Proszę o poradę

9 lat temu
Witam wszystkich wojownikow raka macicy :) Moja babcia lat 83 została w zeszłym roku zdiagnozowana pod kątem raka macicy. Wyszło że miała gruczolakoraka G2. Przeszła szczęśliwie operację ,potem radioterapię. Miała troche powikłań doszło do poparzenia jelit ale szczesliwie doszła do siebie. Chodzi regularnie na badania bo jej pilnuję. Ostatnia tomografię i badania miała robione w wlutym/marcu i była czysta. Mam pytanie. Jak czesto ma chodzic na wizyty do lekarza ,jakie badania i co jaki okres czasu powinna wykonywać. Lekarze to niemowy za duzo nie mowia,cos w papierach napisza ,nic zlego sie nie dziej i dowidzenia. nie chcialabym niczego przeoczyc wiec prosze o porade co jak i czesto. Dziekuje .
2 odpowiedzi:
  • 9 lat temu
    Witaj. Żaden ze mnie ekspert. W necie znalazłem zaleceniach onkologiczne między innym na stronie: http://onkologia.zalecenia.med.pl/pdf/PTOK_2013_06_Nowotwory%20kobiecego%20ukladu%20plciowego.pdf Gdzie mowa że kontrola powinna być przez pierwsze 2-3 lata co ok. 4 miesiące, tj badanie ginekologiczne i podmiotowe. A później co 6 miesięcy do 5 lat. A jeszcze później co 12 miesięcy. Pozdrawiam.
  • Basiu ja również jestem o operacyjnym RSM. Przez pierwsze 3 lata, co 3 miesiące cytologia, raz na pół roku RTG klatki piersiowej i USG jamy brzusznej. Obecnie w czwartym roku cytologia co pół roku, tak samo USG jamy brzusznej i raz w roku RTG klatki piersiowej. Pozdrawiam Was i życzę zdrówka dla babci!


Zaloguj się lub Zarejestruj, żeby odpowiedzieć lub dodać nowy temat