Do startu gotowi... HSIL- CIN 3 / CIS

12 lat temu
dzien dobry !!! z okazji dnia kobiet odebrałam wynik czerwony cytologii ''stwierdza się nieprawidłowe komórki nabłonkowe. komórki nabłonka HSIL - Zmiany śródnabłonkowe stopnia wysokiego cin 3/ cis''... i tyle...kolposkopia będzie za kilka dni, podczas tego badania pobiorą też wycinki do histopatu... 11 miesięcy temu cytologia była idealna- zero infekcji...będę miała zabieg chyba, a co pozniej - nie wiem...mam dwuletnie dziecko, 29 lat...czy histopatologia może dać taki wynik, że nie będzie nawet zabiegu ? czy jeśli cytologia ujawniła HSIL to już ''pozamiatane''? pomóżcie kobietki...
10924 odpowiedzi:
  • 8 lat temu
    Nie spotkałam się z takim podejściem, choć może taki pogląd że jak się już ma dziecko to można "ciachnąć" więcej szyjki. Krótka szyjka wiąże się ponoć z większym uważaniem w trakcie ostatnich miesięcy ciąży, ale to też nie u wszystkich, więc chyba niema reguły. Czekanie jest okropne, czas potęguje stres i pytania mnożą się w głowie. Ja też nie wszystko rodzinie mówię póki właśnie nie mam pewności. Jestem po konizacji i pozbyłam się CINIII, ale mój lekarz przeprowadził badanie markerów nowotworowych związanych z jajnikami, z powodu powracających torbieli jajników. Test ROMA to algorytm ryzyka raka jajnika podany procentach wyliczany na podstawie markerów Ca125 i He4, ja ten algorytm mam wysoki, czyli prawdopodobieństwo rozwinięcia się u mnie nowotworu jajnika wynosi ponad 21%. Jestem w grupie wysokiego ryzyka, takie szczęście już mam....:/ wyszłam ze stanu przedinwazyjnego raka szyjki macicy, a wpadłam w ten sam moment w dużą możliwość wystąpienie raka jajnika... :P
  • 8 lat temu
    Agnieszka76 co do rzeczy sprawiających przyjemność dywan idzie do przodu, ale powoli bo od niedzielnego popołudnia ciągle coś wyskakuje :P jak się miewasz?
  • 8 lat temu
    Evla jak ja zazdroszczę tym co umieją szydełkowac :( marzy mi się taki obrus biały na stół w jadalni ..ale ja nie umiem... :(ech ;(
  • 8 lat temu
    oj brak czasu, musze gonić :P wycieczka się pojawiła z dziećmi w czwartek(44dzieci)- będzie pieczenie chlebka w chacie :P
  • 8 lat temu
    Emi83 kochana obrusów jeszcze nie potrafię...na razie sznur bawełniany 5mm, kupowany w 100m paczkach :P
  • 8 lat temu
    ps przy kordonku ilość wzorów i sposobów na ten moment mnie przerasta :P
  • Ona30 witaj :) ja miałam ponad 3 lata temu to samo co Ty teraz. Najpierw zła cytologia podejrzenie cin2 lub cin3/cis, najpierw kolposkopia, która potwierdziła cytologię, potem wycinki w szpitalu łącznie z abrazją macicy ( żeby sprawdzić czy dziad nie poszedł dalej), wycinki pod krótką narkozą, w ten sam dzień byłam w domu,po 3 tyg wynik CIN2, konizacja metoda sturmdorfa, 3 tygodnie czekania na wynik z szyjki wyszło już CIS...po 2 ms kontrolna abrazja na szczęście macica czysta i od tego czasu cytologia 1 lub 2 chociaż HPV się kręci caly czas :( Pozdrawiam
  • 8 lat temu
    Ten test ROMA to jeszcze nie na moja glowke... Czasami jak czytam te wszystkie posty,to mam wrazenie,ze mam do czynienia z profesjonalistami- z wyuczonymi ginekoloszkami;-)
  • 8 lat temu
    Dziekuje katarzyna 1988 za podzielenie sie swoimi przezyciami
  • tylko ja już miałam dwójkę dzieci i ciachnęli więcej, ale może Tobie tylko kawałek wytną i z ciążą nie będzie problemu :)


Zaloguj się lub Zarejestruj, żeby odpowiedzieć lub dodać nowy temat