Do startu gotowi... HSIL- CIN 3 / CIS

12 lat temu
dzien dobry !!! z okazji dnia kobiet odebrałam wynik czerwony cytologii ''stwierdza się nieprawidłowe komórki nabłonkowe. komórki nabłonka HSIL - Zmiany śródnabłonkowe stopnia wysokiego cin 3/ cis''... i tyle...kolposkopia będzie za kilka dni, podczas tego badania pobiorą też wycinki do histopatu... 11 miesięcy temu cytologia była idealna- zero infekcji...będę miała zabieg chyba, a co pozniej - nie wiem...mam dwuletnie dziecko, 29 lat...czy histopatologia może dać taki wynik, że nie będzie nawet zabiegu ? czy jeśli cytologia ujawniła HSIL to już ''pozamiatane''? pomóżcie kobietki...
10924 odpowiedzi:
  • No też się zdarzyło, ale ze strony gardła nic mi nie dokucza, a ty masz jakieś problemy? Pozdrawiam
  • 8 lat temu
    malwq CIN 1 to zmiany malego stopnia, to nic straszengo. Z reguly zalecaja kontrole po 6 miesiacach. Dla pewnosci mozna zrobic tez po 3 miesiacach. W razie gdyby sie pogarszaly wyniki, wystarczy poddac sie zabiegow konizacji. Najwaznieksze, ze profilaktyka, czyli reguralne badania cytologiczne wychwytuja te zmiany w baardzo poczatkowym stadium. Ja tez czekam na kolejna cytlogie. Poczatek sierpnia... Milego wieczoru:) <3 <3 <3 :D
  • Mam powiekszone migdałki od dzieciństwa, ale mam nadzieje, ze nic sie tam zlego nie dzieje. Poza tym ciezko jest stwierdzic czy moglo dojsc do zakazenia w jamie ustnej. Robilam sobie test hpv z jamy ustnej, ale nic nie wykazał. Chociaz niedawno robilam tez hpv z szyjki macicy i wyszedl ujemny choc kolposkopia potwierdzila zakazenie, więc jak widac te badania są bardzo niemiarodajne. Tak wogole ile masz latek? Ja w tym roku 27.
  • 8 lat temu
    Dziękuję kobietki <3 musi minąć jeszcze trochę czasu aż przestanę się tak stresować badaniami i ich wynikami. zła jestem na siebie że tak reaguję
  • Malwqa ile masz latek i skad sie wzielo u Ciebie takie paskudne raczysko? Jakie metody leczenia u Ciebie stosowano? Pozdrawiam.
  • 8 lat temu
    mam 31 lat. na 30 urodziny dostałam diagnozę -rak tarczycy. tylko dzięki swojej intuicji udało sie to wykryć. wszyscy lekarze mówili mi że jest wszystko ok i generalnie olewali sprawę. Jak się okazało że to rak to był juz na tyle w zaawansowanym stadium że dał przerzuty na 12 węzłów chłonnych. Mimo , że wielkość ogniska pierwotnego miała tylko 1 mm. Jestem po 2 operacjach i leczeniu jodem radioaktywnym. I po tym jodzie właśnie zaczęły się moje kłopoty m. in ujawniła mi się nietolerancja glutenu, anemia z której już dobre pół roku nie mogę wyjść, uszkodzenie wątroby. Jestem tak wyjałowiona , e co chwilkę łapię jakieś kobiece infekcje.
  • No w sumie i tak nie ma leku na to, jeśli wymaz z gardła wyszedł ujemny, to chyba nie ma się co martwić na zapas. Ja mam 39
  • A powiedz mi skad to się mogło wziąć takie paskidztwo?
  • 8 lat temu
    nie mam pojęcia. w mojej rodzinie NIKT nie ma problemów z tarczycą. Lekarz zasugerował mi Czarnobyl...
  • .


Zaloguj się lub Zarejestruj, żeby odpowiedzieć lub dodać nowy temat