Do startu gotowi... HSIL- CIN 3 / CIS

12 lat temu
dzien dobry !!! z okazji dnia kobiet odebrałam wynik czerwony cytologii ''stwierdza się nieprawidłowe komórki nabłonkowe. komórki nabłonka HSIL - Zmiany śródnabłonkowe stopnia wysokiego cin 3/ cis''... i tyle...kolposkopia będzie za kilka dni, podczas tego badania pobiorą też wycinki do histopatu... 11 miesięcy temu cytologia była idealna- zero infekcji...będę miała zabieg chyba, a co pozniej - nie wiem...mam dwuletnie dziecko, 29 lat...czy histopatologia może dać taki wynik, że nie będzie nawet zabiegu ? czy jeśli cytologia ujawniła HSIL to już ''pozamiatane''? pomóżcie kobietki...
10924 odpowiedzi:
  • 8 lat temu
    Zania1313 mnie tez wydaje sie, ze ten wynik jest w porzadku. Najwazniejsze, ze nie masz zmian srodnablonkowych. Stan zapalny mozna wyleczyc. Wszystko pewnie ladnie wytlumaczy Ci gin. Olenka88 trzymam kciuki za jutrzejszy wynik. Kaa popieram Cie w 100% najwazniejsze, ze sie badamy i w razie czego jestesmy w tej dobrej sytuacji, ze ewentualnego gada wykrywamy we wczesnym stadium. Pozdrawiam goraco wszystkie kobietki czytajace to forum <3 <3 <3
  • Jaki by nie był, najważniejsze że się polepsza! Dziś robiłam też USG piersi-wszystko cacy. Będę przebadana od stóp do głów☺ najważniejsza jest profilaktyka☺ a co do ginekologa trafiłam dziś do fajnej Pani doktor (już trzeci lekarz do konsultacji ),z tym że nie miałam jeszcze wyniku cyto. Dała mi jeszcze skierowanie na usg ginekologiczne żebym miała już komplet badań. Umowie się z nią na dniach na kolejna wizyte☺
  • Witajcie. Jakiś czas temu pisałam, na raxie czekam do następnej cytologii gdzieś za 3 m-ce. Po wycinkach i łyżeczkowaniu wyszło mi przewlekłe zapalenie i zakażenie hpv, cechy koilcytozy. Czytam forum wstecz i widzę, że musiałyście płacić za dna hpv, na wyniku szpitalnym napisali, że jest hpv i dopiero mój lekarz pobrał jeszcze raz próbkę, coś jak cytologia i wysłali do badania, ale nic nie musiałam płacić. Wyszła mi cała lista typów wysokoonkogennych no i w sumie tylko częste kontrole. Pozdrawiam wszystkie dziewczyny.
  • Hej Joasiek. Mi w zeszlym roku z biopsji wyszla ektopia. Mam hpv od ok 5-6 lat, a dowiedzialam sie o nim dopiero rok temu. Na razie nic się nie pogarsza, ale życie z tym wirusem mnie dobija. Moje zycie seksualne sie pogorszyło. Boje sie zarazić partnera i ciagle schizuje. Czy u Ciebie cechy kaliocytozy wskazują na cin1? U mnie na razie jest przewlekle zakazenie hpv. Mam 2-ą grupe cyto z przewleklym zapaleniem. Pozdro.
  • 8 lat temu
    Hej kobietki ;-* jestem z forum raka tarczycy. Mam do Was pytanie. Odebrałam wyniki cytologii i napisali mi takie cuś : LSIL zmiany srodnablonkowe małego stopnia /hpv/cin1 . Rozpoznanie kliniczne nadżerka. Nie mogę dodzwonić się do gina a mija głowa juz pracuje. Jest się czym martwić ??
  • Nic nie napisali o cin, czy dysplazji. Mój mąż też pewnie zarażony, alu u facetów podobno niczemu ten wirus nie szkodzi, po prostu są nosicielami. Nie wiem, gdzie się zaraziłam, może na basenie, może w szpitalu przy porodzie ?
  • Malwqa witaj. Spokojnie, masz zmianę małego stopnia. Przeważnie lekarze każą robić kontrolna cytologia co 3-6 miesiecy. Hpv też masz ale nie wiadomo jaki typ. Można zrobić testy czy jest to onkogenny typ czy też nie. <3pozdrawiam cieplutko
  • A ja dziewczynki dalej czekam na wyniki. Mam zadzwonić za tydzień. ;(
  • 8 lat temu
    Olenka88 po jednym raku to głowa mi już paruje i cala się trzęsę ze strachu. Tym bardziej ze rok temu cytologia wyszła ok. W grudniu miałam robioną kolposkopię z innego powodu (myśleli ze wrosla mi się spiralka ) i lekarz przy okazji obejrzał mnie dobrze :-) było wszystko ok. 5 miesięcy później cin 1 / hpv i nadżerka ;-/
  • Joasiek, przepraszam za tak niedyskretne pytanie, ale czy uprawialas seks oralny zanim dowiedziałaś się o hpv? Bo ja tak i mam teraz stracha ze gdzies w gardle to paskudztwo tez moze siedzieć. Pozdro.


Zaloguj się lub Zarejestruj, żeby odpowiedzieć lub dodać nowy temat