Do startu gotowi... HSIL- CIN 3 / CIS

12 lat temu
dzien dobry !!! z okazji dnia kobiet odebrałam wynik czerwony cytologii ''stwierdza się nieprawidłowe komórki nabłonkowe. komórki nabłonka HSIL - Zmiany śródnabłonkowe stopnia wysokiego cin 3/ cis''... i tyle...kolposkopia będzie za kilka dni, podczas tego badania pobiorą też wycinki do histopatu... 11 miesięcy temu cytologia była idealna- zero infekcji...będę miała zabieg chyba, a co pozniej - nie wiem...mam dwuletnie dziecko, 29 lat...czy histopatologia może dać taki wynik, że nie będzie nawet zabiegu ? czy jeśli cytologia ujawniła HSIL to już ''pozamiatane''? pomóżcie kobietki...
10924 odpowiedzi:
  • 8 lat temu
    dziękuję. też miałam łyżeczkowanie z kanału. w piątek mam być na czczo do jakiś badań. mam nadzieję że tylko krew pobiorą. a w poniedzialek zabieg w narkozie. wtorek wypis. lekarz pytał czy biorę jakieś leki, kazał odstawić antykoncepcyjne. z tego wszystkiego zapomniałam mu powiedzieć że biorę witaminki... :] magnes witC tran... myślisz że powinnam odstawić też? hmm... :P
  • To chyba nie ma większego wpływu.Zrobią Ci pewnie morfologia jak każą być na czczo.Dawaj znać na bieżąco jak u Ciebie!
  • 8 lat temu
    dziękuję. też miałam łyżeczkowanie z kanału. w piątek mam być na czczo do jakiś badań. mam nadzieję że tylko krew pobiorą. a w poniedzialek zabieg w narkozie. wtorek wypis. lekarz pytał czy biorę jakieś leki, kazał odstawić antykoncepcyjne. z tego wszystkiego zapomniałam mu powiedzieć że biorę witaminki... :] magnes witC tran... myślisz że powinnam odstawić też? hmm... :P
  • 8 lat temu
    wysłało się dwa razy ,nie wiem czemu :P bede pisac :)
  • 8 lat temu
    .
  • 8 lat temu
    Jest tu ktoś? jutro jadę do szpitala, aż mnie mdli ze stresu.
  • Koytko spokojnie. Ja też bardzo się stresowałam przed konizacją, a zniosłam ją lepiej niż wycinki, które miałam niestety pobierane w znieczuleniu miejscowym. trzymam kciuki za pomyślny wynik histpat.
  • 8 lat temu
    Wiem ze chcecie mnie uspokoić. Dziękuję. Ale tak najbardziej boję się tego co będzie później. Boje się wyników. Że jest gorzej niż cin3 :/ A czy któraś z was miała przy tym problem z węzłami chlonnymi? wyczulam gulkę pod pachą. Trochę w dziwnym miejscu bo trochę dalej od zagłębienia. Miesiąc temu robiłam sobie usg piersi, wyniki dobre. doktorek jeździł mi tym usg tez po pachach. Możliwe że przegapił? A może to co wyczulam to już nie strefa węzłów...
  • Trzymaj się.Ja mam wyniki na początku tygodnia i też się boję.U mnie Cin 3 pokazała i cytologia i wycinki i tak sobie myślę że gdyby było dużo gorzej to przecież patolog by to widział już w tych wycinkach..Napisz po zabiegu jak się czujesz.Agnieszka76 a jaki miałaś wynik cyto wycinkow i jaki wynik po konizacji?
  • 8 lat temu
    Dzięki dziewczyny :) Jestem juz po badaniach, ciśnienie, krew, usg. Właśnie podpisałam zgodę na konizacje chirurgiczna szyjki macicy wyłyżeczkowanie kanału szyjki... (i tu dalej rozczytac nie umiem). Pytałam o to pod pachą, kazał obserwować. W razie czego to do rodzinnego po skierowanie do onkologa. Ale mówił też ze to może być coś od kanałów potowych. Trochę dziwne, bo nawet okiem nie rzucił.


Zaloguj się lub Zarejestruj, żeby odpowiedzieć lub dodać nowy temat