Rak piersi

14 lat temu
Jestem po mastektomii dwa lata i nie mogę jeszcze dojść do równowagi ,nie mam żadnego wsparcia borykam się z nim sama ,czasami mam wszystkiego dosyć.Proszę o jakieś rady bo nie mam nawet z kim o tym porozmawiać .
3346 odpowiedzi:
  • Dziewczyny a czy któraś miała podawaną chemię przed operacją? Po jakim czasie od ostatniej dawki był wykonywany zabieg?
  • Z tego co pamiętam to musi być jeden miesiąc przerwy.Zyczę wszystkiego dobrego przedewszystkim zdrówka.Pozdrawiam.Ewa.
  • Marta83! Ja miałam najpierw chemię potem operację. Według jednych lekarzy zabieg powinno się wykonać między 4 a 6 tygodniem. Według innych po 6 tygodniach. Ja miałam dokładnie w 4 tygodniu i taki termin ma dla mnie większe uzasadnienie. Chemia działa do 6 tygodni potem zabłąkane komórki rakowe podnoszą łeb. Żeby się nie rozlazły trzeba je wyeliminować. Tak słyszałam, ale polemizować nie będę
  • Marta83 ja zakończyłam chemioterapię 7 sierpnia a 5 września miałam mastektomię. Było to 2 lata temu. Chemia w moim przypadku dotyczyła raka jajnika ale super zadziałała na raka piersi. Po guzie 6cm x 4cm x 2,5cm pozostał tylko naciek.Decyzja o radykalnym zabiegu wraz z węzłami była moja. Lekarze proponowali zabieg oszczędający. Pozdrawiam
  • Witam kochane Idąc wasza rada zakończyłam sprawy w pracy i od jutra śpię dłużej ;-) w środę 2 chemia i panicznie się boje jazdy po... Danuta Alicja czy dobrze zrozumiałam ze miałaś zęba wyrwanego w trakcie chemii? Bo u mnie parę dni temu pojawił się problem Rozbolal mnie bardzo ząb Dentysta stwierdził że to ząb martwy i nie ma co boleć ale mi spuchlo dziàslo i dostałam antybiotyk Opuchlizne w miarę opanowała ale boli nadal a dentysta stwierdził że podczas chemii się nie wyrywa zębów Wolałabym uniknąć usuwania ale co będzie jak nie przestanie boleć? Czy któraś z was może coś doradzić?
  • Ps Słyszałam że przy chemii bolą zęby i bardzo się psują wiec to nie jest chyba realne żeby nie można było leczyć
  • Mrteacher! Podjęłaś rozsądną decyzję! Od środy będę za Ciebie trzymać kciuki! Zęby, dziąsła i jama ustna to jest ten właśnie objaw, o którym Ci wspominałam, że nie ma na to skutecznego sposobu. Dziąsła puchną i jak się tam pokarm dostanie to można dostać tzw. pier...ca. Zębów w tym czasie się nie leczy, ale są sytuacje kiedy nie ma rady i trzeba usunąć.
  • Ostryga7 Nie dobijaj! Bo ja właśnie dostaje pier ....... ca. Co do decyzji to czekałam aż mój organizm sam powie kiedy dość i właśnie powiedział :-( nie będę płakać poleniuchuje Martwią mnie te zęby bo takiego bólu przez dłuższy czas nie zniose A tu jeszcze 5 miesięcy chemii... właśnie myślę żeby pójść do dentysty żeby podoleczac jeśli coś się popsuło. Pozdrawiam
  • Tak usunęłam tydzień temu zęba, na godzinę przed zabiegiem chirurg szczękowy kazał mi zazyć antybiotyk,brałam go w sumie przez 5 dni.Oprucz tego zeszył mi dziąsło, wczoraj ściągnął szwy.Wszystko jest ok,wydaje mi się ze wiedział co robi, a ząb mnie bolał.Rozmawiałam tez ze swoją onką jakiś czas temu ze jest prawdopodobieństwo ze będę musiała go usunąć, powiedziała ze w trzecim tygodniu przy antybityku, więc się tego trzymałam.Ale chyba wszystko jest ok, po jutrze jade na DRUGĄ DAWKE DOCETAXOLU. Pozdrawiam.
  • Mrteacher! Jutro Twój dzień! Wciągnij to świństwo i wypnij się na wszelkie skutki uboczne! Daj znać jak zakończysz tę orgię! Trzymam kciuki i wskazujące palce też! Danusiu! Tobie życzę spokojnej walki z pasożytami!


Zaloguj się lub Zarejestruj, żeby odpowiedzieć lub dodać nowy temat