Do startu gotowi... HSIL- CIN 3 / CIS

12 lat temu
dzien dobry !!! z okazji dnia kobiet odebrałam wynik czerwony cytologii ''stwierdza się nieprawidłowe komórki nabłonkowe. komórki nabłonka HSIL - Zmiany śródnabłonkowe stopnia wysokiego cin 3/ cis''... i tyle...kolposkopia będzie za kilka dni, podczas tego badania pobiorą też wycinki do histopatu... 11 miesięcy temu cytologia była idealna- zero infekcji...będę miała zabieg chyba, a co pozniej - nie wiem...mam dwuletnie dziecko, 29 lat...czy histopatologia może dać taki wynik, że nie będzie nawet zabiegu ? czy jeśli cytologia ujawniła HSIL to już ''pozamiatane''? pomóżcie kobietki...
10924 odpowiedzi:
  • 8 lat temu
    Olenka88 ja po konizacji miałam pierwszą miesiączkę intensywną i ciut krótszą od tych normalnych ale te normalne u mnie od pewnego czasu nie były ani terminowe ani typowe. Niestety mną się raczej nie sugeruj bo jak wiesz u mnie moja konizacja na niewiele się zdała.Najważniejsze, że jesteś po opieką lekarza bo w razie wątpliwości zasygnalizuje jakąś sytuację alarmową.
  • Olenka Ja mialam bardzi intensywna miesiaczka, bardzo...az sie zastanawialam czy ti miesiaczka czy jakis krwotok i trwala w sumie ok.Tygodnia ale wiadomo z.dnia na dzien coraz slabiej. Olenka wydaje mj sie ze niemasz czym sie martwic, gorzej jak zamiast miesiaczki mialabys jakies skape plamienia. A jak przy nastepnej miesiaczce bedzie Cie cos martwoc to wtedy mozesz sie wybrac do gina, chociaz moim zndaniem jest wszystko ok.
  • Dziękuję Dziewczynki uspokoilyscie mnie <3 <3 dzień będzie milszy. Hihi z początku myślałam że mi po prostu skrzep zatamowal kanał ale lekarz mówił że wtedy by bolało. Także najważniejsze ze nie boli hihi musiałam się szybciej oczyścić, może ją zamiast mniejszej dziurki w szyjce mam większą hahah wszystko jest możliwe bo ja zawsze mam pecha. <3 <3
  • Witam kobitki <3 Olcia ja mialam juz druga miesiaczke po konizacji i trawala 8dni i pierw plamilam puzniej sie rozkrecila nie bylo to uwazam normalne nigdy tak nie mialam a pierwsza po konizacji trwala 7dni i bardzo bolal mnie brzuch teraz zbliza sie 3 i zastamawiam sie czym mnie zaskoczy hehe.Wiec Olcia nie jestes sama z dziwnym okresem :) milego i cieplego poniedzialku wam zycze dziewczyny :)
  • Dziewczynki jutro mam kolposkopie. Powiedzcie mi czym ja się denerwuje przecież to zwykle badanie. A ja już dziś w nocy spać nie mogłam. Tyle już przeszłam a takim badaniem się przejmuje... Chyba tym " pobraniem wycinków " nie wiem..
  • Karola to zroumiale ze sie boisz... Ja Tobie szczerze napisze, ze Ja kolposkopii tez sie balam, moze nawet nie pobraniem wycinkow itp. Tylko tego ze jak gin spojrzy na moja szyjke pod tym "kolposkopem"?? To powie O JEZU PANI SZYJKA TO TRAGEDIA ;) ale nie bylo zle... Za dwa miesiace ide na cytologie i mam nadzieje, ze wiosne przywitam z pieknym wynikiem
  • 8 lat temu
    Dzioszki widac cos tlumaczcie mi proszr
  • Sawa Kochana widać że masz Cin 2 i infekcje hpv. Czyli tak jak ja.
  • Sawa Kochana widać że masz Cin 2 i infekcje hpv. Czyli tak jak ja.
  • 8 lat temu
    Czyli to hpv tez jadę do domku z wynikami jak zdążę to podjadę z tymi hieroglifami do lek


Zaloguj się lub Zarejestruj, żeby odpowiedzieć lub dodać nowy temat