Do startu gotowi... HSIL- CIN 3 / CIS

12 lat temu
dzien dobry !!! z okazji dnia kobiet odebrałam wynik czerwony cytologii ''stwierdza się nieprawidłowe komórki nabłonkowe. komórki nabłonka HSIL - Zmiany śródnabłonkowe stopnia wysokiego cin 3/ cis''... i tyle...kolposkopia będzie za kilka dni, podczas tego badania pobiorą też wycinki do histopatu... 11 miesięcy temu cytologia była idealna- zero infekcji...będę miała zabieg chyba, a co pozniej - nie wiem...mam dwuletnie dziecko, 29 lat...czy histopatologia może dać taki wynik, że nie będzie nawet zabiegu ? czy jeśli cytologia ujawniła HSIL to już ''pozamiatane''? pomóżcie kobietki...
10924 odpowiedzi:
  • Asiu91 3 tygodnie temu miałaś konizacje i musisz czekać jeszcze 3 tygodnue na wynik?to gdzie Ty się leczysz matko jedyna...
  • 8 lat temu
    Tak niestety wszystko tak długo trwa...:( na wyniki wycinków też czekalam 6 tygodni... Kilka dni temu wyszlam że szpitala bo po konizacji zrobiło mi się zapalenie macicy ?jak ja się boje ?
  • Asiu 6 tyg. ??? Kurcze strasznie to dlugi trwa.Ja na wyniki wycinkow jak i konizacji czekalam 13 dni. I dla mnie to byly chyba najdluzsze 13 dni w zyciu. Asiu a moze dzwon wczesniej, moze beda wczesniej ??
  • Asiu poszukaj innego szpitala w pobliżu może com? Ja jeżdżę aż 150 km w jedną stronę na każde badanie i konizacje. <3
  • 6 tyg to kpina. 12 tygodni razem, przecież to porażka :/
  • 8 lat temu
    Na wypisie że szpitala mam napisane że najwcześniej po 4 tygodniach są więc w najlepszym wypadku jeszcze tydzień czekania...staram się myśleć pozytywnie, że co złego to już za mną, ale z natury jestem czarnowidzem ?
  • 8 lat temu
    Na wypisie że szpitala mam napisane ,że wyniki najwcześniej po 4 tyg więc w najlepszym wypadku czekać jeszcze tydzień. Staram się myśleć pozytywnie, że co złego już za mną,ale z natury jestem czarnowidzem więc bywa ciężko... Mam maleńkie dziecko i mam nadzieję, że nie po to Bóg mi go dał,żeby zabrać mu teraz mamę
  • Asiu ja też małe dziecko. Synka który ma 1,5 roku, Basia ma półroczna Córcia. Mamy jeszcze zbyt wiele do zrobienia żeby nas Bozia zabierala <3 <3
  • Dobranoc Kobietki. Ja jak zwykle jeszcze z Synusiem siedzę. Hehe kiedy te moje Słoneczko nauczy się wcześnie kłaść spac. Hihi <3 <3
  • Witam,jestem tu nowa. Mam 24 lata. Po raz pierwszy cytologie ascus mialam w styczniu 2012,po leczeniu p/zapalnym wszystko wrocilo do normy i mialam II. W kwietniu 2012 mialam fotokoagulacje nadzerki ze wzgledu na wieczne stany zapalne. Po usunieciu nadzerki zaszczepilam sie na Hpv - Silgardem. Po zakonczonym szczepieniu zrobilam test hpv dna na najbardziej onkogenne typy plus 6,11 wynik UJEMNY. Kolejne cytologie raz do roku i zawsze II. W lipcu 2015 urodziłam zdrowa córeczkę sn. W grudniu 2015 zrobiłam sobie cytologie "bo coś za mną chodzila" wynik LSIL i możliwość Cin1. Wczoraj byłam na kolposkopii która absolutnie niczego złego nie wykazała. Szyjka bardzo ładna i nie widać tam dysplazji ani zakażenia hpv. Pan doktor stwierdził,ze być może po ciazy hormony szalaly i stąd wynik cytologii,bo kolposkopia niczego nie wykazuje. Nawet gdyby chciał pobrać wycinki to nie ma skąd bo nie ma u mnie podejrzanych miejsc. Mam zrobic test na hpv żeby ostatecznie wykluczyć. Moje pytanie... (bo oczytalam się tego forum,ze cytologia cin1 kolposkopia ujemna a tu zmiany cin2/3) co dalej robić? Drążyć temat czy czekać 6msc na kolejną cytologie? Lekarz stwierdził że być może materiał pobierany do cyto został zabrudzony bo on na prawdę nie widzi tu nic podejrzanego... proszę o radę.


Zaloguj się lub Zarejestruj, żeby odpowiedzieć lub dodać nowy temat