Rak piersi

14 lat temu
Jestem po mastektomii dwa lata i nie mogę jeszcze dojść do równowagi ,nie mam żadnego wsparcia borykam się z nim sama ,czasami mam wszystkiego dosyć.Proszę o jakieś rady bo nie mam nawet z kim o tym porozmawiać .
3346 odpowiedzi:
  • 10 lat temu
    Infekcja była "mikra" więc kontynuujemy radioterapie. Byle do piątku byłby kolejny tydzień naświetlań zaliczony bez przerw!
  • 10 lat temu
    Gratulujemy Uli, bardzo się cieszę, wspaniała wiadomość! :) Wszystkiego dobrego Kochana i od dziś, na zawsze, już wyłącznie tych dobrych wiadomości Ci życzę. :)
  • 10 lat temu
    Będziesz śliczna! Już jesteś, ale będziesz jeszcze piękniejsza. :)
  • 10 lat temu
    Mnie od wczoraj boli łokieć a ból promieniuje do ramienia i przedramienia.
    Dodatkowo mały obrzęk w nadgarstku.Trudno mi pisać na klawiaturze komputera.
    Nie wykonywałam żadnych prac obciążających rękę.Jestem 5 miesięcy po zabiegu mastektomii z węzłami chłonnymi.
    Co robić?
    Czekam na porady.Boję się brać jakieś leki na własną rękę.
    Moze któraś z Was miała podobne dolegliwosci?
    Pomóżcie!!!!!!!!!
  • 10 lat temu
    A czy po zabiegu mastektomii ćwiczyłaś rękę, wykonywałaś ćwiczenia? Może na chwilę obecną przyda się masaż? Moja Mama miała mastektomię miała 2 grudnia i od tamtego czasu chodzi na regularny masaż raz w tygodniu i codziennie sama wykonuje ćwiczenia rozciągające rękę (znajdują się one w Internecie). W Twoim wypadku to może być jakiś przykurcz.
  • 10 lat temu
    Dziewczyny a czy w czasie radioterapii mama powinna ćwiczyć?
  • 10 lat temu
    suzy - ja niestety się nie orientuję, nikt z moich bliskich nie przechodził radioterapii.
    andziapolska - bardzo się cieszę i trzymam mocno kciuki za wyniki morfologii :) Na pewno będzie wszystko w normie, a jeśli nie, to soczek z buraczków, czerwone winko albo soczek z aronii dla poprawy wyników i wszystko będzie super :)
  • Dzień dobry, jestem już rok po mastektomi, chemioterapi i radioterapii. Na pewno po radio nie wolno jeszcze przez miesiąc naświetlanego miejsca myć. jeśli chodzi o ćwiczenia to ja ćwiczyłam na kliniku te podstawowe, ćwiczenie nadgarstka, wkręcanie żarówek:), automasaż.
    i jakieś 2 miesiące po radioterapi zgłosiłam się na rehabilitację. tam lekarz po zbadaniu zleciła mi zabiegi, a że mialam przeczulice prawej ręki miałam i ćwiczenia i nagrzewania lampą, i masaż wodny. Mam nadzieję że choć trochę pomogłam. pozdrawiam i życzę zdrówka.
  • 10 lat temu
    Andziapolska, Majkasi dziękuję za porady.Zaczęłam robić ćwiczenia i masaż ręki według zaleceń na stronie amazonek.Wykorzystuję filmiki, które są tam zamieszczone.Jest lepiej.Smaruję rękę Dicloziają - zaleciła mi pani w aptece.Sądzę,że przyczyną tego bólu jest zaczynający się obrzęk.Ręka jest nieco grubsza od tej zdrowej.Muszę ją oszczędzać,zero wysiłku,dżwigania co nie jest łatwe bo to ręka prawa.Nikt mi nigdy nie zalecał żadnych ćwiczeń.Chirurg twierdził,że nie ma takiej potrzeby.Ja jednak stosowałam te podstawowe ale nie systematycznie.
    Pozdrawiam.
  • Andziapolska, kucja15 trzeba co najmniej raz na kilka miesięcy. ja teraz jestem w trakcie 2 rehabilitacji,1 miałam w zeszłym roku w śrepniu, po operacji i naświetlaniach miałam przeczulicę prawej ręki, wiele zabiegów nie mogłam wtedy mieć robionych, teraz zalecono mi drenaż limfatyczny, automasaż i ćwiczenia z kijkiem , piłką , na podwieszkach. i już po tygodniu czuję różnicę, a miałam obrzęk pod prawą pachą.
    Na rehabilitacji widziałam Panie z takimi obrzękami ze ... nie chciałabyś mieć takiej opuchniętej ręki. muszą teraz nosić specjalne rękawy. Jeśli miałaś wycinane węzły chłonne to tym bardziej powinnaś iśc na taką rehabilitację. poproś o skierowanie nie jestem pewna ale może nawet rodzinny lekarz takie wystawić . tylko powiedz co ci było i dlatego są tobie potrzebne. A ten chirurg to chyba powinien pouczyć się jeszcze:)
    pozdrawiam i wrazie potrzeby jestem:)


Zaloguj się lub Zarejestruj, żeby odpowiedzieć lub dodać nowy temat