Do startu gotowi... HSIL- CIN 3 / CIS

12 lat temu
dzien dobry !!! z okazji dnia kobiet odebrałam wynik czerwony cytologii ''stwierdza się nieprawidłowe komórki nabłonkowe. komórki nabłonka HSIL - Zmiany śródnabłonkowe stopnia wysokiego cin 3/ cis''... i tyle...kolposkopia będzie za kilka dni, podczas tego badania pobiorą też wycinki do histopatu... 11 miesięcy temu cytologia była idealna- zero infekcji...będę miała zabieg chyba, a co pozniej - nie wiem...mam dwuletnie dziecko, 29 lat...czy histopatologia może dać taki wynik, że nie będzie nawet zabiegu ? czy jeśli cytologia ujawniła HSIL to już ''pozamiatane''? pomóżcie kobietki...
10924 odpowiedzi:
  • 8 lat temu
    Zawsze warto się badać. Nie można bagatelizować. Tak jak Joasia mówi, życie jest cenne i trzeba być silnym w walce o nie.
  • 8 lat temu
    Dzień dobry dziewczyny;) hm...tak się zastanawiam. Czytam różne opinie nt konizacji. Jak to wygląda? Ile jest się w szpitalu, jak się trzeba przygotować i jak wygląda powrót do formy? Powiecie?;)
  • 8 lat temu
    Emi83 hej. Konizacja nie jest jakoś straszna, ja przeszłam perypetie. Do szpitala poszłam w poniedziałek, miałam badania krwi, moczu, ekg, rozmowę z anestyziologiem, badanie ginekologiczne, usg...kompleksowo. We wtorek miała być operacja, niestety przesunięta na środę z powodu opóźnień. Samą konizację miałam w pełnym znieczuleniu z intubacją, choć nie zawsze tak jest, przeprowadzona była nożem chirurgicznym nie pętlą. Po konizacji doba na pooperacyjnej. W czwartek ściągnięcie cewnika, badanie gin, wyjęcie setonu, kontrola szwów, a w piątek do domu. Po operacji czułam się kiepsko, ale ja kiepsko chyba z natury takie rzeczy przechodzę, nie lubię leżeć. To tak w skrócie. Co do przygotowania to dostaniesz zalecenia, powiedzą Ci co zabrać i co robić. Jakbyś miała pytania możesz śmiało pisać na priv, odpowiem na wszystko na co będę umiała:) pozdrawiam, miłego dnia <3
  • 8 lat temu
    Dziękuję! A powiedz proszę co jest seton? I czy jak ma się pętla a nie nożem to ten cały pobyt trwa krócej? ?
  • 8 lat temu
    Seton to tasiemka z gazy służąca jako opatrunek do tamowania krwotoków, zostawiają w Tobie, a później wyciągają, nic strasznego. Tak, krócej bodaj przy pętli, ale nie da się ponoć sprawdzić linii cięcia i marginesu zdrowych tkanek, choć może się mylę i dziewczyny mnie poprawią, te które miały pętlą. Ja wole nawet nóż, jakoś tak pewniej z tym określeniem marginesu zdrowych tkanek.
  • 8 lat temu
    A no właśnie nóż. Nie wiem czy przy moim cin II zrobią chirurgiczna czy pętla. Ale też wolałabym nożem. Mam już dwójkę dzieci i nie planuje więcej wiec nie robią porzadnie;) i masz rację, że przy pętli nie da się sprawdzić marginesu zdrowych tkanek. A czytałam tez na innych forach, że dziewczyny wychodzą do domu po konizacji nawet tego samego dnia i jak czytałam ile się tam należałas ( i inne dziewczyny tez)to rzeczywiście długo. Jestem ciekawa od czego to zależy.
  • 8 lat temu
    Ja miałam sporo badań w poniedziałek, markery, krew, mocz, ekg...a i miałam przeniesioną operację na następny dzień... Może to też zależy od placówki. U mnie min doba na pooperacyjnej, a i miałam lekką komplikację, zastanawiali się nad dodatkowym szwem.
  • 8 lat temu
    No to rzeczywiście trochę tego miałaś. ..ale już z górki z tego co czytałam? Ja na początku drogi i to czekania i niewiedza a w zasadzie nie móc sprawiają, że nawet mi się spać nie chce...dziś jestem po nocy w pracy. Moj mały chory Marudzacy, pogoda do d..y i ja jakaś taka do d...py..;)
  • 8 lat temu
    wiem, znam drażniący czas czekania...czekania, niemocy, martwienia się... u mnie niestety nadal pod górkę, nie ma lekko:/
  • ja tez mam pod górke :( Byłam dzisiaj na wizycie kwalifikacyjnej w szpitalu na Madalinskiego w W-wie. Lekarz wypisal skierowanie na kolposkopie i biopsje... cóż zapisow na ten rok juz nie ma, szuakm w innych szpitalach, ale sytuacja ta sama. Z lekka załąmałam sie, bo na bombie do stycznia-lutego mam życ??? A na skierowaniu do szpitala napisane cito... Masakra :(


Zaloguj się lub Zarejestruj, żeby odpowiedzieć lub dodać nowy temat