Do startu gotowi... HSIL- CIN 3 / CIS

12 lat temu
dzien dobry !!! z okazji dnia kobiet odebrałam wynik czerwony cytologii ''stwierdza się nieprawidłowe komórki nabłonkowe. komórki nabłonka HSIL - Zmiany śródnabłonkowe stopnia wysokiego cin 3/ cis''... i tyle...kolposkopia będzie za kilka dni, podczas tego badania pobiorą też wycinki do histopatu... 11 miesięcy temu cytologia była idealna- zero infekcji...będę miała zabieg chyba, a co pozniej - nie wiem...mam dwuletnie dziecko, 29 lat...czy histopatologia może dać taki wynik, że nie będzie nawet zabiegu ? czy jeśli cytologia ujawniła HSIL to już ''pozamiatane''? pomóżcie kobietki...
10924 odpowiedzi:
  • 10 lat temu
    Hpv robi sie tylko prywatnie wiec nie ma potrzeby wypisywania na nie skierowania.Idziesz i placisz a wtedy ci roba-to wyglada podobnie jak cytologia
    I nie zrozumialam..teraz tez chcialas miec robiona cyto??Kochana to za wczesnie! Pierwsza cyto po zabiegu to najwczesniej po 3mcach. I w wyniku jakas tam dysplazja byla...ale jaka???dziwne te opisy-a to takie wazne przeciez co tam bylo i ile tej szyjki ciachneli...
  • 10 lat temu
    Dziewczyny, miałam w listopadzie zabieg LLETZ z którego wyszło CIN III , potem w styczniu na kontroli w kolposkopii lekarz stwierdził że wszystko ok, że zagoiło się i cała zmiana została usunięta, zrobiłam cytologię i wyszedł wynik gr I, wymaz obfitokomórkowy z prawidłowymi komórkami nabłonka płaskiego i walcowatego, z pojedyńczymi leukocytami, cieszyłam się, kiedyś też miałam 1 grupę współżyjąc więc ten wynik mnie aż tak nie zadziwił, bo teraz nie współrzyję, ale dla pewności w lutym zrobiłam cytologię w innym labolatorium i wyszło mi: "Rozmaz zawiera koilocyty (low grade squamous intraepitheilal lension w kryteriów Bethesda) Rozmaz zawiera liczne granulocyty obojętnochłonne (wykładnik infekcji zapalnej). Rozmaz zawiera komórki metaplastyczne nabłonka płaskiego. Zmiany odczynowe spowodowane zapaleniem. Konieczne powtórne badanie cytologiczne po leczeniu przeciwzapalnym lub upływie 6 miesięcy"
    Jestem załamana, nie mam żadnych objawów infekcji, nie byłam na basenie a o higiene intymną dbam jak o nic innego, ale lekarka na ten wynik dała mi globulki na zakażenie infekcyjne, ale przecież od infekcji z tego co czytałam co najwyżej może wyjść asc-us, tak samo nie wiem jak to możliwe że tak szybko to mi nawraca, nie wiem wezme ten przepisany fluomizin i potem hexagyn duo i jakieś probiotyki i w kwietniu zrobię cytologie i zobacze. Na jutro umówiłam się do lekarza który zajmuje się kolposkopią, wycinkami i zabiegami i mnie leczył, ale aż boję się iść bo boję się że stracę nadzieję i powie mi że będę musiała mieć konizację, a jeszcze nie rodziłam

  • Użytkownik @Zoe napisał:
    Hpv robi sie tylko prywatnie wiec nie ma potrzeby wypisywania na nie skierowania.Idziesz i placisz a wtedy ci roba-to wyglada podobnie jak cytologiaI nie zrozumialam..teraz tez chcialas miec robiona cyto??Kochana to za wczesnie! Pierwsza cyto po zabiegu to najwczesniej po 3mcach. I w wyniku jakas tam dysplazja byla...ale jaka???dziwne te opisy-a to takie wazne przeciez co tam bylo i ile tej szyjki ciachneli...


