ussta87,

od 2019-01-31

ilość postów: 84

Ostatnie odpowiedzi na forum

Powrót do pracy po leczeniu

3 lata temu
Hej :) Jestem w podobnym wieku, teraz 34, od operacji radykalnej minęło 2lata2msc potem chemioterapia, wróciłam do pracy po 6 msc od zakończenia leczenia. W sumie czekałam aż pozwolą mi na to włosy :) Ze względu, że szukałam nowej pracy to powiedziałam, że mam roczny przestój ze wgl zdrowotnych. Pracuję w szkole. Jest ok ;) Powrót do pracy na pewno przybliża do normalności. Jak masz jakieś pytania to pisz :) Pozdrawiam.

Rak jajnika

3 lata temu
Hej Wszystkim :) Dziewczyny, czy ten marker może się tak wahać. Wcześniej był w granicach 14/15 w październiku skoczył do 18 ( w badaniach usg wszystko ok)lekarz kazał mi zrobić za miesiąc. Zrobiłam teraz 21.11 i jest 17.3. Teraz dodatkowo miałam wczoraj biopsje bo w piersi wyczułam jakieś zgrubienie. Najpierw kazali mi przyjść na kontrole za pół roku, ale nalegałam żeby mi to usunęli i zrobili mi biopsje gruboigłową i teraz czekam na wyniki.

Rak jajnika

3 lata temu
czarownica11 super wiadomości, oby tylko tak dalej !!!:) Czy u Was markery są mniej więcej stałe czy się wahają? Mam wizytę w listopadzie ale zrobiłam sama marker i 3 msc temu był 15 teraz 18..., tzn nadal jest jest w normie ale wiecie już panikuje...zawsze robiłam na czczo a wczoraj ok 11 ale podobno to nie ma znaczenia....

Rak jajnika

3 lata temu
Hej :) Ja wpadłam w wir pracy, kompletnie zapomniałam o chorowaniu, kontrola 3.11, mam nadzieje, że będzie ok :) Pozdrowienia :)

Rak jajnika

3 lata temu
Ania007 tak 20mg w dwóch dawkach to standard.

Rak jajnika

3 lata temu
Pet przeważnie dają jak mają wątpliwości co do obrazu Tk lub markera. To tez jest dość inwazyjne badanie, naświetlenie całego organizmu. Ja pytałam czy jest sens robić na własną rękę, tak dla sprawdzenia ( cena ok 6000zł) ale mi lekarze odradzali.

Rak jajnika

4 lata temu
U mnie od razu dali skierowanie na badania genetyczne i do poradni genetycznej można było zabrać osoby, które mógłby dziedziczyć i dostaje się skierowanie np dla córek itp...

Rak jajnika

4 lata temu
Kawa piłam normalnie, niektóre nawet podczas chemii w szpitalu, więc przeciwskazań nie ma raczej :) Na słońce nie powinno się wychodzić, ale w cieniu ja tam siedziałam na balkonie i nic nie było. Włosy mi się w większości przerzedziły na 2ga chemię. Też długo się wzbraniałam, bo miałam sporo za łopatki ale jak już te włosy wszędzie leżały to przed drugą chemią poszły pod maszynkę. Ja na wyjścia z domu ubierałam perukę w domu miałam jakiś turban.

Rak jajnika

4 lata temu
Nesia wejdź sobie na stronę Zus. Tam są 3 dokumenty. Jest wywiad zawodowy z pracy. To wypełnia kadrowa czy tam dyrekcja. https://www.zus.pl/swiadczenia/zasilki/swiadczenie-rehabilitacyjne/z-ubezpieczenia-chorobowego/niezbedne-dokumenty. No tak to masz jeszcze gorzej niż ja miałam :) Może uda Ci się dostać na rok :)

Rak jajnika

4 lata temu
Wszystko zależy od lekarza, tam orzekającego...ja byłam tylko raz na tej komisji, byłam po chemii bez włosów to jakoś nie uzdrawiali mnie na siłe i nie wyganiali do pracy. Widzą co tam lekarz wypisze, jakie leczenie, rokowania itp. Pewnie też wszystko zależy od pracy. Bo pytają w sumie jaka praca. Z zakładu pracy też potrzeba taki papier odnośnie warunków pracy. Jak zobaczyłam, że mi wpisali praca lekka ( a pracowałam jako nauczyciel w przedszkolu, gdzie praca nie jest moim zdaniem fizycznie lekka, już nie wspomnę o odpowiedzialności, jak ma się 25 dzieci na głowie i nikogo do pomocy) to myślałam, że będzie gorzej. Dali na 6 msc, decyzja jest w sumie od razu. Po 5 msc odrosły mi w miarę włosy i znalazłam pracę w szkole więc stwierdziłam, że rezygnuje z zasiłku.