Do startu gotowi... HSIL- CIN 3 / CIS

12 lat temu
dzien dobry !!! z okazji dnia kobiet odebrałam wynik czerwony cytologii ''stwierdza się nieprawidłowe komórki nabłonkowe. komórki nabłonka HSIL - Zmiany śródnabłonkowe stopnia wysokiego cin 3/ cis''... i tyle...kolposkopia będzie za kilka dni, podczas tego badania pobiorą też wycinki do histopatu... 11 miesięcy temu cytologia była idealna- zero infekcji...będę miała zabieg chyba, a co pozniej - nie wiem...mam dwuletnie dziecko, 29 lat...czy histopatologia może dać taki wynik, że nie będzie nawet zabiegu ? czy jeśli cytologia ujawniła HSIL to już ''pozamiatane''? pomóżcie kobietki...
10924 odpowiedzi:
  • Carolinee cieszę się że już po wszystkim. Odpodczywaj i uważaj nie siebie. Kolorowych snów dziewczynki. <3 <3oby każdy kolejny dzień był lepszy od poprzedniego <3 <3 <3
  • 8 lat temu
    ooo to to właśnie: oby każdy kolejny dzień był lepszy od poprzedniego, udanego weekendu <3
  • Kobitki,jadę jutro na kontrolna cytologie (poprzednia z grudnia 2015 lsil możliwość CIN 1) i nie ukrywam że boję się jak jasna cholera. Co jeśli wynik się powtórzy? Co jeśli będzie lepszy? Bo jeśli będzie gorzej niż CIN1 to wiem co dalej... Wynik za około 7dni. Masakra.
  • Zania będzie dobrze, musi być. Ja za około tydzień odbieram swoją cytologie i wynik na wirusy hpv. Nie ukrywam również ze sie boje. <3 <3musimy być dzielne. Pozdrawiam cieplutko <3
  • Ja sie Szczepilam silgardem. Byłam wtedy po cytologii,usunięciu nadzerki laserowo i badaniu na hpv który nie wykazał zakażenia onkogennymi typami. I teraz taka cytologia...masakra. zapewne u mnie jeśli jest hpv faktycznie to jakiś niskoonkogenny. Rozmawiałam dziś z położna która pobierala mi cyto. Mówi ze bardzo się dziwi że u mnie wyszło aż cin1 . Mówił a ze często ostatnio zdarzają się pomyłki. Ale najważniejsze że kolpo robiłam. No zobaczę. Myślę ze nic gorszego niż CIN1 nie wyjdzie. Oby!
  • Ja nie miałam żadnych skutków ubocznych. Ciężko coś doradzić. Wieku lekarzy ja zaleca. Po przyjęciu szczepionki bylam u 4 lekarzy i każdy pochwalił ze wzielam szczepionke. To prawda nie ma pewności czy jest bezpieczna dla osób już zarażonych ale gdyby była na prawdę niebezpieczna robiono by przed każdym szczepieniem testy na hpv. Przecież dziecko podczas porodu też może się zarazic-tak mówią. I wtedy taka 12latka która nie rozpoczęła współżycia (a zarazila się od mamy podczas porodu) jest automatycznie kierowana do szczepienia bez testów... druga sprawa ze tą szczepionka nie zawiera żywego wirusa więc nie powinna wywołać takich szkod. Więc mam nadzieję ze nie przyspiesza ona rozwoju raka... bardziej obawialabym się czy te 1500zlnie będzie wyrzucone w błoto...w sensie jeśli w ogóle nie działa to nie fajnie...
  • <3dzień dobry Dziewczynki!!! Co taka cisza? Pewnie w tak piękną pogodę nikt w domku nie siedzi tylko opala ciałko na plaży czy polanie. Pisze bo mam stresa :( jutro mam dzwonić po wyniki. :(
  • 8 lat temu
    Cześć Olenka88 i cała reszta pięknych Pań, a ja jestem już ciut przed rocznicą odbioru moich wyników z których dowiedziałam się, że coś nie jest jak trzeba. A potem to już cała lawina paskudnych wieści i zdarzeń....do tej pory czerwiec był dla mnie pięknym letnim miesiącem i zazwyczaj był zwiastunem końca roku w szkole moich dzieci i zwiastował wakacje a teraz będzie to miesiąc pełen wspomnień innego rodzaju. Ale nie chcę marudzić bo jedno dzisiaj wiem na pewno - gdyby nie badania i pilnowanie się to nie wiem na jakim etapie byłabym dzisiaj...A dzisiaj jestem mam nadzieję zdrowa i głodna życia :D Pozdrawiam wszystkie babki i namawiajcie wszystkie te które nie są dla Was obojętne aby się badały <3 <3 <3 <3 <3 <3 <3 <3 <3 <3 <3 <3 <3 <3
  • Cześć dziewczyny, odebrałam dziś kontrolną cytologie (po 6 msc), i sama nie wiem czy się cieszyć: Materiał odpowiedni do oceny warunkowo : rozmaz niezbyt czytelny z powodu licznych komorek zapalnych Ocena ogólna rozmazu: nie stwierdzono zmian śródnabłonkowych i procesu złośliwego Interpretacja/wynik (opis): Inne zmiany nienowotworowe (odczynowe i naprawcze), zmiany odczynowe związane z zapaleniem (łącznie z typową regeneracją) Wynik: Ujemny Zalecenia: Powtórzenie badania cytologicznego po leczeniu przeciwzapalnym Uwagi: Rozmaz jest mało czytelny, konieczna kontrola cytologiczna po leczeniu
  • A jest to możliwe że te zmiany srodnablonkowe są tylko ich nie widać przez zapalenie?


Zaloguj się lub Zarejestruj, żeby odpowiedzieć lub dodać nowy temat