Do startu gotowi... HSIL- CIN 3 / CIS

12 lat temu
dzien dobry !!! z okazji dnia kobiet odebrałam wynik czerwony cytologii ''stwierdza się nieprawidłowe komórki nabłonkowe. komórki nabłonka HSIL - Zmiany śródnabłonkowe stopnia wysokiego cin 3/ cis''... i tyle...kolposkopia będzie za kilka dni, podczas tego badania pobiorą też wycinki do histopatu... 11 miesięcy temu cytologia była idealna- zero infekcji...będę miała zabieg chyba, a co pozniej - nie wiem...mam dwuletnie dziecko, 29 lat...czy histopatologia może dać taki wynik, że nie będzie nawet zabiegu ? czy jeśli cytologia ujawniła HSIL to już ''pozamiatane''? pomóżcie kobietki...
10924 odpowiedzi:
  • Ja też myślałam że test na hpv nie jest refundowane,a jednak w niektórych miejscach jest. Co prawda troche sie czeka no ale to nic pilnego. Julka35 ile masz lat? Ja po laserowym usuwaniu nadzerki też brałam tab anty.dwa opakowania bez.przerwy właśnie po to żeby się wszystko ładnie zagoilo. No i faktycznie tak było. Lekarzem nie jestem ale jakoś nie chce mi się wierzyć żeby antykoncepcja hormonalną az tak negatywnie dzialala. ..w sensie przyspieszania zmian. Myślę ze to trzeba by latami przyjmować. A dwa opakowania chyba krzywdy wielkiej nie zrobią. Takie jest moje zdanie.
  • Zaniu, mam 35 lat. Że tak zapytam, normalnie też nie stosowalas tabletek anty systematycznie, tylko od tego wielkiego dzwonu? Jestem w kropce, bo ufam obu lekarzom, a tak odmienne decyzje. Dziękuję za wszystkie wasze odpowiedzi <3 Dobranoc. Do jutra :)
  • Zaczęłam stosować niedługo przed zabiegiem usunięcia nadzerki. I wtedy też się obawiałam że lekarz kazał brać dwa opakowania pod rząd bez robienia przerwy żeby nie dopuścić do krwawienia. Skoro kazała Ci je brać doktorka do której chodzisz od 10lat to ja bym jej zaufala. Ona zna Cię najlepiej od tej strony medycznej...ze tak się wyraze
  • 8 lat temu
    Julka35 jestem podobnego zdania co Zania1313 a mianowicie, żebyś zaufała swojemu lekarzowi, mętlik w głowie się pojawia jeśli jest dwóch lekarzy a każdy mówi coś innego. Ja tu pisałam kiedyś, że brałam tabletki antykoncep.całe lata.W tym czasie tylko jedna lekarka mnie przestrzegała,że długie korzystanie z takiej antykoncepcji może być bardzo niebezpieczne i wtedy lampka mi się zapaliła.Ale inni lekarze mówili tylko,żeby od czasu do czasu robić sobie przerwę....zdania są podzielone co tych tabletek więc doskonale rozumiem,że masz zamieszanie w głowie.Trzymam za ciebie kciuki,będzie dobrze! Musi być.
  • Dzięki dziewczyny za pomoc <3 mam jeszcze pytanie, za 3 tyg mam mieć wyniki dotyczące pobranego materiału podczas leep i wylyzeczkowaniu kanału szyjki macicy. Jeśli się okaże ze muszę przejść przez ponowną kończącej, to będzie miało znaczenie ze będę na tabl anty? Bo wiem, że zabieg ten najlepiej wykonać tuż po okresie. A ja mam mieć okres w przyszłym tygodniu, przez tabletki bym nie miała, ale domyślam się, że będę w drugiej fazie cyklu, tyle że nie dojdzie do krwawienia. Nie chciałabym sytuacji, że np przez tabletki, przez brak okresu, nie mogłabym mieć zabiegu. Nie wiem czy głupio rozumieje, ale jeśli wyniki będą niezadawalajace, to chciałabym najszybciej jak to możliwe mieć kolejny zabieg. Pozdrawiam was serdecznie <3
  • Również proszę o pomoc. Oczekuję na wynik badania hist. Zaczęło się od plamień kontaktowych, w których od początku dopatrywałam się objawów zaawansowanego raka. Sugestie lekarskie były inne, ale wreszcie trafiłam na kolposkopię. Odkryto zakażenie wirusem hpv i cin 1, ale strefa transformacji jest niewidoczna, coś poważniejszego może być w kanale. Jestem pod opieką psychiatryczną, chciałam spytać, czy często dzieje się tak, że cin 1 w kanale przemienia się w raka inwazyjnego, już z przerzutami?
  • Znowu się skutkowało :P przepraszam
  • Również proszę o pomoc. Oczekuję na wynik badania hist. Zaczęło się od plamień kontaktowych, w których od początku dopatrywałam się objawów zaawansowanego raka. Sugestie lekarskie były inne, ale wreszcie trafiłam na kolposkopię. Odkryto zakażenie wirusem hpv i cin 1, ale strefa transformacji jest niewidoczna, coś poważniejszego może być w kanale. Jestem pod opieką psychiatryczną, chciałam spytać, czy często dzieje się tak, że cin 1 w kanale przemienia się w raka inwazyjnego, już z przerzutami?
  • Agnieszko, bardzo Ci dziękuję. Bardzo. Wiem, że samo CIN 1 nie jest dramatem, gdyby to było tylko to, nie śmiałabym nawet zawracać tu nikomu głowy. Przeraża mnie ta niewidoczna strefa transformacji przez wymrażanie "nadżerki" 6 lat temu, możliwość, że kanał jest zajęty. Czytałam, że nowotwory gruczołowe szyjki są często nieuchwytne w cytologii (to się u mnie zgadza, wszystkie wyniki mam dobre), utożsamiam to ze swoją sytuacją, a minęło już ok. 8 lat od mojego pierwszego stosunku, czyli od potencjalnego zakażenia, wszystko mogło zdążyć się tak inwazyjnie rozwinąć. Mam kancerofobię od 10 lat, od śmierci mamy. Stąd obawiam się najgorszej wersji, którą mi jeszcze uprawdopodobnia krwawienie z szyjki,
  • 8 lat temu
    Cześć:) Potrzebuję wsparcia i Waszych mądrzejszych głów hehe. 4 dni temu otrzymałam telefon od połóżnej- zły wynik cytologii, HSIL.Do tej pory miałam zawsze 2 grupę. Nazajutrz miałam kolposkopię i doktor potwierdził zmiany. Wynik: po próbie octowej zbielały nabłonek na godz. 12. Punktowanie wyniosłe na godz 12- 10% powierzchni. Gruczoły otwarte. Zalecił mi LEEP jako metodę lecząco-diagnostyczną. Wytną zmianę i dadzą do badania histopat. Jeśli będa jeszcze jakieś ogniska to mówił, że wtedy amputujemy szyjkę. Jestem umówiona na 22 kwietnia prywatnie- to prywatna klinika. Help. Jestem skołowana, załamana, mam męża , dwójkę dzieci- 8 i 2 lat. Pozdrawiam


Zaloguj się lub Zarejestruj, żeby odpowiedzieć lub dodać nowy temat