Do startu gotowi... HSIL- CIN 3 / CIS

12 lat temu
dzien dobry !!! z okazji dnia kobiet odebrałam wynik czerwony cytologii ''stwierdza się nieprawidłowe komórki nabłonkowe. komórki nabłonka HSIL - Zmiany śródnabłonkowe stopnia wysokiego cin 3/ cis''... i tyle...kolposkopia będzie za kilka dni, podczas tego badania pobiorą też wycinki do histopatu... 11 miesięcy temu cytologia była idealna- zero infekcji...będę miała zabieg chyba, a co pozniej - nie wiem...mam dwuletnie dziecko, 29 lat...czy histopatologia może dać taki wynik, że nie będzie nawet zabiegu ? czy jeśli cytologia ujawniła HSIL to już ''pozamiatane''? pomóżcie kobietki...
10924 odpowiedzi:
  • Ilka znieczulenie miałam całkowite dożylne( do 30 minut), wyszłam na drugi dzień po zabiegu ale przez 7 dni miałam założony cewnik, miało to pomóc i kanał miał już nie zarastać, ale jak widać stało się inaczej.
  • Ilka znieczulenie miałam całkowite dożylne( do 30 minut), wyszłam na drugi dzień po zabiegu ale przez 7 dni miałam założony cewnik, miało to pomóc i kanał miał już nie zarastać, ale jak widać stało się inaczej.
  • Tak, Cin3/hsil . Dopiero teraz przy rekanalizacji zrbili mi łyżeczkowanie jamy macicy własnie wczoraj odebrałam histopat. Jeśli chodzi o znieczulenie to w zasadzie nic mi nie było poza lekkimi zawrotami głowy. A kanał poprostu zarasta.
  • Tak, Cin3/hsil . Dopiero teraz przy rekanalizacji zrbili mi łyżeczkowanie jamy macicy własnie wczoraj odebrałam histopat. Jeśli chodzi o znieczulenie to w zasadzie nic mi nie było poza lekkimi zawrotami głowy. A kanał poprostu zarasta.
  • Konizacje miałam 25 maja a rekanalizacje 17 czerwca
  • Konizacje miałam 25 maja a rekanalizacje 17 czerwca
  • Hej Karolajna. Współczuję Ci tych problemów z kanałem szyjki. Podobnie jak inne dziewczyny pierwszy raz o czymś takim słyszę. Powiedz mi czy wynik histopatologiczny z jamy macicy wyszedł w porządku?
  • 8 lat temu
    Karolajna30 przyznam,że nie słyszałam o problemie z którym właśnie się zetknęłaś chociaż na szpitalnej ginekol.byłam kilka razy.Myślę,że to raczej rzadkość chociaż pewnie to Ciebie nie pociesza.Może problem tkwi w zszyciu?? tak mi się po cichu zdaje ale moim skromnym zdaniem powinnaś pójść do innego lekarza, poszukaj u siebie gdzieś dobrego ginekologa żeby zobaczył co i jak, choć doskonale wiem, że już masz dość ginekologów i wszelkich badań :( Najważniejsze jest to,żeby teraz nie wdało się przez te cewniki itp. żadne zakażenie no i wynik histop., możesz napisać jaki jest u Ciebie ?
  • Ilka haha,widzę że jak będę miała moment zalamania będę miała z kim pogadać. Ja mam 24 lata i w swoim życiu wmawialam sobie już tyle chorób które zawsze mialy się kończyć jednym... już miałam tego dosyć.
  • Dziewczyny mam wyniki!!! Nie potrafię tego zrozumieć. Cytologia cin1. Kolposkopia potwierdziła cin1, Pobrano wyskrobiny z kanału szyjki - CIN3!! Wyniki z konizacji - na tarczy CIN1, kanał czysty. To tak w skrócie.


Zaloguj się lub Zarejestruj, żeby odpowiedzieć lub dodać nowy temat