Do startu gotowi... HSIL- CIN 3 / CIS

12 lat temu
dzien dobry !!! z okazji dnia kobiet odebrałam wynik czerwony cytologii ''stwierdza się nieprawidłowe komórki nabłonkowe. komórki nabłonka HSIL - Zmiany śródnabłonkowe stopnia wysokiego cin 3/ cis''... i tyle...kolposkopia będzie za kilka dni, podczas tego badania pobiorą też wycinki do histopatu... 11 miesięcy temu cytologia była idealna- zero infekcji...będę miała zabieg chyba, a co pozniej - nie wiem...mam dwuletnie dziecko, 29 lat...czy histopatologia może dać taki wynik, że nie będzie nawet zabiegu ? czy jeśli cytologia ujawniła HSIL to już ''pozamiatane''? pomóżcie kobietki...
10924 odpowiedzi:
  • 8 lat temu
    Czesc Dziewczyny oddzywam sie tutaj bo któraś z was zadała Pytanie co z tymi dziewczynami co pisały tu 2/3 lata temu....otóż jestem jedną z nich, w lutym minie 3 lata od złej cytologi....Nie piszemy tutaj ponieważ razem z dziewczynami założyłyśmy sobie prywatną grupe na facebooku i tam piszemy i mamy sie dobrze...:-) jedna z nas właśnie niedawno została szczęśliwa mamusia :-). Katarzyna1988 - co ile robilas cytologie po konizacji czy to byly plynne czy normalne??
  • 8 lat temu
    Asia28... Idealne wyczucie czasu :) dziękuję że się odezwałaś. Mam dziś okropny dzień, jeden z tych gdzie czekając na wyniki trudno myśleć pozytywnie. To ja pytałam... Dlatego bardzo mnie to ucieszyło że jesteś :) Jeszcze 11dni i powinnam wiedzieć co za cholerstwo we mnie siedziało. (czas przeszły celowo użyłam ;)
  • 8 lat temu
    Koytko- bądź dobrej myśli, doskonale wiem że łatwo sie mówi, że ma się przed oczami tylko to co najgorsze.....ja mialam po kolposkopi cin2/cin3. Jak juz wycieli kawałek szyjki to w histopacie było Cin2 wyciete w całości od tamtej pory cytologia tylko plynna najpierw co 3miesiace przez pierwszy rok potem 4m przerwy 6 m....i kazda cytologia to stres....trzymam kciuki aby wynik byl oki
  • 8 lat temu
    Mój wynik z wycinków to cin3. Mam zdjęcia z kolposkopi, i to one najbardziej mnie przeraziły. Oczywiście od razu zaczęłam szukać w necie. Podręcznikowy przykład obrazu raka szyjki. ;( Taka plama o ostro zakończonych krawędziach. Bardzo teraz tylko chcę żeby wyniki potwierdziły ten cin3. Marzę o tym. I żeby powiedzieli że udało się wszystko wyciąć.
  • 8 lat temu
    I dziękuję za te kciuki. Trzymaj mocno, każdy trzymany porządnie kciuk mi się teraz przyda :)
  • 8 lat temu
    Wyniki dziś odebrałam.. Stożek chirurgiczny wysokość 3cm głębokość 2cm. Materiał skrojono w całości uzyskując 8wycinków. Wynik : cin3, hsil.. Excisio completa. Endocervix normalis. Znaczy...będzie dobrze :) Jutro do mojej ginekolog lecę z wynikiem. Jak się domyślam to żeby ustalić częstotliwość dalszych cytologi.
  • Witajcie może któraś z Was była w podobnej sytuacji. 19 listopada br. miałam amputowaną szyjkę macicy i cały czas krwawię raz mniej a raz bardziej i przy tym bardziej mocno się stresuję, nie wiem czy to normalne. Proszę jeśli któraś z Was miała podobnie to napiszcie nie mam z kim porozmawiać na męża też nie mogę liczyć bo udaje głupka .Pozdrawiam
  • 8 lat temu
    Emilka, ja jestem po konizacji, czyli częściej tylko wycince... Wiec nie wiem czy to ci pomoże, ale ja krwawilam przez pierwszy tydzień. I też raz więcej raz tylko ciapiło. Wcześniej któraś dziewczyna tu pisała ze tez dziwnie w kratkę krwawi, ale nie pamiętam po jakim zabiegu była. Coś tylko pamiętam ze wspominała o dwóch dniach tak a dwóch inaczej... Wpisując się ze szpitala dr mi mówił ze mogę krwawic nawet tak jak przy okresie... Wiec nie panikowalam zbytnio. Obserwuj tylko czy bardziej nie leci, i daj sobie czas... Jesteś dopiero czwarty dzień po. Wiec może poczekaj do tygodnia... I może zadbaj o dostarczenie więcej witamin sobie, zapobiegawczo... Żelazo może...
  • robiłam cytologię co pół roku i za każdym razem wychodziła ok, ostatnio też :( podajcie mi namiary na tę grupę na fb dziewczyny
  • 8 lat temu
    Kasia1988, nie znam namiarow na fb tych dziewczyn, ale wcześniej gdzieś któraś z nich podaje maila żeby się nimi skontaktować. Poszukaj. To jak dobrze kojarzę gdzieś koło 80strony... jakiś rok temu.


Zaloguj się lub Zarejestruj, żeby odpowiedzieć lub dodać nowy temat