Do startu gotowi... HSIL- CIN 3 / CIS

12 lat temu
dzien dobry !!! z okazji dnia kobiet odebrałam wynik czerwony cytologii ''stwierdza się nieprawidłowe komórki nabłonkowe. komórki nabłonka HSIL - Zmiany śródnabłonkowe stopnia wysokiego cin 3/ cis''... i tyle...kolposkopia będzie za kilka dni, podczas tego badania pobiorą też wycinki do histopatu... 11 miesięcy temu cytologia była idealna- zero infekcji...będę miała zabieg chyba, a co pozniej - nie wiem...mam dwuletnie dziecko, 29 lat...czy histopatologia może dać taki wynik, że nie będzie nawet zabiegu ? czy jeśli cytologia ujawniła HSIL to już ''pozamiatane''? pomóżcie kobietki...
10924 odpowiedzi:
  • Aha, bo nie pisałaś nic o wyskrobinach, a to oczywiście to samo co wyłyżeczkowanie. I co wyszło w wyskrobinach? Wpisy się powtarzają gdy po "odpowiedz" odświeży się stronę.
  • no właśnie z tego co zrozumiałam to w kanale są komórki których nie mogą określić. Nie wiem dlaczego.
  • Nie są nazwane żadnym cinem czy cisem czy innym dziadostwem.
  • Ale jak to możliwe jest, że nie da się określić? Jesteś pod opieką onkologa?
  • od momentu otrzymania cytologii, wszystkim zajmuje się moja kuzynka, któa jest lekarzem i pracuje na ginekologii onkologicznej. Ona robiła mi kolposkopie, pobierała wycinki. Zadzwoniła, że wynik wycinków to cin 3 i mówiła, że zmiany są też w kanale ale zrozumiałam, że nie mogą ich nazwać a może chodziło o to, że nie można określić jak są głęboko? Kurde teraz zdurniałam. Wszystko jest na odległość i na telefon bo mieszkam 400 km od Wawy. Coś trzeba to po prostu jade. Ona wszystko pilotuje na miejscu..Nie wiem czy to dobre, ale NFZ mnie przeraża, jak dostałam cytologie, to zadzwoniłam do mojego rejonowego szpitala żeby sie zarejestrować na kolposkopie a tam termin za 1,5 miesiąca. Dlatego stwierdziłam, że trzeba uruchomić znajomości bo bez tego osiwieje..
  • Ja robiłam kolposkopię w Centrum Profilaktyki Nowotworowej przy Centrum Onkologii w Warszawie i krótko czekałam.
  • poproszę ją o wysłanie mi skanu wyniku ale czy coś to zmieni? Nie jestem lekarzem nie znam się na tym a jej ufam. Chyba wie co robi.
  • ja jestem z zachodniopomorskiego. Pani z rejestracji Szczecinie zapisała mnie na pierwszy wolny termin za 1,5 miesiąca. Zadzwoniłam do kuzynki i byłam u niej na drugi dzień...Miałam kolposkopie i wycinki na Szaserów w Wawie.Wyniki były po ok. 2 tyg,
  • Hmmmm, nie wiem co zmieni, ja chciałam wiedzieć wszystko od A do Z.
  • 8 lat temu
    witam. mój wynik po wycinkach to cinIII. Nie mam pojęcia co o tym myśleć. w poniedziałek czyli za 9dni mam konizacje. czy jest szansa ze mi to wytną i na tym się skończy, czy ten cin III oznacza tylko jedno...rak. i całe mnustwo badań, cięć, chemi, itp?


Zaloguj się lub Zarejestruj, żeby odpowiedzieć lub dodać nowy temat