Do startu gotowi... HSIL- CIN 3 / CIS

12 lat temu
dzien dobry !!! z okazji dnia kobiet odebrałam wynik czerwony cytologii ''stwierdza się nieprawidłowe komórki nabłonkowe. komórki nabłonka HSIL - Zmiany śródnabłonkowe stopnia wysokiego cin 3/ cis''... i tyle...kolposkopia będzie za kilka dni, podczas tego badania pobiorą też wycinki do histopatu... 11 miesięcy temu cytologia była idealna- zero infekcji...będę miała zabieg chyba, a co pozniej - nie wiem...mam dwuletnie dziecko, 29 lat...czy histopatologia może dać taki wynik, że nie będzie nawet zabiegu ? czy jeśli cytologia ujawniła HSIL to już ''pozamiatane''? pomóżcie kobietki...
10924 odpowiedzi:
  • Migrenka-32, dziewczyny mają rację! zaczekaj na cytologię, zrób kolposkopię- nie ma sensu na zapas wycinać kolejnych tkanek! Jestem przekonana że konizaję przeprowadzono dobrze, pewnie chodzi o to, że przy metodzie konizacji leep nie ma wyranej granicy cięcia! nie zgadzaj się na kolejny zabieg, cierpliwość Ci popłaci!!! :)

    Ja dziś dzwoniłam do szpitala po wyniki histopatologii, (wczoraj minęły 3 tygodnie od pobrania wycinków). Wstrętna opryskliwa baba zaczęła podnosić głos: Kto Pani kazał wydzwaniać? Lekarz? To proszę nie słuchać lekarza, tylko mnie! Wynik najwcześniej 6,04!! Zdenerwowałam się, zapytałam zatem z kim mam przyjemność (lubię wiedzieć kogo mam tak usilnie słuchać) to tylko usłyszałam, że wynik za tydzień najwcześniej!
    Co za frustratka, miałam nadzieję, że już dziś będę wiedzieć coś więcej, ale cóż kolejny tydzień czekania...

    Dziewczyny, bez względu na wynik rozważam zrobienie testu na hpv. Mi gin powiedział, że koszt to 300 zł, zapewne z pełnym genotypowaniem. Już mam dość tej historii z moją szyjką, chciałabym wszystko zrobić w jeden dzień i mieć z głowy!.. A tu na wszystko czekaj- cytologia- 3 tygodnie, wycinki- 3 tygodnie, hpv- 3 tygodnie, pewnie na konizację tyle samo już nie wspomnę o wynikach po niej... Buuu

    Trzymajcie się cieplutko, wiosna już za oknami!! :)
  • Jagusia ja już jestem po pierwszej dawce szczepionki na żółtaczkę. 18.04 druga dawka. Jak będę już w szpitalu i będą mnie badać przed tą konizacją, powiem o swoich obawach i zapytam czy jest ona konieczna. Dziwię się, że nie wzięli mi wycinków teraz aby zbadać, byłby wynik i może okazałoby się, że już nie ma tam nic.
  • Dziewczyny jeszcze jedno pytanie, bo szukam w necie i nie znajduję. Ile czasu przed konizacją nie wolno współżyć??
  • 10 lat temu
    Witajcie ponownie - niestety :( W skrócie we wrześniu odebrałam cytologię z możliwą dysplazją średnią lub dużą. Potem były wycinki które wyszły lepiej - CIN I . Bardzo źle zniosłam wycinki - dochodziłam do siebie przez kika tygodni . Ale wynik był lepszy miałam się zgłosic za 3 meisiace na cytologię no ii...
    I znów odebrałam wyniki cytologi - HSIL obecnosć komórek dysplastycznych dużego stopnia :(.
    Co teraz ? Znów wycinki czy jakieś leczenie ? Pomózcie ?
  • 10 lat temu

    Użytkownik @Migrenka-32 napisał:
    Dziewczyny jeszcze jedno pytanie, bo szukam w necie i nie znajduję. Ile czasu przed konizacją nie wolno współżyć??


