kucja15, Walczy

od 2013-02-27

ilość postów: 542

Rak dopadł mnie w 56 roku życia.Od lutego 2013r. walczę z rakiem jajników i piersi.Jestem po zabiegach operacyjnych i chemioterapii.Obecnie na rencie.

Ostatnie odpowiedzi na forum

Rak jajnika

6 lat temu

Witajcie.

Dawno nic nie pisałam.U mnie horror od 11 sierpnia po podaniu Gemzaru.Wysoka temperatura, CRP -161 przy normie do 2. Dolewki nie było.Wylądowałam w szpitalu.Hemoglobina zaczęła lecieć w dół.Podano mi 2 jednostki krwi, antybiotyk dożylnie i nawodnienie.Mam silne obrzęki nóg i potężne wodobrzusze.Jestem od 5 dni w domu,czuję się fatalnie.Brzuch jak balon,obrzęki nóg bardzo dokuczają.Temperatura znowu do 37,8 stopnia.Jutro udam się do szpitala, aby odbarczyć brzuch bo coraz trudniej mi się oddycha.Ogólnie jestem bardzo słaba i z trudem piszę.

Dziękuję Wam za pamięć i troskę.Serdecznie pozdrawiam.

Rak jajnika

6 lat temu

Witajcie dziewczyny.

Dawno nic nie pisałam.Nie mam się czym pochwalić.Cieszą mnie wiadomości pozytywne, lecz w naszej chorobie często wszystko się zmienia na naszą niekorzyść.

Lupus wierzę, że wszystko się wyjaśni. Może to jakaś pomyłka z tym markerem.

Nana ręce opadają.Jak można pomylić wyniki.Ja też czasem mam obawy czy nie pomylili wyników.

Midi cieszę się, że wyniki dobre.Niech ta chwila wiecznie trwa.

Teraz trochę o sobie.

Jestem 3 tygodnie po 4 wlewie Docetaksolu i chyba zrezygnuję z kolejnych podań.W 11 dniu po podaniu wyskoczyła gorączka, która utrzymuje się do dzisiaj.Kulminacja była w miniony piątek - 39 stopni wieczorem.Rano mam zawsze prawidłową temperaturę, a potem co 3 godziny coraz wyższa i następnie ok. godz. 23 wraca do normy.Nie biorę żadnych środków p/ gorączkowych bo jestem na nie uczulona.Wyniki morfologiczne dobre.Powiedziano mi, że to gorączka po chemiczna.Jestem po TK.wynik poznam 9 sierpnia.Czeka mnie również wizyta w ZUSie - komisja 8 sierpnia dotycząca renty.Zabrakło mi jednego miesiąca aby wskoczyć w emeryturę.

Te upały są przerażające.Siedzę w domu. 

Miłego dzionka i serdeczności dla Was wszystkich 🙂

Rak jajnika

6 lat temu

ANGA podają mi Docetaksel.To podobne działanie do Taxolu.Po pierwszym wlewie marker się obniżył prawie o 400 a po następnych niestety tendencja wzrostowa.

Czarownica super wyglądasz.Widoki przepiękne.

Dziękuje za słowa wsparcia i porady.Wyniki badań krwi są wyjątkowo dobre.Chemia wlewana od 11 miesięcy, ale organizm jeszcze wydolny.Ogólnie czuję się dobrze i zamierzam udać się za godzinkę na łono natury aby zaczerpnąć świeżego powietrza.

Serdecznie Was pozdrawiam.🙂

Rak jajnika

6 lat temu

Wróciłam z czwartego wlewu chemii.Mam złe wieści. Marker Ca125 podskoczył w ciągu 3 tygodni o ponad 1100 i wynosi obecnie 3810. Teraz pozostaje czekać na wynik badania TK - 28 lipca.Wizyta na onko. 9 sierpnia i decyzja co dalej.Wyczerpałam już wszystkie możliwe schematy podawanych chemii i chyba to będzie koniec leczenia.Patrząc na rosnący w sposób szalony marker dochodzę sama do wniosku, że podawana chemia nie działa.

Życzę miłego dzionka.

Rak jajnika

6 lat temu

Nana super że się udało.Teraz relaksuj się.Masz trochę czasu aby podbudować się przed kolejnym wlewem.🙂

Rak jajnika

6 lat temu

Ania badanie markera można wykonać po jedzeniu.Ja często tak robiłam.Pani w lab. powiedziała mi,że jedzenie nie zmienia wyniku.

Nana wierzę, że dolewkę Gemzaru otrzymasz.Ja w takim schemacie nie dawałam rady.Wyniki krwi nie pozwalały na dolewkę.Zastosowano mi schemat wlewów co 21 dni i było ok.

Miłego dnia 🙂

Rak jajnika

6 lat temu

Carmen pozostaje wizyta u lekarza rodzinnego.Dostarcz mu dokumentację z leczenia i lekarz Ci wystawi zaświadczenie.Ja 2 tygodnie temu będąc na wlewie na onkologii poprosiłam lekarkę o wystawienie zaświadczenia do ZUSu.Nie miałam żadnego problemu z jego otrzymaniem.Lekarka powiedziała,że to wypisuje pani z sekretariatu a ona tylko stawia pieczątkę.Wszystko załatwiłam w jednym dniu pobytu.

Nana ważne że chemia jest podawana.U mnie nie jest ciekawie.Marker przed trzecim wlewem skoczył do góry o ponad 100.Wynosił 2772. Następny wlew mam 14 lipca, a TK 28 lipca.Widzę, że wątroba się powiększa.Coraz ciaśniej pod żebrem i uciska na żołądek.Dobrze, że nie mam dolegliwości bólowych.Znowu dopadł mnie stan podgorączkowy.Nic mnie nie boli, wyniki krwi dobre, a temp.37,5 do 38 stopni.Już sama nie wiem co o tym myśleć.

Pozdrawiam.

Rak jajnika

6 lat temu

Pisałam i wszystko zniknęło.Wkurzają mnie te nowości.

Rak jajnika

6 lat temu

Witajcie.

Rak jajnika

6 lat temu
Witajcie. Wróciła z II wlewu Docetakselu.Wyniki krwi całkiem przyzwoite.Marker Ca125 z 2994,10 obniżył się po I wlewie do 2661,90.Wynika z tego że podawana chemia niszczy komórki rakowe.Efekt nie jest powalający, ale trochę podnosi na duchu. Badania wątrobowe AST i ALT są w normie, natomiast Fosfataza zasadowa dużo powyżej normy - 402 U/l (norma do 150 ), LDH - dehydrogenaza mleczanowa 312 przy normie do 220 U/I. Następny wlew 22 czerwca, a pod koniec lipca TK jamy brzusznej i miednicy. Lupus odpocznij od chemii, lekarze decydują o jej podaniu jeśli są uwidocznione zmiany obrazowe w TK. Markera podwyższonego nie leczą.On może wskazywać wznowę, która pojawi się po kilku miesiącach.U mnie dopiero przy markerze powyżej 860 pojawiły się powiększone węzły w jamie brzusznej,z chemią wkroczyli przy markerze powyżej 1500. Nana dlaczego nie podali Ci Neulasty aby poprawić parametry krwi? Jestem z Tobą całym sercem i wierzę, że będzie dobrze. Pozdrawiam Was wszystkie serdecznie <3 <3 <3