Do startu gotowi... HSIL- CIN 3 / CIS

12 lat temu
dzien dobry !!! z okazji dnia kobiet odebrałam wynik czerwony cytologii ''stwierdza się nieprawidłowe komórki nabłonkowe. komórki nabłonka HSIL - Zmiany śródnabłonkowe stopnia wysokiego cin 3/ cis''... i tyle...kolposkopia będzie za kilka dni, podczas tego badania pobiorą też wycinki do histopatu... 11 miesięcy temu cytologia była idealna- zero infekcji...będę miała zabieg chyba, a co pozniej - nie wiem...mam dwuletnie dziecko, 29 lat...czy histopatologia może dać taki wynik, że nie będzie nawet zabiegu ? czy jeśli cytologia ujawniła HSIL to już ''pozamiatane''? pomóżcie kobietki...
10924 odpowiedzi:
  • 10 lat temu
    Cześć dziewczyny! Sorki, że się wtrącam, ja jestem z forum raka jajnika, bo na tę chorobę zachorowałam 2 lata temu. Ale zauważyłam, że piszecie o Kielcach. Też jestem z Kielc i w tutejszym CO się leczę. Chętnie podyskutuje o leczeniu, mamy podobne części ciała chore, więc podobnych lekarzy, którzy niestety ciągle się zmieniają. Pozdrawiam Was gorąco.
  • 10 lat temu
    Elbe alez wcale sie nie wtracasz!
    Super ze mozna sie wiecej dowiedziec,ze mozna poznac dziewczyny i wymienic sie spostrzezeniami,przezyciami...chociaz wlolalabym zebysmy sie w takich okolicznosciach nie spotykaly(na takim wątku :(....)
    Elbe u kogo sie leczysz?
    Kurcze to forum otwarte wiec nie wiem czy wypada pisac pelne nazwiska....Moze wymienimy sie mailami?
  • 10 lat temu
    Zoe :)))
    Mój adres: blidzia@o2.pl
  • 10 lat temu
    Elbe-dziekuje bardzo.Odezwie sie samym wieczorkiem:*
  • Właśnie dzwonili ze szpitala, że są wyniki. Serce mi do gardła podeszło, że coś jest nie tak. A pani mówi, że zawsze dzwonią jak są wyniki, tym samym zastanawiam się dlaczego nie zrobili tak jak miałam gorszy wynik i notka była PROSZĘ WEZWAĆ.
    Pojadę w poniedziałek rano mam nadzieję.
  • 10 lat temu
    Migrenka jesteśmy z tobą i trzymamy kciuki
    A na jakie wyniki badań czekasz
  • 10 lat temu
    Odebralam wyniki konizacji, lekarz mówil że "nic takiego" nie wyszlo :) ale szczerze mówiąc konkretów nie znam. To co pisze na tych wynikach to dla mnie czarna magia - ektopowy nablonek gruczolowy, ogniska niedojrzalej metaplazji plaskonablonkowej, limfocytarny odczyn zapalny, koliocytoza. Ale żadnych jasnych dla mnie "konkretow", nie ma nic o linii cięcia, ani żadnych CINów... No i powiedzial ze troche za szybko zrobilismy zabieg, że on nie do konca ufa cytologiom. Jak pytalam o ciąże to powiedzial ze konizacja napewno nie pomogla ale jest maly procent tego że zaszkodzi.
    Gdzies za miesiac pojde jeszcze do doktora ktory mnie skierowal na konizacje, może on mi coś wiecej powie.
    No i wszystko tam w środku jest jeszcze świeże i zakaz wspólzycia jeszcze na miesiac :) wiec razem 7 tygodni, jakos dlugo...

    Ogolnie on niby mówi że ok, ale mi jakoś nie do konca ulżylo. Dalej siedze i przemyślam :) Pewnie ulży jak zobacze w koncu dwójke na cytologii...

    aaa i wyciety stożek śr. 1,7 cm i wys. 1 cm
  • 10 lat temu
    ---------. To co pisze na tych wynikach to dla mnie czarna magia - ektopowy nablonek gruczolowy, ogniska niedojrzalej metaplazji plaskonablonkowej, limfocytarny odczyn zapalny, koliocytoza-----------
    4lexi!!!!!!!!!!! kurcze!! z tego co czytam to kobieto w ogole tenzabieg nie byl potrzebny!!! mialas najzwyklejsza ,,nadzerke,,!! Mialas robiona kolposkopie????
    A cytologia mogla ci wychodzic gorzej bo masz koliocytoze-czyli mogl sie tam namnazac hpv,ale to mozna bylo wyleczyc w inny sposob a nie az tak drastyczny i radykalny!
    Dla mnie to jakas pomylka....jak mozna tak krzywdzic kobiety...
  • 10 lat temu
    ----Ale żadnych jasnych dla mnie "konkretow", nie ma nic o linii cięcia, ani żadnych CINów... ---
    Nie ma-bo BYLAS zdrowa i JESTES zdrowa....a zabieg byl niepotrzebny.
  • 10 lat temu
    ---------------Gdzies za miesiac pojde jeszcze do doktora ktory mnie skierowal na konizacje, może on mi coś wiecej powie-------------------
    Ja juz bym w zyciu do tego lekarza nie poszla!!! Robil ci kolposkopie przed zabiegiem?Czym on sie kierowal wysylajac cie na zabieg?! wiedzac,ze to nie jest obojetne dla naszego zdrowia,kobiecosci i ewentualnej ciazy-szyjka macicy to nie sa wlosy ze sie obetnie a ona odrosnie!
    Uwierz mi ze az mi sie cisnienie podnioslo...!
    A ektopie leczy sie lekami,globulkami-a jesli nawet wzrastala by koliocytoza to czesto ten wirus sam sie cofa! i nie pozostawia po sobie sladu...-po pol roku czesto cytologie same sie poprawiaja i wyniki wychodza bardzo dobre.
    No a jesli by sie mnozyl to wystarczylo wymrozenie...ale nie konizacja w Twoim przypadku.


Zaloguj się lub Zarejestruj, żeby odpowiedzieć lub dodać nowy temat