I co dalej?

4 miesiące temu
Kilka lat temu pojawiłam się na tym forum ze względu na raka płuc u taty. Przez to wiem, że jesteście tu skarbnicą wiedzy i empatii. Dziś piszę w związku z rakiem piersi u mojej siostry. O tym, że jest chora dowiedziała się 4 lata temu. Przeszła cykl chemioterapii, operację usunięcia guza i radioterapię. Przez około dwa lata po zakończonym leczeniu wszystko było dobrze. W lutym zeszłego roku okazało się, że rak wrócił ze zdwojoną siłą. Zajął kości i wątrobę. Wiem, że jest bardzo bardzo źle jednak szukam czegokolwiek aby jej pomóc. Przez rok brała chemię w tabletkach - Kisqali. Czy na tym etapie choroby coś jeszcze można zrobić? Leczenie za granicą, udział w jakiś badaniach klinicznych? Już sama nie wiem co jeszcze. Siostra ma 49 lat i na nic poza tym nie choruje. Chciałam załączyć badania jednak albo nie można, albo nie umiem. Badanie tomografii z tego tygodnia wykazało dodatkowy przerzut na śledzionę i progresje choroby. Z góry dziękuję za jakąkolwiek pomoc i prawdę.
3 odpowiedzi:
 • 4 miesiące temu

  Wynik histopatologiczny: carcinoma invasivum NST G2
  ER (+): PS5 IS3 w prawie 100% komórek guza
  PR (+): PS5 IS3 w prawie 100% komórek guza
  HER-2 (-)
  Ki-67 (+) w około 10% komórek guza. 

  W pierwszy etapie była chemioterapia z tego co pamiętam 16 „białych” i 4 „czerwone” według schematu Pacitaxel + AC. 
  Następnie była operacja usunięcia guza i po wygojeniu rany radioterapia. 
  Po około 2 latach podczas badań kontrolnych okazało się że jest nawrót na kości i wątrobę. 
  W trakcie leczenie co 28 dni siostra dostawała zastrzyk w brzuch i brała tabletki 
  Po wykryciu wznowy rozpoczęła leczenie Kisqali. 
  Zastrzyki to xanderla, a tabletki letrazole. 
  Teraz gdy wyniki prób wątrobowych przekroczyły 300 lekarz zaproponował chemię „czerwoną” w częstotliwości raz w tygodniu bo małych dawkach. 
  Siostra jest tak zmęczona, że się zastanawia czy da radę to wziąć.

 • 4 miesiące temu
  Ma prawo być zmęczona ale nie ma innej drogi.
 • 3 miesiące temu
  Wraz z postępem technologicznym, gry stały się nie tylko coraz piękniejsze wizualnie, ale także bardziej interaktywne i zaangażowujące. „Red Dead Redemption 2” to doskonały przykład. Wydana przez Rockstar Games w 2018 roku, ta gra akcji osadzona w dzikim zachodzie USA zachwyca nie tylko grafiką, ale także uwzględnieniem najdrobniejszych otwarty szczegółów w świecie gry oraz rozbudowanym systemem relacji między postaciami.


Zaloguj się lub Zarejestruj, żeby odpowiedzieć lub dodać nowy temat