Do startu gotowi... HSIL- CIN 3 / CIS

12 lat temu
dzien dobry !!! z okazji dnia kobiet odebrałam wynik czerwony cytologii ''stwierdza się nieprawidłowe komórki nabłonkowe. komórki nabłonka HSIL - Zmiany śródnabłonkowe stopnia wysokiego cin 3/ cis''... i tyle...kolposkopia będzie za kilka dni, podczas tego badania pobiorą też wycinki do histopatu... 11 miesięcy temu cytologia była idealna- zero infekcji...będę miała zabieg chyba, a co pozniej - nie wiem...mam dwuletnie dziecko, 29 lat...czy histopatologia może dać taki wynik, że nie będzie nawet zabiegu ? czy jeśli cytologia ujawniła HSIL to już ''pozamiatane''? pomóżcie kobietki...
10924 odpowiedzi:
  • Aguś bedziemy z Wami Ty tyle dobrego wniosłaś do tego forum ,wspierałaś innych .Możesz zawsze na nas liczyć <3
  • Agnieszko Ty przekazalas mi optymizm i wiarę w lepsze jutro. Przekazując go swojej mamie na pewno pomożesz jej wyjść z choroby obronną ręką. Masz silny organizm na pewno po mamie <3 więc i mama wygra <3 <3 <3 zdrowia dla całej rodzinki <3 <3trzymaj się cieplutko <3 <3 <3
  • 8 lat temu
    Agnieszko! Dla mnie tez jestes dobrym Duszkiem tego forum. Twoje rady bardzo mi pomogly i podtrzymaly mnie na duchu. Nie znamy sie osobiscie, lecz potym co piszesz wnioskuje, ze jestes wspaniala, pelna optymizmu kobieta. Zycze Ci wszystkiego co najlepsze. Mam nadzieje, ze u Twojej Mamy cala historia skonczy sie tylko na strachu. Pozdrawiam Ciebie baaardzo goraco i serdecznie. Trzymaj sie cieplo <3 <3 <3 <3 <3
  • 8 lat temu
    Pozdrawiam takze wszystkie wspaniale babeczki odwiedzajace to forum. U mnie kontrolna cytologia w sierpniu...
  • 8 lat temu
    agnieszka76 wchodzę na forum i czytam z niedowierzaniem ale takie to nasze życie jest, ze nie daje nam się cieszyć zbyt długo bo za chwilę tuż za rogiem czeka kolejne rozczarowanie.Co będę tutaj się rozpisywać bo doskonale wiesz,że trzeba czekać cierpliwie na wyniki mamy.Sama też doskonale wiesz,że optymizm i pozytywne nastawienie daje siłę ogromną nam ale też naszym najbliższym.Musisz wiedzieć,że jestem z Tobą myślami a wierzę,że jak się czegoś ogromnie chce to jest szansa.Poza tym Agnieszko kto wie lepiej to co my a mianowicie to, że choroba w porę wykryta daje sporą szansę na normalność.I tak będzie u nas i u Twojej Mamy. Pozdrawiam Was mocno i tylko dobrymi myślami jestem tam gdzie Wy, pamiętaj o tym w chwilach smutku.
  • 8 lat temu
    Wszystkim babkom: równo rok temu dowiedziałam o złych wynikach cytologii. Minął rok, wydarzyło się bardzo dużo ale jestem, jestem i żyję. Dzisiaj wypiję szampana bo to moje pierwsze takie urodziny, wypijcie i za mnie ;) i za kolejne lata.
  • Kaa wszystkiego dobrego!!! Dużo zdrówka, bo jak będzie zdrówko to wszystko będzie możliwe. Pozdrawiam cieplutko wszystkie dziewczynki <3 <3 <3 <3 <3 <3 <3 <3 <3 <3 <3 <3 <3 <3
  • Kaa gratuluję z całego <3 <3 <3 <3 <3 <3SUPER :D <3
  • Dzień dobry wszystkim. Czy mogę do Was dołączyć? Mam 32 lata. Zaczęło się od kontrolnej cytologii. Wynik 3 stopień cinI. Dostałam antybiotyk i zalecenie kontrolnej cytologii po pół roku. Zakończyłam leczenie i po ok 3 miesiącach wykonałam cyto. Wynik II grupa (w innym laboratorium). Po 3 miesiącach wykonałam ponownie cyto. Laboratorium nr i wynik grupa 3, cin 1. Z wynikami wybrałam się do lekarza. Następnie kolposkopia, Lekarz ginekolog-onkolog w badaniu kolposkopowym widział jedynie CIN 1. W miedzyczasie zrobiłam test na hpv. Pwysonownie poszłam do lekarza o pobrał wyskrobiny z kanału szyjki macicy. Wynik CIN 3. Dokładnie na wyniku było napisane w obrębie nabłonka metaplastycznego płaskiego stwierdza się obecność dysplacji ciężkiego stopnia (CIN 3) Nie stwierdzono wykładników inwazji. p16 odczyn rozlany dodatni.
  • Dzień dobry wszystkim. Czy mogę do Was dołączyć? Mam 32 lata. Zaczęło się od kontrolnej cytologii. Wynik 3 stopień cinI. Dostałam antybiotyk i zalecenie kontrolnej cytologii po pół roku. Zakończyłam leczenie i po ok 3 miesiącach wykonałam cyto. Wynik II grupa (w innym laboratorium). Po 3 miesiącach wykonałam ponownie cyto. Laboratorium nr i wynik grupa 3, cin 1. Z wynikami wybrałam się do lekarza. Następnie kolposkopia, Lekarz ginekolog-onkolog w badaniu kolposkopowym widział jedynie CIN 1. W miedzyczasie zrobiłam test na hpv. Pwysonownie poszłam do lekarza o pobrał wyskrobiny z kanału szyjki macicy. Wynik CIN 3. Dokładnie na wyniku było napisane w obrębie nabłonka metaplastycznego płaskiego stwierdza się obecność dysplacji ciężkiego stopnia (CIN 3) Nie stwierdzono wykładników inwazji. p16 odczyn rozlany dodatni.


Zaloguj się lub Zarejestruj, żeby odpowiedzieć lub dodać nowy temat