Rak piersi

14 lat temu
Jestem po mastektomii dwa lata i nie mogę jeszcze dojść do równowagi ,nie mam żadnego wsparcia borykam się z nim sama ,czasami mam wszystkiego dosyć.Proszę o jakieś rady bo nie mam nawet z kim o tym porozmawiać .
3346 odpowiedzi:
  • Witam serdecznie. Mam pytanie, czy ktoś wie gdzie wykonuje się na śląsku usuwanie piersi? Mam gen BRC1 90% ryzyka i chciałabym się poddać usunięciu. Proszę o pomoc.
  • BRCA1 ;) zgubiłam literkę ;)
  • 10 lat temu
    Zmutowany gen BRCA1 odpowiada też za nowotwory innych części ciała. Ja również posiadam ten gen, 2 lata temu miałam raka jajnika. U nas (Kielce) przy tej mutacji najpierw namawiają na usunięcie jajników, bo to trudny do leczenia rak, a usunięcie jajników zmniejsza ryzyko raka piersi. Tak też zrobiła moja siostra i planują siostry cioteczne, bo u mnie w rodzinie dużo posiadaczek mutacji. Moja mama 2x po raku piersi, a teraz ma raka jajnika, siostra mamy zmarła na raka piersi, babcia na jajnika.
    Gdybyś chciała pogadać, pisz na profilu, ja tu weszłam przypadkiem, na stałe jestem na forum raka jajnika.
    Pozdrawiam.
  • 10 lat temu
    Najrozsądniej będzie jak zgłosisz się do któregoś z ?centrów Onkologii. Wtedy zrobią Ci to dobrze i z jednoczasową rekonstrukcją. Albo też ośrodek w Gryficach i dr. Krajewski
  • 10 lat temu
    Witam.Mam na imię Krystyna. Piszę po raz pierwszy na forum. W sierpniu 2012 roku zdiagnozowano u mnie raka piersi. Przeszłam operację oszczędzającą 1/4 piersi wycięta, październik 2012, radioterapię styczeń 2013. Od listopada 2012 jestem na hormonoterapii. Teraz badanie usg wykazało zmianę złożoną, prawdopodobnie torbiel. 22 stycznia będę miała robioną mammografię a 24 stycznia usg z biopsją. Powiedzcie mi kochane czy którąś z Was coś takiego spotkało. Boję się, że może to być wznowa. Pozdrawiam.
  • 10 lat temu
    Krystyna, witaj
    strach to codziennosć osob z historia onkologiczna
    dobrze, że te badania tuz tuż
    torbiel to torbiel, wątpię , żeby to była wznowa, ale sama wiesz, że trzeba to sprawdzić na wszelki wypadek, lepiej dmuchać na zimne i tak to trzeba traktować
    sciskam
  • 10 lat temu
    Rybenka. Dziękuję. Twoje słowa dodają otuchy i optymistycznie podchodzę do tematu. Staram się także tak myśleć, że to tylko torbiel. Ale prawdę będę znała dopiero po badaniach. Niestety ten strach, pozostanie już na zawsze. Serdecznie pozdrawiam.
  • 10 lat temu
    Krysiu, trzymamy kciuki, aby wyniki badań były zadowalające :) Głowa do góry i koniecznie daj znać jak już będziesz wiedziała co i jak!
  • 10 lat temu
    Krystyna, strach ma wielkie oczy
    i ja mam za tydzien badania, ( operacja pazdziernik 2011)
    trzese sie ze strachu, co chwile cos czuje podejrzanego
    tego nie przeskoczymy
    ale mozemy sie wspierac:)))
  • 10 lat temu
    mam wyniki ,mammografia - sutki o utkaniu gruczołowo - tłuszczowym, prawy bez zmian ogniskowych , w kdw lewego sutka podejrzane zagęszczenie z mikrozwapnieniami śr. 8 mm -BIRADS 4 .Skóra i okolice brodawek prawidłowe,doły pachowe dostępne badaniu bez zmian patologicznych, konieczne usg


Zaloguj się lub Zarejestruj, żeby odpowiedzieć lub dodać nowy temat