Do startu gotowi... HSIL- CIN 3 / CIS

12 lat temu
dzien dobry !!! z okazji dnia kobiet odebrałam wynik czerwony cytologii ''stwierdza się nieprawidłowe komórki nabłonkowe. komórki nabłonka HSIL - Zmiany śródnabłonkowe stopnia wysokiego cin 3/ cis''... i tyle...kolposkopia będzie za kilka dni, podczas tego badania pobiorą też wycinki do histopatu... 11 miesięcy temu cytologia była idealna- zero infekcji...będę miała zabieg chyba, a co pozniej - nie wiem...mam dwuletnie dziecko, 29 lat...czy histopatologia może dać taki wynik, że nie będzie nawet zabiegu ? czy jeśli cytologia ujawniła HSIL to już ''pozamiatane''? pomóżcie kobietki...
10924 odpowiedzi:
  • 10 lat temu

    Użytkownik @Mala mi napisał:
    Wyniki będę miała w środę czyli jutro , mam dzwonić po 12 .......Kurde zaczynam panikować znowu .......No nic zobaczymy



    MALA MI to ty mialas cytologie tak szybko zrobiona?? przewaznie na cyto czeka sie 2-czasem 3 tyg nawet.Ja zawsze mam po 10 dniach...To Ty mialas kolposkopie czy cytologie-bo kurka juz zglupialam :):)
  • 10 lat temu
    Ja miałam cytologię i miałam robiona w szpitalu w poradni ginekologicznej
    A ze usmiechnelam sie do Pani co odczytuje rozmazy to mi zrobiła szybko
    Ja tez wiem ze jak robisz prywatnie to czeka sie do 15 dni , bo oni wysyłają do laboratoriów itd......a tu miałam wszystko na miejscu
    Poprzednia cyto tez miałam po trzech dniach
  • 10 lat temu
    Zoe dzięki i wogole dziękuje Wam za wsparcie i pamięć , i wiem ze trzymalyscie kciuki baaaardzo mocno
    Ja jestem bardzo szczęśliwa , czuje sie dzis jakby ktoś zdjął mi wagon z węglem z pleców
    Idę 5 marca do swojego lekarza pokazać mu wynik i no musimy podłączyć te bakterie .....ale to już pikus
  • Mala mi Gratulacje :)))
  • 10 lat temu
    Mala mi-a ja umieralam ze strachu prawie 2 tyg...maaasakra! ja tez tak chce....:):)
    Teraz luz-blues,drink w łape i relax!!! ;)
    Ja niebawem Kielce....brrrrrrrrrrrrrrrrrrr.Ale musi byc dobrze-co nie??
  • 10 lat temu
    Migrenka a propo wynikow z tarczycy...to przez rok owszem mogly sie zmienic.Ale za cylk odpowiadaja tez i inne hormony...-nie tylko tsh.Moze byc zaburzony progesteron albo cos z prolaktyna i dlatego sa te okresy takie jakis,,dziwaczne,,Ogolnie to duzo dziewczyn pisze ze po konizacji wlasnie miesiaczki sie zmieniaja...
    Dziewczyny piszcie jak wyniki z konizacji!
    :):)
  • Zoe u mnie prolaktyna wyszła w normie. Tylko mój okres to już od roku przed konizacją taki skąpy i jak nie okres. Zobaczę teraz po wszystkim jak będzie wyglądać.
  • Cześć dziewczyny! Widzę że obsada na forum się zmieniła. Migrenka-32, ja miałam konizację 1 lipca 2013, a teraz jestem w 29 tygodniu ciąży i jestem przykładem że nie zawsze są problemy po konizacji. Łożysko dość nisko się usadowiło przez co miałam plamienia w 6 i 16 tygodniu ciąży, ale wraz z wzrostem dzidzi łożysko się podniosło i jest ok. Moja szyjka jest długa, nie mam żadnych szwów i nie muszę leżeć, choć staram się oszczędzać tak w razie czego. Mogę też rodzić naturalnie, ale ze strachu wolę cesarskie. Pierwszą cytologię po operacji miałam w październiku i wyszła 2 grupa. Mam też za sobą chwile rozpaczy i wizja rychłej śmierci na raka, a teraz mam najpiękniejszy okres w życiu-w brzuszku kopie dzidzia o którą staraliśmy się 5 lat, a pokój wypełnia się wyprawką-stoi wózeczek, łóżeczko, ubranka. Też chciałam zrobić szczepionkę na Hpv chociaż nie wiem czy go mam, ale lekarz nie mówił że najlepiej przed operacją i miałam to zrobić po no ale teraz to już muszę zaczekać pewnie dopóki nie przestanę karmić małego. Kiedyś myślałam że nie boję się niczego, teraz niestety wciąż boję się raka : (
  • SUPER wiesci magdalenko super niech sie dzidzia zdrow chowa
  • 10 lat temu
    Mala mi- gratulacje!!!!! :) teraz mozesz świętować :) a ta flora bakteryjna po tym wszystkim co przeszlaś to pikuś :)

    Magdalenka32- Czytalam Twoje poprzednie wpisy i widzę że mialaś rak in situ... A teraz ciąża po tylu latach starań :) to naprawde piękna historia, gratulacje! i nie bój się już żadnych raków, będziesz mamą i musisz być dla swojego skarba zdrowa :) nie ma innej opcji :)

    Oby na tym forum bylo więcej takich pozytywnych wpisów :) ja w piątek mam wynik konizacji i troche mi się lepiej zrobilo jak tu poczytalam o waszych dwójeczkach :) chociaż czasami mam takie chwile ze mysle tylko o najgorszym brrr... oby do piątku


Zaloguj się lub Zarejestruj, żeby odpowiedzieć lub dodać nowy temat