Do startu gotowi... HSIL- CIN 3 / CIS

12 lat temu
dzien dobry !!! z okazji dnia kobiet odebrałam wynik czerwony cytologii ''stwierdza się nieprawidłowe komórki nabłonkowe. komórki nabłonka HSIL - Zmiany śródnabłonkowe stopnia wysokiego cin 3/ cis''... i tyle...kolposkopia będzie za kilka dni, podczas tego badania pobiorą też wycinki do histopatu... 11 miesięcy temu cytologia była idealna- zero infekcji...będę miała zabieg chyba, a co pozniej - nie wiem...mam dwuletnie dziecko, 29 lat...czy histopatologia może dać taki wynik, że nie będzie nawet zabiegu ? czy jeśli cytologia ujawniła HSIL to już ''pozamiatane''? pomóżcie kobietki...
10924 odpowiedzi:
  • 8 lat temu
    Fiołek naczytałaś się tu różnych przypadków i ludzkich losów niekoniecznie dobrze zakończonych a dodatkowo sama się nakręcasz co w sumie dobrze znam bo kiedyś jeszcze całkiem niedawno sama się w tym wszystkim gubiłam; a co do Twojego zapytania to mój gin jak coś kiedyś wynalazł w sensie stan zapalny to miałam się leczyć zapisanymi globulkami a potem ponownie przyjść na wizytę i sprawdzić czy globulki były skuteczne. Pamiętaj co najważniejsze: jesteś pod kontrolą a to naprawdę już dobrze bo ja swego czasu bardzo zaniedbałam objawy które miałam.Wylecz co masz wyleczyć i wróć do lekarza żeby się zbadać, będzie dobrze :D
  • 8 lat temu
    Kaa Ty wiesz jak łatwo wpaść w złe myśli i jak trudno czasami z nich wyjść. Ja się od wczoraj gubię, obym się szybko odnalazła...bo to się fatalnie odbija na jakości i chęci życia ;(
  • 8 lat temu
    Najgorsze to właśnie wpaść w te myśli złe. A u mnie to często się zdarza. Myślałam że jak porobię badania to się uspokoję. A tu dupa . Zaczynam wymyślać ciągle coś nowego. Jakaś masakra.
  • 8 lat temu
    Fiolek masz dobre wyniki!!! ile ja bym dała za dobre jednoznaczne wyniki.... Ciesz się tym naprawdę :)
  • 8 lat temu
    Fiołek ooo to właśnie Twój problem bo o to wyszukiwanie problemów chodzi, nie możesz tak robić, nie próbuj kusić losu cokolwiek to znaczy. Evla jesteś młodą mądrą kobietą i mamą, Twoja córcia z pewnością wyczuwa Twój smutek, wszystko się poukłada i wyjdziesz na prostą, ja w to naprawdę wierzę. Połowa sukcesu już za Wami bo jesteście pod kontrolą, dbajcie o siebie fizycznie i psychicznie, pozdrawiam wszystkie !!
  • 8 lat temu
    Powtarzam to sobie ..... mam dobre wyniki , mam dobre wyniki . Teraz tylko pozbyć się nadżerki. A jak dalej będzie coś nie tak po jej usunięciu to ginekolog powiedział że pójdziemy w stronę hormonów. Evla wierzę że będzie u Ciebie dobrze. Trzymam za to mocno kciuki . Jesteś silna .
  • Ja miałam konizację trzy lata temu, o 9 miałam zabieg a o11 następnego dnia do domu. Nie odczuwałam jakiś dolegliwości bo znieczulenie ogólne znoszę dobrze. Konizacja była chirurgiczna. Miesiąc temu po usunięciu macicy i jajowodów,cięcie jak przy cesarce i drenaź również szybko bo w piątek operacja a w poniedziałek do domu. Porównując jedno i drugie to konizacja jest naprawdę mało odczuwalna i tu dużą rolę gra nastawienie psychiczne . Skutki konizacji to lekkie plamienie i szczypanie podczas siusiu. I to wszystko.
  • 8 lat temu
    no i o to chodzi właśnie, jesteśmy naprawdę silne, kobiety potrafią bardzo wiele i jeśli jedna drugiej będzie pomocna w ciężkich chwilach to potrafimy góry przenosić, nasi faceci i nasze dzieci przecież patrzą na nas i czasami choć niemrawo, nieudolnie to są naszym oparciem a raczej powinni być tą naszą opoką a ja wierzę w to głęboko <3
  • 8 lat temu
    Powtarzam to sobie ..... mam dobre wyniki , mam dobre wyniki . Teraz tylko pozbyć się nadżerki. A jak dalej będzie coś nie tak po jej usunięciu to ginekolog powiedział że pójdziemy w stronę hormonów. Evla wierzę że będzie u Ciebie dobrze. Trzymam za to mocno kciuki . Jesteś silna .
  • 8 lat temu
    Fiolku, Kaa ja się dziś ani trochę silna nie czuje. Umiem walczyć z konkretami, z faktycznymi sytuacjami, a jak narazie ich nie mam. Moja glowa jest zdecydowanie przemeczona. Koszmary, chęć płaczu, ciągły ból który tylko maskuje tabletkami, przecież nigdy taka nie byłam... niech się mój wróg albo zdecyduje albo znika, te podchody są nie do zniesienia... zaczynam biadolić. Wybaczcie kobiety to nie mój dzień ;(


Zaloguj się lub Zarejestruj, żeby odpowiedzieć lub dodać nowy temat