Do startu gotowi... HSIL- CIN 3 / CIS

12 lat temu
dzien dobry !!! z okazji dnia kobiet odebrałam wynik czerwony cytologii ''stwierdza się nieprawidłowe komórki nabłonkowe. komórki nabłonka HSIL - Zmiany śródnabłonkowe stopnia wysokiego cin 3/ cis''... i tyle...kolposkopia będzie za kilka dni, podczas tego badania pobiorą też wycinki do histopatu... 11 miesięcy temu cytologia była idealna- zero infekcji...będę miała zabieg chyba, a co pozniej - nie wiem...mam dwuletnie dziecko, 29 lat...czy histopatologia może dać taki wynik, że nie będzie nawet zabiegu ? czy jeśli cytologia ujawniła HSIL to już ''pozamiatane''? pomóżcie kobietki...
10924 odpowiedzi:
  • 8 lat temu
    sawa78 u mnie to koszt od 200zł, NFZ nie finansuje tego typu badań; W Luxmed od 200zł-1000zł w zależności od rozmachu takiego badania.
  • W 2012 roku robilam test na HPV Nucleageny te najbardziej onkogenne typy plus klykciny i placilam około 250zł. Teraz też idę zrobić dla świętego spokoju. Mimo że lekarz przyjmuje na NFZ to za test place. Nawet zapomnialam zapytać ile.. Ale.dla.mnie akurat to nie jest ważne... najważniejsze jest zdrowie. Ja i tak wszędzie prywatnie chodze.
  • Sawa78 jedna dziewczyna tu pisała że test na hpv jest refundowane jeśli jest sie w grupie ryzyka raka szyki. Ale ile w tym prawdy to nie wiem. Ja osobiście placilam 250 zl razem z cytologia lbc. <3 <3
  • 8 lat temu
    Olenka88 w grupie podwyższonego ryzyka wtedy to cytologia jest bezpłatna ale za testy płacić trzeba niestety; a Ty Oleńka jak się czujesz? Już wszystko w normie z krwawieniami?
  • Witam was dzielne kobietki dano nie pisałam ale czytam was zawsze :-) ja dopiero jutro odbieram wyniki prawie miesiąc czekania trzymajcie kciuki oby to była juz moja ostatnia wizyta w centrum onkologi ;-) pozdrawiam
  • 8 lat temu
    Trzymam kciuki i pozdrawiam cieplo:)
  • Kaa ja też tak myślę ale nie pamiętam już kto tak pisał, co do krwawienia- odpukac po tej dziwnej miesiaczce już nie plamie, dziękuję jest ok. Zaczęłam już biegać powolutku i troszkę pobolewa tym razem prawa strona no ale trzeba się rozruszać. Pozdrawiam cieplutko <3 <3 <3
  • Paula92 czekam Kochana z niecierpliwością! Będzie dobrze. Trzymamy kciuki <3 <3 <3
  • Kaa Ja tez pamietam, ze bodajze Weronika?? Pisala,ze jej mama jest po raku szyjki i miala refundowany test na hpv (Weronika, nie mama). Paula trzymam kciuki :) daj znac jutro :) Malej wychodza zęby :( marze chociaz o 3 godz.ciaglego snu....
  • Witam. Mam wyniki z wycinkow jutro mam wizyte, dowiem sie co dalej. :( boje sie, ale przed wszystkimi gram twarda...... eh


Zaloguj się lub Zarejestruj, żeby odpowiedzieć lub dodać nowy temat