Rak piersi

14 lat temu
Jestem po mastektomii dwa lata i nie mogę jeszcze dojść do równowagi ,nie mam żadnego wsparcia borykam się z nim sama ,czasami mam wszystkiego dosyć.Proszę o jakieś rady bo nie mam nawet z kim o tym porozmawiać .
3346 odpowiedzi:
  • 10 lat temu
    andziapolska - niestety zarówno ból mięśni jak i ból kości (w szczególności kręgosłupa) jest bardzo częstym objawem przy chemioterapii. Wiem, że to nic przyjemnego, ale naprawdę to normalna reakcja, nic się nie martw.
  • 10 lat temu
    Poczytaj na różnych forach internetowych wypowiedzi osób zażywających Tamoxifen. Spora część z nich narzeka właśnie na nadmierny apetyt i tycie. Jest to normalna reakcja organizmu. Każdy człowiek jest inny i ma odmienną podatność na leki, dlatego chociażby po Tamoxifenie jedni nadmiernie chudną (wg. ulotki tego leku, może to doprowadzić nawet do anoreksji) a inni właśnie tyją i narzekają na dodatkowe kilogramy. Naprawdę Kochana nic się nie denerwuj, żaden lek i żadna forma leczenia nie jest obojętna dla organizmu, dlatego istnieje multum efektów ubocznych im towarzyszących. Najważniejsze, że leczenie działa. :) Trzeba zacisnąć zęby i przez to przebrnąć, choć łatwo nie jest, może być tylko lepiej!
  • 10 lat temu
    Pamiętajcie, że Tamoxifen może wywoływać zakrzepy żylne w kończynach dolnych.
  • 10 lat temu
    andziapolska - rozumiem Cię Kochana, niestety nie jest to nic przyjemnego. Moją Mamę spotkało to szczęście, że ominęła Ją chemioterapia i jest w trakcie hormonoterapii. Czuje się dobrze, ale strasznie zaczęły Jej wypadać włosów, co też jest dla Niej niemałym szokiem, ponieważ tego się akurat nie spodziewała. Najważniejsze jednak, że leczenie daje efekty, z tego Kochana należy się cieszyć! Jeśli jednak bardzo doskwiera Ci brak rzęs i brwi, udaj się Kochana do kosmetyczki, rzęsy można dokleić, a brwi można henną domalować i będą wyglądały jak naturalne (wiele kobiet nawet umyślnie goli sobie brwi żeby tylko je malować kredką chociażby). Wiem, że to niewielkie pocieszenie, ale może akurat poprawi to Twoje samopoczucie. Owszem, to minie. Na chwilę obecną musisz zacisnąć mocno zęby i przetrwać te najgorsze tygodnie, miesiące. Później będzie tylko lżej. Waga spadnie, owłosienie zacznie odrastać, wszystko wróci do normy, zobaczysz. :)
  • 10 lat temu
    andziapolska kontroluj D-dimery bo są zazwyczaj wysokie przy zakrzepicy.U mnie ich poziom był powyżej 3200.Przez 8 miesięcy brałam Clexane.Obecnie są w normie czyli ponizej 500.Dodatkowo wykonaj badanie Dopllera.
    Ja byłam łysa pała ,bez rzęs i brwi.Zawsze robiłam i robię makijaż twarzy.Dobrze się z tym czuję.Włosy zaczęły mi odrastać miesiąc po zakończonej chemioterapii.Teraz,7 miesięcy po chemii mam już fajną czuprynkę,muszę do fryzjera,aby to jakoś wymodelować na mojej głowie.
    Biorę Egistrozol zamiast Tamoxifenu.Nie mam problemu z tyciem,Zawsze byłam szczupła.Trochę bolą kości,ale da się żyć.
    Życzę Ci cierpliwości.Wszystko wróci do normy.
    Powodzenia!
  • 10 lat temu
    Lecimy z radioterapią ale boje się bo mama chyba podłapała infekcję- nie wiecie czy można dalej mieć radioterapie?
  • Zrobią morfologie i zapytaja czy ma gorączke jesli jest badzo przeziebiona zbada ją lekarz i to on zadecuduje
  • 10 lat temu
    Andziu witaj teraz kosmetyczki dobre zaradza problemowi .
  • 10 lat temu
    Hallo Kochane Dziewczyny
    wczoraj dowiedzialam Sie ze jestem czyyyystaaa-nastepne badanie w lipcu.
    Wszystkim Wam zycze takiej wspanialej wiadomosci po tym co przechodzicie. Ja tez mialam pelny program z chemia i naswietlaniem, a dzis sie czuje jak by mnie ktos na sto koni wsadzil .
    Moze ktoras z was potrzebuje lek do plukania suchej sluzowki w czasie chemioterapii to chetnie moge przyslac. Pozdrawiam Was serdecznie Uli
  • Andziu, to wszystko minie , nie zadreczaj sie tak , wiem co mowie . Wiem tez ze latwiej radzic , ale sama musisz sie nastawic , ze bedzie lepiej , popatrz , tyle juz za toba , teraz bedzie tylko lepiej . Rozumiem tez co teraz przechodzisz w zwiazku z wygladem , mialam ten sam problem , ale uwierz mi to minie i bedziesz wygladac coraz lepiej , potrzeba tylko troche czasu , wiec przestaw myslenie na inne tory , mysl pozytywnie , ze z dnia na dzien wloski i brwi rosna , troche cierpliwosci , a wszystko dojdzie do siebie , nie zadreczaj sie , tylko w to uwierz :)


Zaloguj się lub Zarejestruj, żeby odpowiedzieć lub dodać nowy temat