Do startu gotowi... HSIL- CIN 3 / CIS

12 lat temu
dzien dobry !!! z okazji dnia kobiet odebrałam wynik czerwony cytologii ''stwierdza się nieprawidłowe komórki nabłonkowe. komórki nabłonka HSIL - Zmiany śródnabłonkowe stopnia wysokiego cin 3/ cis''... i tyle...kolposkopia będzie za kilka dni, podczas tego badania pobiorą też wycinki do histopatu... 11 miesięcy temu cytologia była idealna- zero infekcji...będę miała zabieg chyba, a co pozniej - nie wiem...mam dwuletnie dziecko, 29 lat...czy histopatologia może dać taki wynik, że nie będzie nawet zabiegu ? czy jeśli cytologia ujawniła HSIL to już ''pozamiatane''? pomóżcie kobietki...
10924 odpowiedzi:
  • 10 lat temu
    Migrenka32- ja jak dzwoniłam, do Warszawskiej Invicty, pani powiedziała, że ten program Profilaktyki Raka szyjki macicy stworzony przez NFZ - refunduje, badanie ( mnie nie pytała czy jestem po pierwszej czy po drugiej, zapytała tylko czy cytologia wyszła 3..... może spróbuj jeszcze w inne miejsce zadzwonić, wysyłam Ci linka...
    http://www.nfz-krakow.pl/stronadlapacjenta/index.php?ida=42&idd=4&site=art
    - jest tam zakładka "Wykaz placówek realizujących etap diagnostyczny" :)
  • Kreta81 przy mnie onkolog dzwonił do jakiegoś tam wyżej i mówi, że ma taką i taką pacjentkę i tamten powiedział, że jak będę po wszystkim i źle wyjdzie to mi zrobią wtedy. Nie wiem kurde co im zależy teraz. Poza tym jak tam pojadę po świętach to tak czy siak dodam co myślę. A tę stronę co podajesz, to już kiedyś widziałam :) Ja właśnie leczę się w tym Szpitalu na Kopernika w Krakowie.
  • 10 lat temu

    Użytkownik @Migrenka-32 napisał:
    Użytkownik @Mala napisał:Witajcie ponownie - niestety :( W skrócie we wrześniu odebrałam cytologię z możliwą dysplazją średnią lub dużą. Potem były wycinki które wyszły lepiej - CIN I . Bardzo źle zniosłam wycinki - dochodziłam do siebie przez kika tygodni . Ale wynik był lepszy miałam się zgłosic za 3 meisiace na cytologię no ii... I znów odebrałam wyniki cytologi - HSIL obecnosć komórek dysplastycznych dużego stopnia :(. Co teraz ? Znów wycinki czy jakieś leczenie ? Pomózcie ?Moja Droga ja miałam CIN3 i HSiL po drugim pobraniu wycinków i w lutym koniziacja pętlą i z uwagi na brak marginesu 23.04 jadę do szpitala tym razem nożem.


    Migrenka-32 a jaki miałas 1 wynik po wycinkach ? Ja również leczę się w szpitalu uniwersyteckim ;)
  • Mala ja też we wrześniu miałam wynik z cytologii... Ile Ty masz lat??

    Ja po pierwszym wycinku: LSiL, cechy dysplazji POŚREDNIEGO stopnia i prosba o ponowne pobranie wycinkow w celu jednoznacznego ustalenia stopnia zmian. Kolejne pobranie 1,5 m-ca później.
    Po drugim pobraniu z głębszej części: 1. wyskrobiny z kanalu szyjki: Ogniskowo w jednym drobnym wycinku widoczny jest obraz polimorfizmu i hiperchromazji jader komorkowych. Ponadto tresc sluzowo-krwawa. 2. wycinki z tarczy szyjki: W wycinkach widoczny jest nablonek wielowarstwowy metaplastyczny z obrazem dysplazji DUŻEGO stopnia (CIN3, HSiL) i koilocytozy. Nablonek dysplastyczny miejscami stanowi wysciolke gruczolow szyjkowych. Ponadto regularny nablonek gruczolowy kanalu szyjki.

    A wynik po konizacji pętlą:

    1. Dysplastyczny nabłonek wielowarstwowy płaski tapetuje część gruczołów szyjkowych. Materiał pofragmentowany, połączony nitką i w części uszkodzony termicznie.
    2. Treść śluzowo-krwawa i drobne strzępki śluzówki kanału szyjki macicy.
  • 10 lat temu
    Migrenka-32
    Mam 29 lat Po poprzednich wycinkach wyszło mi tak jak Tobie Lsil no i teraz cyto ... HSIL... czyli mam rozumieć że pewnie tak jak i w twoim przypadku zostanę wysłana na kolejne wycinki ? Ten sam szpital zapewne te same procedury :( Ale jak nie chcę wycinków poprzednie bardzo źle zniosłam przez kilka tygodni dochodziłam do siebie :(

    Czy miałaś jakieś leczenie farmakologiczne w miedzy czasie ? ALbo któraś z was ?
  • Mala nie wiem czy Ci zrobią kolejne, bo ja pierwsze robiłam gdzie indziej i napisali, że w celu jednoznacznego stwierdzenia stopnia zmian pobrać ponownie (bo mi po pierwszych już pani wypisała skierowanie na konizację, a w szpitalu stwierdzili, że oni muszą mnie zbadać u siebie, co oczywiście jak dla mnie gra na zwłokę). Żadnego leczenia farmakologicznego nie miałam.
  • 10 lat temu
    No ciekawe co w przypadku kiedy powtórna cytologia jest gorsza niz wynik z wycinków.. ?

  • Konizacja wg mnie. Ja nie wiem na co lekarze czekają, nie mam pojęcia w jakim tempie te zmiany się powiększają :(( Tak się teraz zastanawiam, że jeśli ja w głębszej części miałam gorszy stan, to wygląda na to, że w kanale jest źle. Nie znam się, wiem tylko, że chciałabym być zdrowa już.
  • 10 lat temu
    ehh no nie napawa to optymizmem :(
  • 10 lat temu
    Trzeba być dobrej myśli dziewczyny :) ...nie wiem czy ma to znaczenie, mi podczas konizacji, brali wyskrobiny z kanału do histopatologi i wtedy jest chyba wiadomo czy w kanale są zmiany, ale... według mnie nie ma chyba sposobu żeby określić jak głęboko mogę być zmiany, jeśli za po pierwszej konizacji wychodzi zły wynik, to chyba nie dlatego że szybko to się rozwija, tylko że za pierwszym razem za mało wycieli... lekarz mi powiedział że na rozwój CIN III trzeba ok. 5 lat, ale każdy organizm inaczej reaguje na to świństwo


Zaloguj się lub Zarejestruj, żeby odpowiedzieć lub dodać nowy temat