Do startu gotowi... HSIL- CIN 3 / CIS

12 lat temu
dzien dobry !!! z okazji dnia kobiet odebrałam wynik czerwony cytologii ''stwierdza się nieprawidłowe komórki nabłonkowe. komórki nabłonka HSIL - Zmiany śródnabłonkowe stopnia wysokiego cin 3/ cis''... i tyle...kolposkopia będzie za kilka dni, podczas tego badania pobiorą też wycinki do histopatu... 11 miesięcy temu cytologia była idealna- zero infekcji...będę miała zabieg chyba, a co pozniej - nie wiem...mam dwuletnie dziecko, 29 lat...czy histopatologia może dać taki wynik, że nie będzie nawet zabiegu ? czy jeśli cytologia ujawniła HSIL to już ''pozamiatane''? pomóżcie kobietki...
10924 odpowiedzi:
  • Dziewczyny dzwonili że jest mój wynik kolposkopii. Doktor mi powiedział przez telefon ze względu na to że jestem w szpitalu. Jest jakiś fragment CIN1 także częstsze kontrole a w przyszłości pewnie konizacja. Czy on prorokuje czy u nas wszystkich prędzej czy później będzie potrzebna konizacja?
  • Z tego co zrozumiałam doktor chce poczekać z konizacja s narazie kontrolować. Powiedzcie dziewczyny może lepiej naciskać na tą konizacje? Przecież ten lsil CIN 1 chyba sam nie zniknie?
  • Dziękuję Agnieszka :)
  • Hej dziewczyny :) Karolaos bądź dobrej myśli teraz tylko kontrole z resztą Aga76 wszystko jasno napisała :) Ja wczoraj bylam na cytologi...pani pielegniarka powiedziała że bardzo ładnie mam zagojoną szyjke nie widać że był robiony zabieg jest jakiś plus tego.ale znowu mam stan zapalny mam bardzo często może któraś z Was poleci mi coś dobrego? :)
  • Anka80, nic sie nie martw. Bedzie dobrze. Twoja szyjka wyglada jak moja, identyko, tez mialam zmiany na godzinie 12, punktowanie wyniosle, hsil. Jestem tydzien po konizacji Leep, czekam na wyniki hist. Beda za ok 3 tyg. Jestem w o tyle gorszej sytuacji, ze ponoc mam zmiany w kanale, zostaly pobrane probki. Zobaczymy co to za zmiany. No i nie mam dzieci...ty juz masz dwojke <3 Ale spokojnie. Nie martw sie na zapas, bo nie ma po co <3
  • 8 lat temu
    Agnieszka76, dziękuję za słowa otuchy. Wiem, że na tym etapie nic nie wiadomo i że muszę czekać. Zastanawia mnie tylko, czemu lekarz zaproponował mi metodę LEEP, skoro to zmiany dużego stopnia?Czy dlatego, że zmiana jest tylko jedna?Nie rozumiem. Co to znaczy punktowanie wyniosłe i otwarte gruczoły?Pomożesz mi rozszyfrować ten wynik kolposkopii?ściskam
  • 8 lat temu
    Julka35, witam!Dzięki za ciepłe słowa. Widzę, że mamy zbliżony wynik hehe.A powiedz kochana, te zmiany w kanale lekarz zauważył w kolposkopii?Jak się czujesz po zabiegu ??Będzie dobrze. Kochana, dziewczyny rodzą dzieci po konizacji, ba nawet po całkowitej amputacji. Musimy być dobrej myśli się wspierać. Ściskam!!!!! <3 <3 <3
  • 8 lat temu
    Julka35, zapomniałam dodać, że ja nie mam skierowania na wycinki, od razu zlecono LEEP, więc czuję się skołowana.....
  • Witajcie dziewczynki. Anka80 masz zalecona leep bo to jest i leczenie i diagnostyka. Lekarz po prostu jest pewien ze trzeba wyciąć tą zmianę a nie obserwować. Ciesz się. Wycinki to nic przyjemnego. A po leep przyjdą wyniki histopatologiczne tak samo jak po wycinkach. Krótko pisząc szybciej będziesz miała to z głowy. <3 <3pozdrawiam i trzymam kciuki <3
  • 8 lat temu
    Dzięki Olenka88, przynajmniej coś wiem. Tak tez przypuszczałam, ale przyznam się szczerze, wolałam dopytać. Olenka, a u Ciebie jak sytuacja?Pozdrawiam wszystkie dzielne dziewczyny :D


Zaloguj się lub Zarejestruj, żeby odpowiedzieć lub dodać nowy temat