Rak piersi

14 lat temu
Jestem po mastektomii dwa lata i nie mogę jeszcze dojść do równowagi ,nie mam żadnego wsparcia borykam się z nim sama ,czasami mam wszystkiego dosyć.Proszę o jakieś rady bo nie mam nawet z kim o tym porozmawiać .
3346 odpowiedzi:
  • napisz, jak się czujesz od dzisiaj już mniej niż więcej :**
  • to już tylko dwie, Yupi!! odpoczywaj sobie kochana!
  • nie możesz! jak najlepszego samopoczucia życzę :**
  • Witam tak wiec wczoraj miałam wizytę i dostałam skierowanie na mammografię w celu dalszej diagnostyki wyciek z piersi pobrany do analizy.Czy wiec usg może nie wychwycić jakby sie coś złego działo?Czy mammografia lepiej pokaże co się dzieje?Czy któraś z Was miała tak że usg nic nie wykazalo dopiero mammografia.Ale mam mętlik w głowie..
  • Witaj Małgosiu badania usg i mammografia uzupełniaja się nawzajem, w razie wątpliwości trzeba zrobić i to i to. Czasem ani usg ani mammografia nie wychwytują zmian w piersiach, bardzo dobrze, że masz skierowanie na mammografię, nie wahaj się jej zrobić, wyjaśnić do końca co się dzieje w piersi. A mętlik to wiadoma sprawa, jak się człowiek boi najgorszego, ale wierz mi, często pojawiają się tu osoby z podejrzeniem raka piersi i zniakja w skowronkach, bo wyniki badań to wykluczają Trzymam za to kciuki:)
  • Patka, oby do jutra:)
  • rybenka1 Jak to w ogole mozliwe żeby ani mammografia ani usg nie wykazało nic?Mnie lekarz powiedział że wynik z mammografi ma miec skale birads I lub II.to wtedy będzie dobrze.A mam pytanie bo w necie piszą ze mammografia u kobiet przed 35 rokiem jest niemiarodajna ze względu na utkanie piersi
  • w zasadzie tak się mówi, ale każdy człowiek to odzielny przypadek, wyciek z piersi to niepokojący objaw skoro lekarz zleca, to ma powód a co wykazało USG? może trzeba sie upomnieć o rezonans? niestety, osobiście znam dwie koleżanki, które mając aktualne wyniki mammografii wymacały sobie guzy w piersi, i to duże, które byly złośliwe. takie rzeczy się zdarzają
  • rybenka1 w usg lekarz twierdzi że jest sama mastopatia dokładnie w tym miejscu co był ten brodawczak i pod brodawką ja jestem w stanie sama sobie wyczuć te zgrubienia bo jedno z nich jest wielkosci orzecha włoskiego i te zmiany mnie bolą choć jestem już po miesiączce i wspominałam o tym lekarzowi.Czasami pod pachą robi mi się taki wałek skóry że przeszkadza mi bo nie mogę swobodnie opuścic ręki ale 2 dni i mija.i najgorszy ból rwący który zniknie by np na drugi dzień się pojawić.Dlatego tak drążę czy możliwe jest by w tych zmianach mastopatycznych cos siedziało.
  • Małgorzata 33, jest możliwe że i USG i mammograf nic nie wykażą, chcesz to poczytaj moje wpisy. Nie strasze ale tak się dzieje, jeśli jesteś pod dobra opieka onkologiczna to się nie martw. Życzę wszystkim zdrówka <3


Zaloguj się lub Zarejestruj, żeby odpowiedzieć lub dodać nowy temat