    Nie wiem dokładnie,ale chyba 2-3 dni.
  • 10 lat temu
    Witajcie dziewczyny!Też mam problem,nie cały miesiąc temu odebrałam wynik cytologii,okazało się że mam CIN2 CIN3 HSIL i w dodatku cechy HPV((((Jestem w 21tyg.ciąży,tydzień temu robili mi kolposkopie która nie pokazała niczego(chyba że siedzi to w kanale)pobrane też wycinki do histopatologicznego.22 kwietnia mam odebrać wyniki i do lekarza.Nie wiem co dalej((((
  • 10 lat temu
    A co ci lekarz powiedział?
  • 10 lat temu
    Witajcie, jestem tu nowa, na początku moja krótka historia: w styczniu 2014 odebrałam wynik cytologi: hsil/cin/cinII/cinIII :( , następnie kolposkopia, wstępnie potwierdzenie cytologi tzw. namierzenie zmian hsil, 12 luty 2014 - biopsja podejrzanych zmian, po 2 tygodniach telefon ze szpitala, odebrałam wynik - CINII/CINIII ( zmiany na szyjce i w kanale ) decyzja konizacja szyjki ...13 marca 2014 , po dwóch tygodniach odebrałam wynik histopatolgii... pierwszy dobry :)...wskazania - za 2 miesiące mam mam zrobić test na HPV i oczywiście cytolgię .... myślałam że badanie na HPV będzie płatne i nagle natknełam się na stronę NFZ i okazuje się że jeśli, jest wynik cytologii 3, to badanie jest refundowane :) podsyłam adresy może którejś z Was się przydadzą :).... CENTRALNY SZPITAL KLINICZNY MSW w WARSZAWIE WARSZAWA WOŁOSKA 137 22 508 20 00
    CENTRUM ONKOLOGII - INSTYTUT IM.MARII SKŁODOWSKIEJ-CURIE WARSZAWA ROENTGENA 5 22 546 20 00
    INSTYTUT MATKI I DZIECKA WARSZAWA KASPRZAKA 17 A 22 327 42 06
    INVICTA SP. Z O. O. WARSZAWA ZŁOTA 6 58 58 58 800
    NZOZ ZESPÓŁ LEKARZY SPECJALISTÓW MEDICA SIEDLCE 3 MAJA 3 25 644 74 00
    DIAGNOSTYKA CONSILIO SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ ŁÓDŹ KOPERNIKA 1/3 42 633 93 28
    WOJEWÓDZKI SZPITAL SPECJALISTYCZNY W RADOMIU RADOM ALEKSANDROWICZA 5 48 361 31 56
    WOJEWÓDZKI SZPITAL ZESPOLONY W PŁOCKU PŁOCK MEDYCZNA 19 24 364 61 00
    CENTRUM MEDYCZNO - DIAGNOSTYCZNE SP. Z O.O. SIEDLCE KLEEBERGA 2 25 633 35 55, 512 303 103
    BALTIC MEDICAL SPÓŁKA AKCYJNA WARSZAWA CHOCIMSKA 5 22 646 06 14, wyniki: 58 741 79 10

  • Użytkownik @Mala napisał:
    Witajcie ponownie - niestety :( W skrócie we wrześniu odebrałam cytologię z możliwą dysplazją średnią lub dużą. Potem były wycinki które wyszły lepiej - CIN I . Bardzo źle zniosłam wycinki - dochodziłam do siebie przez kika tygodni . Ale wynik był lepszy miałam się zgłosic za 3 meisiace na cytologię no ii... I znów odebrałam wyniki cytologi - HSIL obecnosć komórek dysplastycznych dużego stopnia :(. Co teraz ? Znów wycinki czy jakieś leczenie ? Pomózcie ?


    Moja Droga ja miałam CIN3 i HSiL po drugim pobraniu wycinków i w lutym koniziacja pętlą i z uwagi na brak marginesu 23.04 jadę do szpitala tym razem nożem.
  • Kreta81 w Krakowie na Uniwersyteckim też jest opcja, że jak wyjdzie cyt. 3 to bezpłatnie, ale mi powiedzieli, że jak mi po drugiej konizacji w cyto wyjdzie coś nie tak, to wtedy mi dopiero zrobią, bo też chciałam już.


Zaloguj się lub Zarejestruj, żeby odpowiedzieć lub dodać nowy temat