Do startu gotowi... HSIL- CIN 3 / CIS

12 lat temu
dzien dobry !!! z okazji dnia kobiet odebrałam wynik czerwony cytologii ''stwierdza się nieprawidłowe komórki nabłonkowe. komórki nabłonka HSIL - Zmiany śródnabłonkowe stopnia wysokiego cin 3/ cis''... i tyle...kolposkopia będzie za kilka dni, podczas tego badania pobiorą też wycinki do histopatu... 11 miesięcy temu cytologia była idealna- zero infekcji...będę miała zabieg chyba, a co pozniej - nie wiem...mam dwuletnie dziecko, 29 lat...czy histopatologia może dać taki wynik, że nie będzie nawet zabiegu ? czy jeśli cytologia ujawniła HSIL to już ''pozamiatane''? pomóżcie kobietki...
10924 odpowiedzi:
  • 8 lat temu
    Dziękuję
  • Leć lec Kochana. Daj znac co powiedziala Pani doktor. Ale najważniejsze jest to ze nie ma komórek nowotworowych. Będzie dobrze
  • Sawa koilocytoza to hpv, i masz cin.2, to samo co Ja .... Czyli nie ma tragedii
  • 8 lat temu
    Az mi lzej na duszy
  • 8 lat temu
    A wy pewnie lepiej skonsultujecie niz lekarz Dziekuje poki co <3
  • Sawa bo my tu Siebie wzajemnie uzdrawiamy :D
  • 8 lat temu
    Sawa! Najwazniejsze, ze nie ma komorek nowotworowych:) HPV to nie wyrok, tylko trzeba dziada reguralnie kontrolowac i troche go unieszkodliwiac. Ja od stycznie probuje go uspic...Pod koniec lutego ide do kolejnego lekarza (trzeciego z rzedu). Zobaczymy co ten powie po badaniu.Pozdrawiam:)MIlego dnia:)
  • Karo77 a jak próbujesz to uśpić? Są jakieś specjalne praktyki? Ja mmam hpv31 51 i 82 i z chęcią też bym to uspila <3 <3pozdrawiam cieplutko Sawa78 i co powiedziala doktor? Dała skierowanie na konizacje?
  • 8 lat temu
    Moj lekarz ginekolog-cytolog juz na oko przy samej kolposkopi stawiał na CIN2 i 23.03 mam konizacje :/ Wczoraj go nie było jesten umowiona na początek marca z wynikami i juz tez po skierowanie do szpitala. wiec teraz tylko czekac na konizacje i kokejne wyniki .....i trzynac kciuki pozdrawiam was dziewczęta zdrowka życzę
  • 8 lat temu
    Kupilam sobie taki kompleks witaminowy - witamina B+kwas foliowy+witamina C. Gdzies wyczytalam, ze to pomaga przy zwalczaniu tego paskudnego HPV. Ja mam HPV 73. Konizacje mialam w pazdzierniku 2012. Teraz w grudniu znowu kiepska grupa cytologii 3D.W styczniu cytologia u innego lekarza, wynik, grupa I ale obecnosc HPV. Za 12 dni ide do trzeciego lekarza.... Pozdrawiam cieplo:) Sawa uszy do gory.Konizacja to nie koniec swiata. Ja mialam robiona laboratoryjnie. Zabieg mialam o 8, a w domu bylam juz o 14.


Zaloguj się lub Zarejestruj, żeby odpowiedzieć lub dodać nowy temat