Do startu gotowi... HSIL- CIN 3 / CIS

12 lat temu
dzien dobry !!! z okazji dnia kobiet odebrałam wynik czerwony cytologii ''stwierdza się nieprawidłowe komórki nabłonkowe. komórki nabłonka HSIL - Zmiany śródnabłonkowe stopnia wysokiego cin 3/ cis''... i tyle...kolposkopia będzie za kilka dni, podczas tego badania pobiorą też wycinki do histopatu... 11 miesięcy temu cytologia była idealna- zero infekcji...będę miała zabieg chyba, a co pozniej - nie wiem...mam dwuletnie dziecko, 29 lat...czy histopatologia może dać taki wynik, że nie będzie nawet zabiegu ? czy jeśli cytologia ujawniła HSIL to już ''pozamiatane''? pomóżcie kobietki...
10924 odpowiedzi:
  • Olenka88 Super, że pozbyłaś się tego cholerstwa <3 Wczoraj lekarz powiedział, że cytologię mam zrobić za pół roku ale oczywistym jest, że nie wytrzymam i zrobię wcześniej.
  • Cześć jestem tu nowa i bardzo zielona. Mam 44 lata zawsze badałam się i regularnie robiłam cytologię. Ostatnio okazało się że cytologia kiepska, pobranie wycinków Cin3 i ogniska mikroinwazji. Za kilka dni idę na konizację. Nie umiem poukładać myśli.
  • 8 lat temu
    Zielona witaj choć w tak przykrych okolicznościach. Znajdziesz na tym portalu wiele kobiet w podobnych okolicznościach delikatnie mówiąc... Jeśli będziesz miała jakiekolwiek pytania to pytaj śmiało. Najważniejsza jest teraz konizacja, iść na nią musisz a najgorsze to oczekiwanie na jej wyniki ale (jesteśmy w podobnym wieku) dasz radę. Daję słowo !
  • Martwią mnie te ogniska czy ktoś też tak miał? Jak czytam to wyniki konizacji są gorsze niż po pobraniu wycinków. Nie wiem czy po pobraniu nie okaże się tak jak z grzybem na zewnątrz niby zdrowy jeden ślad po robaku a wewnątrz wszystko zjedzone.....
  • Cześć Zielona. Ja jestem świeżo po konizacji - 1,5 tygodnia. Cytologia grupa III/cin1, kolposkopia cin1, lekarz pobrał wyskrobiny z kanału szyjki macicy (strefa transformacji T2) wynik biopsji CIN3, z tarczy szyjki nie pobrał nic. Wynik po konizacji tylko CIN1. Lekarz przy pierwszej biopsji mógł usunąć całą zmianę CIN3. Tak więc nie ma reguły.
  • 8 lat temu
    zielona jestem pewna,że któraś z babek która jest w podobnej sytuacji napisze do Ciebie i wymienicie się obawami, diagnozą. Niezależnie od tego pamiętaj,że każdy przypadek jest inny. Gdybyś czegoś nie była pewna a do wizyty lekarskiej będziesz miała jeszcze jakiś czas to korzystaj bez limitu z tutejszej interwencji onkologicznej/w prawym górnym rogu.To się przydało niejednej z nas, znajdziesz tam fachową pomoc,anonimowo :D
  • Witam Dziewczynki Jak Wam mija lato? Jak Wasze samopoczucie? <3
  • Ja w niedzielę świętuje roczek mojej Gabrysi☺ a z dobrych wiadomości odnośnie stanu zdrowia: byłam w poniedziałek u ginekolog,z posiewu nic złego nie wyszlo mam przepisany na w razie czego lek gdybym zaczęła odczuwać dolegliwości związane z infekcja. Kolejna cytologiaw styczniu- nie kazała mi robić wcześniej. Co do szczepienia naHPV :zapytałam jej jako specjallistki w tej dziedzinie co sadzi o szczepieniach kobiet ktore rozpoczely juz wspolzycie? Powiedziala ze powinny sie szczepic. ona podaje kobietom które zmagają się z wirusem szczepionke i widzi dużą poprawę. Sama jest zaszczepione,swoją córkę też szczepi. I powiedziała że co najwyżej szczepienie może nie pomoc w 100% ale na pewno nie powoduje raka. Pozdrawiam Was ☺
  • Witaj Olenka 88 dawno mnie tu nie było.U mnie wszystko ok .Mamografia i usg nic nie wykazały więc bardzo się cieszę.Czasem tylko ręka puchnie jak długo nią popracyje. ;)Pozdrawiam
  • Oj Agniesiu przykro mi. Mam nadzieję że wszystko jednak się ułoży. Trzymam kciuki i za mamę i za teścia. Trzymaj się cieplutko. Zania, Monika, cieszę się że wszystko w porządku. Miejmy nadzieję że będzie już tylko lepiej. Pozdrawiam cieplutko. <3


Zaloguj się lub Zarejestruj, żeby odpowiedzieć lub dodać nowy temat