Do startu gotowi... HSIL- CIN 3 / CIS

12 lat temu
dzien dobry !!! z okazji dnia kobiet odebrałam wynik czerwony cytologii ''stwierdza się nieprawidłowe komórki nabłonkowe. komórki nabłonka HSIL - Zmiany śródnabłonkowe stopnia wysokiego cin 3/ cis''... i tyle...kolposkopia będzie za kilka dni, podczas tego badania pobiorą też wycinki do histopatu... 11 miesięcy temu cytologia była idealna- zero infekcji...będę miała zabieg chyba, a co pozniej - nie wiem...mam dwuletnie dziecko, 29 lat...czy histopatologia może dać taki wynik, że nie będzie nawet zabiegu ? czy jeśli cytologia ujawniła HSIL to już ''pozamiatane''? pomóżcie kobietki...
10924 odpowiedzi:
  • Jagusia trzymam kciuki!! :)

    Ja w poniedziałek jadę do szpitala na kontrolę.

  • Użytkownik @Migrenka-32 napisał:
    Użytkownik @magdamaria napisał:Kolposkopia drogo? To znaczy ile? Ja robiłam całkiem niedawno w lecznicy Alfa-Lek przy Nowym Świecie w Warszawie i zapłaciłam 200 złotych. Czy to jest drogo? Pewnie jak dla kogo, ale dla mnie ważniejsza jest jakość usług i podejście do pacjenta, które akurat w tej lecznicy są na najwyższym poziomie. Gdzie i za ile robiłyście kolposkopię?Migrenka-32, jak twoje wyniki??Kilka postów wyżej masz info dot. mojego wyniku :)Mówiąc drogo, miałyśmy na myśli HPV, a nie kolposkopię. Ja kolposkopię robiłam w Krakowie bezpłatnie :)


    Ah, to musiałam nie doczytać :) A co do kolposkopii - nie zawsze jest czas, żeby czekać na zrobienie darmowo, poza tym mój zaufany ginekolog dr Marek Kilijańczyk pracuje w Alfa-Leku, więc siłą rzeczy i tam robiłam kolposkopię. Anyway: trzymam kciuki w poniedziałek, żeby wszystko było ok.
  • 10 lat temu
    Dziewczynki,

    Jestem po konizacji szyjki macicy z powodu nieprawidłowej grupy cytologicznej (III), z wycinków podejrzenie zmian o charakterze CIN 2/CIN 3.

    Oto rozpoznanie histologiczne po konizacji: stożek szyjki o tarczy pochwowej z utkaniem w rejonie ujścia zew. kanału po wiekszej części wynabłonkowanej nadżerki gruczołowej i torbielki Nabotha, z obecnością w podścielisku miernie obfitych nacieków zapal. o przewlekłym charakterze
    W dostępnej ocenie strefie przejśćiowej kanału szyjki, obok zlokalizowanego w podścielisku poniżej 0,2 cm wlk. mikromięsniaka gładgokomórkowego, odnotowano w błonie śluzowej obecność niewielkiego st.dysplazji CIN 2. Cech dysplazji nabłonka na tarczy części pochwowej szyjki nie stwierdzono. Linia cięcia chirurgicznego śluzówki kanału szyjki również wolna jest od zmian dysplastycznych. Wymiary preparatu nie pozwalają na pobranie osobno do oceny linii odcięcia od strony kanału.

    Wizytę u ginekologa mam zaplanowaną dopiero na środe, a bardzo sie niepokoje czy wyniki są w porządku i czy zostało usuniete wszystko, co chore.

    Będę wdzięczna za odpowiedź.
  • Dziewczyny u mnie to nie koniec ;((((((

    Oglądał mnie dziś Onkolog i jakaś Pani, powiedziała, że za mało wycięli, 23.04 mam kolejną konizację tym razem nożem!!! Mówię jej, że z wyniku ostatniego nie wynika nic, przytaknęła i stąd ta decyzja, po wcześniejszym dziś obejrzeniu mnie pod mikroskopem.
    Aaaa stwierdziła, że nie ma granicy po te pętli i dlatego teraz nóż.
    HPV póki co mam nie robić, jeśli po wszystkim wyjdzie coś nie tak z cytologii to wtedy mi zrobią bezpłatnie, a być może w ogóle obejdzie się bez.
  • 10 lat temu
    A skąd ona wiedziała że za mało ? Zrobiła ci jakieś badania?
  • 10 lat temu
    Migrenka jestem w szoku....ale skad ta decyzja?mialas juz cytologie?
  • Zoe nie miałam cytologii bo za wcześnie, obejrzeli mnie wczoraj dokładnie pod mikroskopem, nie patrzyłam ale słyszałam co mówią.
    Najlepszy był mój dialog z panią:
    ja: proszę mi powiedzieć ile mi wycięto, bo nie ma nigdzie napisane
    dr: no jak ile? dużo! jak przy konizacji
    ja: jak dużo? dr mówił, że mało!
    dr: a pani nie rodziła? no to mało, proszę na fotel....

    Nie wiem dlaczego ogląda mnie baba, która nie miała wcześniej ze mną nic do czynienia, nawet nie wiem czy powinni dalej mnie ciąć, bo to jej decyzja! (pod okiem lekarza onkologa).
  • 10 lat temu
    Migrenka leć do innego lekarza, koniecznie to skonsultuj jeszcze z kimś innym, nie ma co wierzyć jednej lekarce! i glowa do góry trzymaj sie!
  • 10 lat temu
    Migrenka kopnij w dupe ta lekarke i lec do innego! boze kochany...nie to az cisnienie szarpie! jak mozna sie tak obchodzic z pacjentką!!
    I nie zgadzaj sie narazie na zadna konizacje nozem!!! dopoki nie bedziesz miec wyniku cytologii i kolposkopii do reki to niech spadają! rzezniki jedne!!
    Nie zgadzaj sie narazie! bo mozesz sobie tylko zaszkodzic! rozszarpalabym takich lekarzy!!!
  • Witam was serdecznie :) Dwa miesiace temu mialam ten sam problem co wy.Dwa razy konizacja,ciągły strach oczekiwanie na HP.Tylko u mnie nie skonczylo sie to na konizacji trzeba bylo usunac macice .Podobno bylam nie standardowym przypadkiem im głębiej wchodzili w głąb kanalu szyjki tym wynik byl gorszy.Po ogromnej ilosci konsultacji decyzja byla jedna,nie ma na co czekać. Jestem ponad miesiac po histerektomi.Mam 29 lat posiadam troje dzieci i może tez dlatego nie byla to dla mnie taka tragedi.Nareszcie odsapnelam i moje życie wrocilo do normy :) Kochane badajcue sie regularnie i niech wam nikt nie mowi ze tp tylko cin 1 .Ja robilam cytologie raz do roku wiec to swinstwo HPV atakuje bardzo szybko.Gdyby nie upór mojego ginekologa który od razu skierował mnie na kolpo i wycinki,inni chcieli leczyć to moglo byc naprawde źle.Nie zalamujcie sie bedzie dobrze,Pozdrawiam i życzę zdrówka


Zaloguj się lub Zarejestruj, żeby odpowiedzieć lub dodać nowy temat