    Cytologię dopiero za 4 m-ce mam zrobić :)
    A HPV niestety muszę gdzieś w Krakowie, jeszcze nie wiem gdzie :(
    Mnie ten wynik też zdziwił, żadnych konkretów, w sumie nic. Zobaczę co powiedzą za 2 tyg. jak mnie obejrzą.
  • 10 lat temu
    Migrenka skarbie jak i tak masz jechać do Krakowa robic sobie badanie to moze spróbuj umówić sie na konsultacje do dr Madeja , www.kolposkopia.com
    Poczytaj sobie na ich stronie oni tam robią wszystko na miejscu ....
    Słyszałam ze oni sa jedni z najlepszych w Polsce -ja mam dosyć daleko do nich , ale dużo dobrych opinii i słyszałam i czytałam o tym gabinecie
    Moze warto , nie namawiam bo pewnie koszt takiej kompleksowej wizyty z badaniami spory ....
  • Mala mi, ja na ich stronie byłam już dawno, jak zaczęłam wyszukiwania dot. kolposkopii :)
    Fakt drogo. Zaczekam póki co na kontrolę do 17.03 i zobaczę co powiedzą, może uda mi się bezpłatnie w Szpitalu.
  • 10 lat temu
    Jasne ze tak ,trzeba najpierw NFZ wykorzystać a potem myślec .......
  • Kolposkopia drogo? To znaczy ile? Ja robiłam całkiem niedawno w lecznicy Alfa-Lek przy Nowym Świecie w Warszawie i zapłaciłam 200 złotych. Czy to jest drogo? Pewnie jak dla kogo, ale dla mnie ważniejsza jest jakość usług i podejście do pacjenta, które akurat w tej lecznicy są na najwyższym poziomie. Gdzie i za ile robiłyście kolposkopię?

    Migrenka-32, jak twoje wyniki??
  • Cześć Dziewczyny, podczytuję Wasze forum od dłuższego czasu, ale dopiero teraz odważyłam się napisać. Przez pewien czas dodawałyście mi otuchy w tej trudnej drodze przez kolpo, wycinki etc. U mnie co prawda cytologia wykazała "tylko" cin1 lsil, ale kilka miesięcy temu jeszcze w ciąży był ASCUS, także widać postęp. Podczas kolposkopii lekarz powiedział, że jest gorzej- mam sporą nadżerkę i na całej jej powierzchni wyło bardzo dużo rozległych zmian.
    Do badania pobrano 8 wycinków i wyskrobiny, w znieczuleniu miejscowym (ból znośny). Teraz pozostaje tylko czekać na wyniki...

    Na kolposkopię w szpitalu ze skierowaniem do wycinków czekałam 3 dni (woj. zachodniopomorskie).

    Życzę Wam wszystkiego najlepszego kobietki!!! pozdrawiam
  • Będzie dobrze Jogusia! Musi być.

    Ja tak jak pisałam, w alfa-leku miałam wynik od ręki, ale i badanie chyba mniej poważne, bo tym razem tylko profilaktycznie.

  • Użytkownik @magdamaria napisał:
    Kolposkopia drogo? To znaczy ile? Ja robiłam całkiem niedawno w lecznicy Alfa-Lek przy Nowym Świecie w Warszawie i zapłaciłam 200 złotych. Czy to jest drogo? Pewnie jak dla kogo, ale dla mnie ważniejsza jest jakość usług i podejście do pacjenta, które akurat w tej lecznicy są na najwyższym poziomie. Gdzie i za ile robiłyście kolposkopię?Migrenka-32, jak twoje wyniki??


    Kilka postów wyżej masz info dot. mojego wyniku :)
    Mówiąc drogo, miałyśmy na myśli HPV, a nie kolposkopię. Ja kolposkopię robiłam w Krakowie bezpłatnie :)



Zaloguj się lub Zarejestruj, żeby odpowiedzieć lub dodać nowy temat