Do startu gotowi... HSIL- CIN 3 / CIS

12 lat temu
dzien dobry !!! z okazji dnia kobiet odebrałam wynik czerwony cytologii ''stwierdza się nieprawidłowe komórki nabłonkowe. komórki nabłonka HSIL - Zmiany śródnabłonkowe stopnia wysokiego cin 3/ cis''... i tyle...kolposkopia będzie za kilka dni, podczas tego badania pobiorą też wycinki do histopatu... 11 miesięcy temu cytologia była idealna- zero infekcji...będę miała zabieg chyba, a co pozniej - nie wiem...mam dwuletnie dziecko, 29 lat...czy histopatologia może dać taki wynik, że nie będzie nawet zabiegu ? czy jeśli cytologia ujawniła HSIL to już ''pozamiatane''? pomóżcie kobietki...
10924 odpowiedzi:
  • Jagoda też będe mieć narkoze ale powiedziano mi że po4godz już wyjde...a w Warszawie na Madalińskiego :)
  • Paulina86 - bo to krótka narkoza . Każą poleżeć 2 H . Potem jest sie już mobilnym.
  • No to powinno być ok mam nadzieję ;) chodź czym bliżej terminu tym bardziej sie denerwuje...
  • hej :) na szczęście okazało się, że strach ma wielkie oczy, wynik z wycinków czysto żadnych zmian :)
  • Super Kasia :) ja mam jeszcze przed sobą wszystko :p
  • 8 lat temu
    Czy ktoś wie co to jest test Roma?
  • Pytasz o test Roma tak? zajrzyj tutaj. Pozdrawiam serdecznie. :D https://www.alablaboratoria.pl/232-nowe-badanie-wykonywane-w-laboratoriach-grupy-alab
  • Witam. Jestem tu nowa. Nie powiem ze mam rak bo tak nie jest. Jestem tylko przerazona. Mam wynik asc-us, hpv typy 31, 51 i 82. Dodam ze do zakazenia tym wirusem mysle ze doszlo okolo 5-9 lat. Innej opcji nie ma. Mam 27 lat. W wieku 18 lat mialam III GR cytologi i skierowanie na bad hist-pat ale nikt mi go nir wykonal bo mowili ze nie rodzilam po roku zrobila sie grupa druga. Poltorej roku temu urodzilam synka i wtedy zaczely sie codzinne bole jak na okres i silne uplawy takie mokre, przezroczyste. Dodam ze nie mialam skurczy ani rozwarcia nanawet po oksytocynie wiec porod byl cc. Kolposkopie mam w srode. Prosze czy ktos moze mnie pocieszyc bo mi samej ciezko ;( :(
  • Halo jest tu kto? Czy czyjas historia z rakiem zaczynala sie u Was takimi wynikami jak ja mam? Prosze niech ktos napisze ;(
  • 8 lat temu
    Okenka, ja miałam ASC-us, w tej chwili jestem po konizacji. Wyszło ze miałam cin3. Test ta wirusa będę dopiero miała robiony wiec nie wiem który typ wywołał u mnie te zmiany.


Zaloguj się lub Zarejestruj, żeby odpowiedzieć lub dodać nowy temat