Do startu gotowi... HSIL- CIN 3 / CIS

12 lat temu
dzien dobry !!! z okazji dnia kobiet odebrałam wynik czerwony cytologii ''stwierdza się nieprawidłowe komórki nabłonkowe. komórki nabłonka HSIL - Zmiany śródnabłonkowe stopnia wysokiego cin 3/ cis''... i tyle...kolposkopia będzie za kilka dni, podczas tego badania pobiorą też wycinki do histopatu... 11 miesięcy temu cytologia była idealna- zero infekcji...będę miała zabieg chyba, a co pozniej - nie wiem...mam dwuletnie dziecko, 29 lat...czy histopatologia może dać taki wynik, że nie będzie nawet zabiegu ? czy jeśli cytologia ujawniła HSIL to już ''pozamiatane''? pomóżcie kobietki...
10924 odpowiedzi:
  • 8 lat temu
    Hop hop... Jest tam ktoś? Byłam dziś u mojej gin. I tak jak wczoraj byłam happy ze mam już to za sobą i ze będzie ok,tak dziś po rozmowie mam mnóstwo niepewności i strachu. Moja dr powiedziała ze trzeba zrobić test na hpv. Bo teraz to ja musze się bardzo pilnować, bo to ze mi to Wycieli tu, to nie znaczy ze nie może zaatakować gdzie indziej. ze może być gdzieś ukryty.. Zrozumiałam to tak, że cytologia czy Kolposkopia może nie pokazać że coś się dzieje, że jednak może być głębiej gdzieś... Nie wiem już sama. I mówiła o tej szczepionce że warto, bo przeciwciała z tego szczepienia to chronią od 5-10 lat według jakiś tam badań. I działają na 9 różnych typów hpv. W tym kilka z tych najgroźniejszych... Która z Was jest po szczepieniach i wie coś więcej? Aaa... I nie podała mi konkretnej daty cyto. Powiedziała tylko ze w moim przypadku to cyto refundowana jest raz na rok. A jak chce częściej to prywatnie robić. A Kolposkopia to dopiero po podejrzanej cytologi. Chyba ze chce to mogę też prywatnie... ???
  • Witajcie dziewczyny Test na HPV robiłam pół roku po e-konizacji, bo tyle podobno trzeba odczekać - wynik ujemny. Mój mąż też się zbadał i nie ma tego paskudztwa. Ginka uważa, że powinnam się zaszczepić ale znalazłam tyle złych opinii o tych szczepionkach, że zwyczajnie się boje. I co tu zrobić?
  • 8 lat temu
    Agnieszka, właśnie wczoraj sobie poczytałam coś o tym na 'dabramoc' i tez się już zastanawiam. jest dużo skutków ubocznych to raz. Dwa nie ma gwarancji ze pomoże, że zatrzyma raka. Trzy, ciągle trwają badania nad nią, wiec tak właściwie to nic nie jest pewne czy działa czy szkodzi. Musze się mocno nad tym zastanowić. Ale testy sobie zrobię.
  • 8 lat temu
    Kasia1988 grupa.na fb to : wygrane nigdy same...ale to grupa zamknieta nie wiem czy nas znajdziesz....potrzebny mi twoj email.abym.ja mogla Cie dodac
  • Dziewczyny, ile czasu po konizacji mogę znów stosować tampony? Nigdy nie używałam podpasek ale dostałam po operacji prikaz że mam ich używać i to jest dla mnie jakiś horror. Nie zapytałam jak długo muszę ich używać, teraz dostałam drugi okres po konizacji i zastanawiam się czy moge juz wrócic do tamponów
  • Cześć dziewczyny jestem nowa...w grudniu będe mieć robiona elektrokonizacje miałam dwa razy pobierany wycinek i wyszło że mam dysplazje trzeciego stopnia...mam nadzieje że to nic strasznego...ile zwolnienia się dostaje mniej więcej po tym badaniu?
  • Paulina86 - 5 - 14 dni. Jakbyś się źle czuła potem to lekarz rodzinny ci przedluży na podstawie karty wypisowej ze szpitala.
  • katarzyna1988 - czytałam , że w przypadku mikroinwazji do jakiejś tam wielkości z powodzeniem stosowana jest trachelektomia - dla młodych kobiet chcących jeszcze zachować płodność. Poczytaj sobie o tym :)
  • Jagoda dziękuje za odpowiedz :) 8grudnia idę na zabieg mam nadzieję że bedzie ok :)
  • Paulina86 - zabieg spoko ja miałam pod narkozą , długo dochodziłam potem do siebie ale też nic wielkiego się nie działo ;) Posiedziałam sobie dłużej na L4 i to wszystko. W jakim mieście będziesz miała zabieg ?


Zaloguj się lub Zarejestruj, żeby odpowiedzieć lub dodać nowy temat