Do startu gotowi... HSIL- CIN 3 / CIS

12 lat temu
dzien dobry !!! z okazji dnia kobiet odebrałam wynik czerwony cytologii ''stwierdza się nieprawidłowe komórki nabłonkowe. komórki nabłonka HSIL - Zmiany śródnabłonkowe stopnia wysokiego cin 3/ cis''... i tyle...kolposkopia będzie za kilka dni, podczas tego badania pobiorą też wycinki do histopatu... 11 miesięcy temu cytologia była idealna- zero infekcji...będę miała zabieg chyba, a co pozniej - nie wiem...mam dwuletnie dziecko, 29 lat...czy histopatologia może dać taki wynik, że nie będzie nawet zabiegu ? czy jeśli cytologia ujawniła HSIL to już ''pozamiatane''? pomóżcie kobietki...
10924 odpowiedzi:
  • Ja dziś zalecialam do przychodni w której miałam wykonywana kolposkopie (nfz) z zapytaniem jaki będzie koszt tego testu na HPV A oni mi mówią że "jak to ile? Za darmo...przecież jest Pani ubezpieczona" więc jak za darmo to idę tym bardziej bo zaczęłam się zastanawiać czy jest sens... Co najlepsze to mój gin do którego chodze prywatnie dał mi skierowanie na kolpo właśnie tam bo jak to stwierdził bez sensu żebyś płaciła ☺ Więc będę miała to szczęście dzięki niemu? pozdrawiam Was kobietki i życzę dużo zdrówka (i sobie tez)
  • To super Zania że nie musisz płacić ale kurcze ja się cały czas zastanawiam nad testem. Bo tak to mogę mieć nadzieję że mam jakiś szczep lżejszy.. Ale co jeśli te najgorsze?
  • 8 lat temu
    Zania1313 Twój lekarz to kolejna osoba która jest na tzw. właściwym miejscu. Ja też szczęśliwie trafiałam na świetnych lekarzy i w ogóle na profesjonalną konkretną lekarską opiekę przed szpitalem, w szpitalu i teraz. Ale żeby tak dobrze nie było :D :D :D to jednak nigdy nie chiałabym Ich ponownie spotkać hi hi hi no chyba, że przypadkiem na ulicy.
  • Karola ja już się pogodzilam ze może jednak mam jakiś typ...mimo że poprzedni test wykluczył te najgorsze to cholera się czy oni dobrze robia te testy...po prostu w razie czego częściej cytologia. Obecność onkogennego typu nie.jest równoznaczne z tym że na pewno zachowujemy..po prostu jest większe ryzyko. To tak jak zwiększone ryzyko przy raku piersi gdy choruje np.babcia. Ja tam myślę pozytywnie. Głowa do góry!
  • Halo halo. Co tu taka cisza. Pozdrawiam Kobietki kochane <3
  • 8 lat temu
    Olenka88 gdzieś się wczytałam i śmiegnęło mi, że Twój mały brzdąc ma kłopoty ze zdrówkiem ??
  • Hej dziewczyny minął tydzień od kolposkopii chyba za wcześnie żeby dzwonić po wynik? W poniedziałek jadę do CO do wawy na moje leczenie radiojodem i jestem bez hormonów już prawie miesiąc także powiem wam od paru dni bardzo to odczuwam niestety. a co u Was?
  • 8 lat temu
    karolaols wyniki raczej najwczesniej po 14 dniach a o burzy hormonów kochana to ja mogłabym referaty pisać... ;)
  • 8 lat temu
    ewa dziękuję <3 <3 <3 Ja też chciałabym coś podesłać ale coś nie mogę w odpowiedzi przesłać na twoj adres....może coś u mnie się zawiesza, spróbuję jutro znowu. Iłka jesteś ??
  • Hej Dziewczęta. <3 Kaa tak niestety. Marker alfa fetoproteina rośnie i przekroczył przekroczyl juz normę ponad 3 razy. 22 marca jedziemy do kliniki do Szczecina żeby nas zdiagnozowali. ;(pisałam już Agniesi na priv, nie chciałam Was znów obarczac kolejnym problemem ale nie wytrzymałam i założyłam wątek. Muszę po prostu czekać niestety. W klinice najlepiej nami się zajmą. Dziękuję za zainteresowanie <3


Zaloguj się lub Zarejestruj, żeby odpowiedzieć lub dodać nowy temat