Do startu gotowi... HSIL- CIN 3 / CIS

12 lat temu
dzien dobry !!! z okazji dnia kobiet odebrałam wynik czerwony cytologii ''stwierdza się nieprawidłowe komórki nabłonkowe. komórki nabłonka HSIL - Zmiany śródnabłonkowe stopnia wysokiego cin 3/ cis''... i tyle...kolposkopia będzie za kilka dni, podczas tego badania pobiorą też wycinki do histopatu... 11 miesięcy temu cytologia była idealna- zero infekcji...będę miała zabieg chyba, a co pozniej - nie wiem...mam dwuletnie dziecko, 29 lat...czy histopatologia może dać taki wynik, że nie będzie nawet zabiegu ? czy jeśli cytologia ujawniła HSIL to już ''pozamiatane''? pomóżcie kobietki...
10924 odpowiedzi:
  • Asia91 na jakiej podstawie zrobili Ci konizacje przy cin1? Jakie badania robiłaś przed?
  • 8 lat temu
    Dzien doberek wszystkim jeszcze 7dni do wynikow powiem wam, ale juz w pt zadzwonię zapytam. Oj kobietki co my musimy przechodzić to sie w glowie nie miesci, ile kobieta jest w stanie uwlec i ile wycierpieć. Asia moze poprostu zadzwoń i zapytaj czy maja juz Twoje wyniki, gdzie mialas robioną konizacje?? W jakim szpitalu. pozdrawiam was kobietki życzę milego dnia, wszystkim dobrych wieści i zdrówka zdrówka zdrówka. ... :*
  • Witaj Zania. Widze,ze ascus gnebi wiele kobiet. Ja tez mialam w ciazy ascus, po porodzie tez ascus a wycinki i konizacja pokazaly cin 2. Olenka i Ilka wy tez chyba mialyscie w cyto ascusa co ?? Tyle ze u Nas kolposkopia pokazaly zmiany widocznie jezeli byly pobrane wycinki. U Ciebie przez tyle lat jezeli cos by bylo podejrzane wydaje mi sie, ze juz by cos z tego "wyroslo". A konsultowalas moze to z innym lekarzem ?? Czy tylko z jednym??
  • Mój ginekolog mnie oglądał i byłam na kolposkopii u drugiego. Mój gin uważa że naocznie szyjka ładna no i po wczorajszej kolpo ten drugi lekarz ten mówi że on tu nic nie widzi. Skąd w takim razie ten Lsil w cytologii? Robiłam ja w Luxmedzie a gdzieś wyczytałam że często luxmed oddaje zawyżone wyniki
  • 8 lat temu
    Witajcie,coraz bardziej jestem skłonna być przekonaną,że co ośrodek to inaczej.Podobnie jest w oczekiwaniu na wyniki. Dodatkowo jeszcze każda w nas jest innym wieku plus coś co nie jest bez znaczenia a mianowicie czy rodziłyśmy czy nie.To wszystko sprawia,że każda z nas jako pacjentka jest inaczej odbierana przez lekarzy.Jedne jak widać po Asi91 mają konizację już przy CIN1 a inne mają CIN2/3 i dopiero są na nią szykowane.Moim skromnym zdaniem każdej z nas należy się absolutnie sprawdzona i pewna diagnoza.A jeśli już ją otrzymamy to musimy mieć wszystkie szansę bez względu na powyższe na szybkie i konkretne leczenie.Koniec i kropka. Dlatego jeśli nie jesteście czegoś pewne to spróbujcie umówić się do innego specjalisty,czasami wiem że to utrudnione ale bywa,że niezbędne.Tutaj na tym portalu jest biuro interwencji onkologicznej (w stopce niebieskiej), ja sama niejednokrotnie poprosiłam o radę/poradę i się nie zawiodłam,anonimowo kawa na ławę.Im więcej będziecie świadome o swoim stanie zdrowia tym to Was bardziej uspokoi.To nasze zdrowie i nasze życie ! <3
  • Witam was kochane;-) te nowe równiez :-) ja dzwonilam i dopiero po 15 mam dzwonic ponad trzy tygodnie czekania :-( Zania doprowadzić ta sprawę do końca niech Cię nie meczy też mam juz prawie 24 lata pani doktor na pierwszy rzut oka stwierdziła ze gdyby nie cytologia III to nie było by potrzeby robić wycinkow i lyzeczkowania a po wycinkach wyszedł cin 3 więc bierz się do roboty ;-) Olenka jak się czujesz ja dziś znowu krwawie a tak bylo juz pięknie...:-(
  • Witajcie Kobietki. Zania1313 a czy lekarz na kolposkopi polal szyjkę kwasem octowym czy tylko płynem Llugola? To bardzo ważne gdyż płyn Lugola nie jest sam w 100% wiarygodny. Dodam jeszcze ze Asia91 miała konizacje z powodu cin3 bo tak wyszło w wycinkach a cin 1 pokazała tylko cytologia. Paula Kochana ja będę mieć szybciej wyniki bo koło 10-tego. Czuje się dobrze już na tyle że góry moge przenosić ale oszczędzam się. Na razie tylko spacerki bez dzwigania. <3 <3
  • Basia tak ja też miałam ascus i z wycieków cin2 ale ja miałam obszerną nadrzerke która całą tarczę zajmowała i przy kolposkopi po kw octowym była prawie cala biała tylko gdzieniegdzie słabiej gdzieś indziej mocniej i miejsc podejrzanych było dużo.
  • No tylko jak do brać do roboty skoro lekarz stwierdził ze nie ma skąd pobrać wycinkow bo kolposkopia absolutnie nic nie wykazuje. Na kolposkopii mam TZ1 i wynik prawidłowy. Więc chyba sprawdził dokładnie i nic tam nie ma. Dwa razy czegoś używał więc chyba dwoma sprawdzal. Ja jestem hipochondrykiem i nie chce jeszcze "nie ufac" lekarzom bo nerwy mnie do grobu wprowadza.
  • Myślę ze zrobię test na HPV jak będzie dodatni to poczekam tę pół roku,zrobię cytologie lbc i jak ta wyjdzie znów LSIL to pójdę znów na kolposkopie. Nie chce wmawiać sobie choroby. Tym bardziej że po szczepieniu na hpv robilam test i ten wyszedl ujemny dla najbardziej onkogennych typów. Więc w moim przypadku raczej nie ma mowy o typach które powodują raka...


Zaloguj się lub Zarejestruj, żeby odpowiedzieć lub dodać nowy temat