Do startu gotowi... HSIL- CIN 3 / CIS

12 lat temu
dzien dobry !!! z okazji dnia kobiet odebrałam wynik czerwony cytologii ''stwierdza się nieprawidłowe komórki nabłonkowe. komórki nabłonka HSIL - Zmiany śródnabłonkowe stopnia wysokiego cin 3/ cis''... i tyle...kolposkopia będzie za kilka dni, podczas tego badania pobiorą też wycinki do histopatu... 11 miesięcy temu cytologia była idealna- zero infekcji...będę miała zabieg chyba, a co pozniej - nie wiem...mam dwuletnie dziecko, 29 lat...czy histopatologia może dać taki wynik, że nie będzie nawet zabiegu ? czy jeśli cytologia ujawniła HSIL to już ''pozamiatane''? pomóżcie kobietki...
10924 odpowiedzi:
  • 8 lat temu
    Załamka masz powody do radości, serio bo ten CIN3 to choć jej najwyższy stopień to jeszcze nie jest to stan przedrakowy. Bądź w stałym kontakcie ze swoim lekarzem bo oboje musicie być teraz czujni :D
  • Gdzie podział się mój CIN3? Po konizacji wyszło tylko CIN1. Dziewczyny ja dostałam drugie życie. Potraktowałam sprawę bardzo poważnie i bardzo się bałam.
  • Hej zalamka :-) Tu Alicja. Pamietasz jak tlumaczylam Ci ze to CIN3 w kanale jest niemożliwe. Super wiadomość. Cin 1 to wczesny stan przedrakowy. Jakbys go nie usunęła, to możliwe że po jakimś czasie organizm sam by to zwalczyl, ale w sumie usunęli i spokoj. Teraz tylko kontroluj sie co rok lub dwa kolposkopowo zebys miała wewnetrzny spokój ze wszysyko jest w porzadku. Mówiłam, ze tak będzie :-) Pozdrawiam serdecznie i ciesz sie dziewczyno bo jest z czego :-)
  • Alicja89 - tak pamiętam ale w takim razie ktoś się pomylił z tym CIN3? Raczej bym nie chciała czekać aż cofnie się samo. Cytologia III wyszła mi już w tamtym roku. Jakby miało się cofnąć, to już by się cofnęło. Pomijając fakt, że od 3 lat z nikim nie współżyłam. Ilka lekarz na kolposkopii na tarczy nic nie widział tylko cin 1, więc pobrał wyskrobiny z kanału i poszło to do badania histopat. Wyszło z tego cin3 i dlatego miałam konizację. Po konizacji kanał czysty a na tarczy potwierdziło się, to co widział lekarz w kolposkopii cin1. Wszystkie linie cięcia są czyste. Ilka, to u Ciebie też nie będzie gorzej. Dotną i już.
  • Tak, mogła zdarzyć sie pomyłka. Powinnaś iść do tego patomorfologa co badal Ci biopsje z pretensjami i zadaniem wyjasnien. Kurde, oni nie dopelniaja swoich obowiązków, zle robia badanie i ludzi prawie do grobu wpedzaja. Juz Ci nikt nie cofnie tych stresow co przezylas z mysla o cin3 w kanale. Teraz juz wszystko bedzie dobrze. To tylko cin1. Teraz tylko kontrola co roku. Hurra !!!!! :-) ♥♥♥
  • Alicja dokładnie tak, jak piszesz. Tych nerwów nikt mi nie wynagrodzi. To był prawdziwy koszmar myśląc, że pośród cin3 ukrywa się gdzieś inwazja. Ale już po wszystkim dzięki Bogu. Zmiana wycięta w całości, kto wie, może i pozbędę się mojego hpv. Zafunduję sobie wyżej wspomniany Indonal plus jakiś kwas foliowy, witaminy etc.
  • Kaa cin3 to już prawdziwy stan przedrakowy, niekiedy nazywany rakiem in situ. Mieć CIN3 i się po pozbyć, to jeszcze jakoś ujdzie ale najgorzej, gdy właśnie pośród CIN3 kryją się ogniska inwazji - to była mój czarny scenariusz. Na szczęście i zupełnie nieoczekiwanie skończyło się inaczej. Z drugiej strony, gdyby wyszła inwazja, to pozostałoby podziękować, że rak został wykryty na wczesnym etapie rozwoju. Tak było u Ciebie. Mam nadzieję, że zły czas już do Ciebie nie powróci i będę trzymać za Was wszystkie mocno kciuki.
  • Ilka zuska00@interia.pl napisz mi tam wiadomość i się znajdziemy na FB.
  • Dziewczyny jeśli chodzi o moje wyniki CIN3 z biopsji i CIN1 z konizacji dziś lekarz stwierdził, że przy pierwszej bippsji najwidoczniej "dziabnął" mi tą całą zmianę CIN3. Najważniejsze, że cała zmiana wycięta. Czyli to CIN3 było ogniskowo i pewnie za jakiś czas nie byłoby o czym rozmawiać:/
  • Zalamka gratuluje. Tak jak lekarz mowi, pewnie dziabnal całą zmiane. Cieszyć się że jest dobrze. Nie rozmyslac co i jak, czy ktoś się pomylił itp Po co kolejne nerwy. Naajwazniejszw jest to że jesteś zdrowa. Zrób sobie za jakieś 3 miesiące cytologie i ttest na hpv z genotypowaniem. Może udało Ci się tak jak mi że po konizacji nie mam już hpv a miałam 31 51 i 82. Pozdrawiam i 3mam kciuki <3 <3


Zaloguj się lub Zarejestruj, żeby odpowiedzieć lub dodać nowy temat