Do startu gotowi... HSIL- CIN 3 / CIS

12 lat temu
dzien dobry !!! z okazji dnia kobiet odebrałam wynik czerwony cytologii ''stwierdza się nieprawidłowe komórki nabłonkowe. komórki nabłonka HSIL - Zmiany śródnabłonkowe stopnia wysokiego cin 3/ cis''... i tyle...kolposkopia będzie za kilka dni, podczas tego badania pobiorą też wycinki do histopatu... 11 miesięcy temu cytologia była idealna- zero infekcji...będę miała zabieg chyba, a co pozniej - nie wiem...mam dwuletnie dziecko, 29 lat...czy histopatologia może dać taki wynik, że nie będzie nawet zabiegu ? czy jeśli cytologia ujawniła HSIL to już ''pozamiatane''? pomóżcie kobietki...
10924 odpowiedzi:
  • Wzięłam z jakiegoś artykułu: Rak tarczycy: przyczyny Choć przyczyny wystąpienia raka tarczycy nie są całkowicie wyjaśnione, to znamy kilka czynników ryzyka: niedobór jodu - przy raku pęcherzykowatym nadmiar jodu - przy raku brodawkowatym nadmierna stymulacja tarczycy przez TSH działanie promieniowania jonizującego np. u chorych w radioterapii nowotworów grasicy czy okolic szyi, oraz u osób napromieniowanych w wyniku eksplozji nuklearnej czynniki genetyczne – dużą rolę przypisuje się aktywacji onkogenów RAS, RET, MET oraz inaktywacji genów supresorowych i występowaniu czynników wzrostowych oraz ich receptorów, jak TSH, cytokininy, naskórkowy czynnik wzrostu EGF niektóre rzadkie choroby dziedziczne
  • Bardzo Ci współczuję :-( Mam nadzieję, że wszystko bedzie dobrze i w pełni wyzdrowiejesz.
  • Do Joasiek: chcialabym sie nie martwic, ale czasami dopada mnie nerwica i depresja od tego wszystkiego. Ciezko to wszystko znoszę.
  • A w jaki sposób odkrylas raka tarczycy? Przed ciążą coś mnie tknelo i zrobiłam badania -okazało się ze mam niedoczynność. Dzięki mojej intuicji mam swoją wymarzoną córeczkę po pieerwszej próbie starań . Tylko choroba później coś mnie tknelo i poszłam na.cytologie po porodzie i też wyszło...coś ta moja intuicja ostatnio się sprawdza
  • 8 lat temu
    Zenia1313 wykryłam raka po ciąży. Miałam straszne wahania nastroju - każdy mówił ze to przez ciążę no i nie mogłam schudnąć . Poszłam do ginekologa i się rozbeczalam ze sobie nie radzę i ze chyba musze iść do psychiatry bo sobie nie radzę ;☺ lekarz kazał mi zrobić badanie na tarczycę. Wyniki wyszły super. Ale coś lekarza tchnelo i namówił mnie na wizytę u endokrynologa tak dla świętego spokoju. Endo zrobił mi usg i na.usg wyszło ze mam brzydkiego węzła. Zrobiłam biopsję i wyszło ze wszystko jest w porządku. Coś mi nie dawało spokoju. Pojechałam na Śląsk gdzie są najlepsi specjaliści . Powtórzyłam wyniki i wyszło ze w węźle to przerzut raka ale nie odpowiada rakowi tarczycy. Żyłam wiec 3 tyg wiedząc że mam taką ale nie wiedząc jakiego :-/ po dodatkowych badaniach wyszło ze to tarczyca. Dlatego jak zobaczyłam wynik cytologii cin 1 to od razu mi się wszystko przypomniało i boję się że może wyjść podobnie to wszystko jak z poprzednim rakiem :-/
  • Agniesiu doktor mówił że to przez Boże Ciało może. Odpadł jeden dzień i coś się przedluzylo. Nic innego nie pozostaje mi jak czekać. <3
  • Alicja89 w dzień mnóstwo zajęć: rodzina, dom, praca i nie mam czasu rozmyślać, ale czasami w nocy się obudzę i coś łapie za gardło. Generalnie nie mamy wpływu w którą stronę to pójdzie.
  • 8 lat temu
    joasiek racja, że wpływu w którą stronę to pójdzie nie mamy ale nasze nastawienie jest naprawdę istotne bo nasze nerwy i doły to wyżerka dla choroby. Każda z nas przechodziła i przechodzi etapy złości, smutki i chęci wycia ale czasem wykrzyczeć się też trzeba ! Nie można tłumić w sobie tego przerażającego smutku. Ale nasze nastawienie jest zdecydowanie bardzo istotne. Ściskam wszystkie <3
  • Kaa pozdrowienia
  • Okazuje sie, ze az około 5% wykonywanych cytologii wychodzi nieprawidlowo, a wiec bardzo duzo kobiet ma podobne problemy jak my, tylko się tu nie udzielają. Więc nie jestesmy same. Liczba chorych kobiet jest porażająca.


Zaloguj się lub Zarejestruj, żeby odpowiedzieć lub dodać nowy temat