Rak piersi

14 lat temu
Jestem po mastektomii dwa lata i nie mogę jeszcze dojść do równowagi ,nie mam żadnego wsparcia borykam się z nim sama ,czasami mam wszystkiego dosyć.Proszę o jakieś rady bo nie mam nawet z kim o tym porozmawiać .
3346 odpowiedzi:
  • Patka, przytyłam w czasie chemi ponad 15 kilo, ale juz starciłam to żaden problem, te dodatkowe kilogramy:)
  • do lekarza jadę 15 września bo jestem pod opieka po usunięciu tych brodawczaków niestety to najwczesniejszy termin wizyty prywatnej.U mnie w rodzinie nie wystepowal rak piersi ale rak jajnika u babci ale czy za te choroby odpowiada ten sam gen?Czy ma to jakies powiązanie? A co do tej mojej zmiany to to jest malenkie wglebienie nie wiem czy Panie widziałyście w sieci są zdjecia pewnej australijki ktora pokazuje jak wygladal u niej rak piersi i mam jeden taki dolek.brrr nie wiem co myslec
  • Małgorzato u mnie nie było ani raka piersi ani raka jajnika a ja zachorowałam 15 września to juz tuż tuż ale bądź "upierdliwa" znam przypadki, że trzeba było naprawdę "walczyć" o diagnosty e, ale było warto nie denerwuj się po prostu walcz swoje
  • rybenka1 dziękuję, założmy ze te objawy które mam są tylko od tej mastopatii to czy zmiany mastopatyczne można tez usuwać chirurgicznie?Pytam bo doktorek mówił ze to nic groźnego i nie trzeba z tym nic robić dostałam jedynie mastodynon ale przeciez po tym mi zmiany nie znikną.Bo jeśli to nic takiego to raczej nie podejmie sie usuniecia a niektore są duże i bolą.
  • Małgosiu najważniejsze, zeby o tym co dalej zdecydował ONKOLOG Jeżeli on uzna, że nie ma się czym martwić - super!! mnie lekarka ogólna zdiagnozowała - nic grożnego gdybym rzy tym pozostała, juz bym nie żyła:/ powtórze nie chce straszyc
  • Andzia77 sorki ,ze się wtrącę zaopatrz się w dobry krem do skóry ponieważ radio wysusza.Po za ty pamiętaj nie myje się miejsc naswietlanych w trakcie i dlugo po .Alantan zasypka jest dobra ,i koniecznie bawełniana piżama by skóra miała dopływ powietrza.Pozdrawiam.
  • http://www.szpital.legnica.pl/index.php/porady-dietetyczne/813-dieta-w-trakcie-chemioterapii-i-radioterapii Tutaj jest dużo info na temat diety w trakcie i po radioterapii. :D
  • 8 lat temu
    Jezeli cos wyjdzie w ogole. Ja takze robilam badania i nic nie wyszlo. Lekarka powiedziala,ze najlepiej badac sie przed operacja. Kiedys rozmawialam z lekarzem i powiedzial,ze rak piersi jest przynajmniej co drugie pokolenie. Nestety trzeba byc czujnym w rodzinie gdzie go mamy i badac sie.
  • niestety, może wyjść, nawet jak w rodzinie nie byo przypadków raka piersi w dodatku może być tak, ze nic nie wyjdzie, a rak jest genetyczny, jeszcze nie wszystko jest zbadane najważniejsze, żeby się córka badala i pilnowała wiem, co czujesz, mam tez córkę:/
  • bać się należy raka, a nie profilakytyki! Patka, psyche to dziwna rzecz ja złapałam starsznego doła tuż po zakończeniu chemii to podobno normalne także nie żałuj sobie!


Zaloguj się lub Zarejestruj, żeby odpowiedzieć lub dodać nowy temat