Do startu gotowi... HSIL- CIN 3 / CIS

12 lat temu
dzien dobry !!! z okazji dnia kobiet odebrałam wynik czerwony cytologii ''stwierdza się nieprawidłowe komórki nabłonkowe. komórki nabłonka HSIL - Zmiany śródnabłonkowe stopnia wysokiego cin 3/ cis''... i tyle...kolposkopia będzie za kilka dni, podczas tego badania pobiorą też wycinki do histopatu... 11 miesięcy temu cytologia była idealna- zero infekcji...będę miała zabieg chyba, a co pozniej - nie wiem...mam dwuletnie dziecko, 29 lat...czy histopatologia może dać taki wynik, że nie będzie nawet zabiegu ? czy jeśli cytologia ujawniła HSIL to już ''pozamiatane''? pomóżcie kobietki...
10924 odpowiedzi:
  • Koytko a ogolnie do ginekologa jezdze do Bialogardu.
  • A jesieni w tym roku jak dla mnie nie bylo, teraz wczesna zima, wczesniej pozna wiosna hahaha dobranoc Kobietki. Zdrowka zdrowka i jeszcze raz zdrowka <3
  • Witajcie Kobietki!! Kaa a ja jeszcze mam pytanko do Ciebie... yyy jaka Ty operacje mialas po konizacji, dopiero doczytalam...
  • 8 lat temu
    Oleńka88 ja po kolposkopii i biopsjach okazało się, że z 4 wycinków miałam 1 jakiś dziwny więc miałam skierowanie na konizację,że niby pomoże i zakończy temat. Ale niestety po konizacji wyniki odebrałam paskudne.Wyszedł mi rak płaskonabłonkowy w stopniu złośliwości G3 i dodatkowo z cechami angioinwazji.Lekarze powiedzieli,że skoro już rodziłam to powinnam przemyśleć usunięcie radykalne bo takie mi proponują.Lekarka która miała mnie operować powiedziała,ze bedzie się bardzo starać żeby obyło się bez cięcia a laparoskopowo ponacina a usunie wszystko przezpochwowo.I tak też się stało.Nie mam macicy,szyjki,przydatków i prawie 30 węzłów chłonnych. Spotkałam na swojej drodze wspaniałych ludzi,bez ogródek mi mówili co i jak,nie wspominam szpitala źle i wiem, że w to trudno uwierzyć ale tak było.Jestem zdania,że trzeba działać szybko.Kobiety się boją usunąć macicy i jajników bo twierdzą,że skoro tylko szyjka jest chora to tylko ją chcą usunąć. A ja zwyczajnie podeszłam do tego w taki sposób żeby nie bać się co badanie. I teraz kiedy czytam posty od kobiet które są na etapie po biopsji a przed konizacji to radzę działać szybko i niech nie bedą przerażone.Z perspektywy zdecydowanie uważam,że bardziej do mnie przemawiały osoby które mi mówiły "działaj i podchodź do tego bo tak trzeba" a nie "wszystko będzie dobrze" bo to taki banał.Wiadomo,że każdy chce żeby było dobrze,żyć nam się chce i mamy wręcz głód życia ale żeby być zdrową to trzeba szybko działać. Mi lekarze wprost powiedzieli i mam to czarno na białym napisane, że moje leczenie jest zakończone (obyło się bez naświetlań,chemii) i że wszystko się udało bo sie szybko zgłosiłam i walczyłam z czasem. Mój koszmar trwał od 24 lipca do 20 października-dzień operacji. Ale się rozpisałam aaaaa
  • Kaa kochana wspolczuje ale i gratuluje. Pieknie to wszystko ujelas. Przezylas taka koszmarna diagnoze a w tym wszystkim co piszesz bylo zarazem tyle ciepla co i cierpienia. Powiem Ci ze pomimo tego ze sie nie znamy JESTEM Z CIEBIE DUMNA. <3
  • Kaa kochana wspolczuje ale i gratuluje. Pieknie to wszystko ujelas. Przezylas taka koszmarna diagnoze a w tym wszystkim co piszesz bylo zarazem tyle ciepla co i cierpienia. Powiem Ci ze pomimo tego ze sie nie znamy JESTEM Z CIEBIE DUMNA. <3
  • 8 lat temu
    :) co za dzień... Zimno kapie i wieje. Wyszłam kupić okulary bo na stare usiadłam :P a wróciłam z trzema ślicznym bluzeczkami :) piękny dzien .. Kaa.. Podziwiam Cię. Za twoje podejście do tematu. basiap, nie krwawilam długo, tydzień podobnie do miesiączki. Drugi tydzień co któryś dzień. Później jakieś dziwne żółte i brązowe coś, się okazało ze infekcja. Teraz ją leczę globulkami i irygacją.
  • Koytko super. Bluzeczki pewnie poprawily humorek i rozpogodzily serduszko. Pozdrawiam <3
  • 8 lat temu
    I to jak! Wiadomo...promocja ;) (może którejś się przyda... 40%mniej w diversie jeszcze do dziś) B)
  • 8 lat temu
    oj jak to fajnie tak zrobić sobie prezent, iść spontanicznie i wybrać sobie coś fajnego; mi sprawia też przyjemność jak kupię coś do domku albo kupowanie prezentów komuś choć moi chłopcy już nam zapowiedzieli, że wolą kaskę. A jeszcze tak niedawno się kupowało prezenty i obserwowaliśmy ich oczy jak odpakowywali te auta sterowane na pilota...


Zaloguj się lub Zarejestruj, żeby odpowiedzieć lub dodać nowy temat