Do startu gotowi... HSIL- CIN 3 / CIS

12 lat temu
dzien dobry !!! z okazji dnia kobiet odebrałam wynik czerwony cytologii ''stwierdza się nieprawidłowe komórki nabłonkowe. komórki nabłonka HSIL - Zmiany śródnabłonkowe stopnia wysokiego cin 3/ cis''... i tyle...kolposkopia będzie za kilka dni, podczas tego badania pobiorą też wycinki do histopatu... 11 miesięcy temu cytologia była idealna- zero infekcji...będę miała zabieg chyba, a co pozniej - nie wiem...mam dwuletnie dziecko, 29 lat...czy histopatologia może dać taki wynik, że nie będzie nawet zabiegu ? czy jeśli cytologia ujawniła HSIL to już ''pozamiatane''? pomóżcie kobietki...
10924 odpowiedzi:
  • Co oznacza 1B1 w cytologii? To nie jest oznaczenie stadium nowotworu??
  • I skończyło się u Ciebie na operacji?Ale masz wycieta szyjke czy wszystko?
  • a z wycinków przed operacją co Ci wyszło??
  • tzn. z tych co się robi podczas kolposkopii
  • tzn. z tych co się robi podczas kolposkopii
  • Bo zastanawiam się czy skoro u mnie jest Cin 3 z wycinkow to rzeczywiście po konizacji może wyjść gorzej..
  • W cytologi mam cin2 lub cin3 lub cis z wycinkow cin3
  • I zaczynam swirowac
  • 8 lat temu
    Magda83 mam te same obawy co ty. Ze wytną zbadają i się okaże że to już nie cin3 tylko dalej :/ Mam tylko nadzieje ze tak się nie stanie. Niech sobie tam wycinają ile chcą tylko dobrze! :D bo jak tu powiedziała pani z łóżka obok "nie ma co się martwić, oni zrobią co mają zrobić najlepiej, chociaż po to żeby sobie statystyk nie psuć" :D
  • Mam wynik po konizacji. Zmiany szły od Cin I aż do CIS. Granica cięcia czysta. Kanał ok wszystko było na tarczy.Wycięli taki większy stożek a nie całą szyję. Za 3 miesiące jadę jeszcze zrobić taką jakby kontrolną skrobankę kanału, tak dla świętego spokoju mojej kuzynki która mnie operowała.


Zaloguj się lub Zarejestruj, żeby odpowiedzieć lub dodać nowy temat