Do startu gotowi... HSIL- CIN 3 / CIS

12 lat temu
dzien dobry !!! z okazji dnia kobiet odebrałam wynik czerwony cytologii ''stwierdza się nieprawidłowe komórki nabłonkowe. komórki nabłonka HSIL - Zmiany śródnabłonkowe stopnia wysokiego cin 3/ cis''... i tyle...kolposkopia będzie za kilka dni, podczas tego badania pobiorą też wycinki do histopatu... 11 miesięcy temu cytologia była idealna- zero infekcji...będę miała zabieg chyba, a co pozniej - nie wiem...mam dwuletnie dziecko, 29 lat...czy histopatologia może dać taki wynik, że nie będzie nawet zabiegu ? czy jeśli cytologia ujawniła HSIL to już ''pozamiatane''? pomóżcie kobietki...
10924 odpowiedzi:
  • 8 lat temu
    jak na razie wiem tylko tyle że cin3 to ostatni moment kiedy można mówić o stanie przedrakowym. wiem że może być gorzej. i że pewność będę miała z czym mam doczynienia jak mi to wytną i zbadają. mam koleżankę po całkowitym usunięciu narządów rodnych...wiem jak to póżniej wygląda, ciągła niepewność co dalej ze zdrowiem. mam syna 12lat. jestesmy tylko we dwoje. A teraz...teraz staram się nie myślec o tym. i nawet udaje mi się nie wpadać w panikę. czasem wydaje mi się to takie nierealne. Albo takie co muszę zwyczajnie przejść żeby mieć już za sobą.
  • 8 lat temu
    I wiecie co mnie jeszcze zastanawia? Osoby które tu pisały na początku tego wątku, 3lata temu... już nie piszą. dlaczego? wyzdrowiały i mają się swietnie, na tyle że zapomniały albo nie mają czasu siedzieć na necie tylko cieszą się życiem... czy ich juz nie ma... mogłyby się odezwać. albo kropkę postawić chociaż.
  • Koytko też mam CIN 3 po wycinkach.2 tyg.temu miałam amputacje szyjki jeszcze tydzien czekania na wyniki.Powoli zaczynam panikowac.
  • Musimy mieć nadzieję że Cin 3 będzie Cinema 3.Chyba gdyby było gorzej to wyszloby to już po badaniu wycinkow.Przecież dokładnie widzą na kolposkopie skąd je pobrać
  • Ja do tego jeszcze mam jakiegoś guza w piersi i robiłam biopsja.Czekam też na te wyniki...Koytko a jaką miałaś cytologie??Masz Cin 3 tylko na tarczy czy też w kanale?
  • 8 lat temu
    hej Magda83, z cytologi mam atypowe komórki nabłonka wielowarstwowego płaskiego ASC, Z kolposkopi- pola intensywnego zbielenia, o ostrych granicach, w kontakcie z ujściem zewnętrznym. zwykłe punkcikowanie na polach zbielenia. wnioski: podejrzana. Z wycinków- Epithelium paraepidermoidale cum dysplasia maioris gradus [ cinIII ].
  • 8 lat temu
    Magda83, amputację? a nie tylko wycięcie tego fragmentu? jak się czułaś przez pierwsze dni po zabiegu? można normalnie się poruszać czy to trzeba odleżeć... pytam bo mam dziecko i muszę być na chodzie.
  • No ja mam dwójkę dzieciaków w tym 1,5 rocznego malucha.Na chodzie jesteś od razu.mnie bardzo bolało zaraz po przebudzeniu z narkozy.Podobne bóle do skurczu porodowych.Ale po 2h już było ok.Miałam wysoką konizacje w karcie mam wpisane ze amputacja sturmdorf czy jakoś tak zostawili kawałek szyjki .Ale u mnie zmiany wchodziily w kanał.Wylyzeczkowali mi go.Nie można dźwigać przez ok. miesiąc.Ja mam dwa szwy więc pewnie dlatego żeby nie puściły.Ogólnie nie jest źle.Trochę na początku ciągnie podbrzusze.
  • Ja miałam zabieg o 18 na drugi dzień o 11 już byłam w drodze do domu.
  • Nie martw się.Będzie ok.Dla mnie najwiekszym stresem było czekanie na wyniki histo po kolposkopii choć teraz też się denerwuje.Liczę ze wyniki po operacji potwierdzi tylko to co już wiem.No i liczę się z tym że jeżeli się okaże ze linia cięcia nie będzie czysta będę musiała znów jechać docinac...


Zaloguj się lub Zarejestruj, żeby odpowiedzieć lub dodać nowy temat