Rak piersi

14 lat temu
Jestem po mastektomii dwa lata i nie mogę jeszcze dojść do równowagi ,nie mam żadnego wsparcia borykam się z nim sama ,czasami mam wszystkiego dosyć.Proszę o jakieś rady bo nie mam nawet z kim o tym porozmawiać .
3346 odpowiedzi:
  • 11 lat temu
    witam kobitki

    wlasnie mijaja mi 3 latka jak pozbylam sie tego cholerstwa :)
  • No to kucja , teraz odpoczywaj i zdrowiej , a raczke lepiej narazie oszczedzaj :))))
  • ona , no to wypada teraz swietowac i 100lat :))))))))))))
  • 11 lat temu
    Ona 26 witaj,mam pytanie ,czy miałaś może bóle rąk i nóg ? Bolą mnie ręce i nogi gdy np. wstaję rano nie mogę zgiąć palców u rąk lub w dzień w czasie spoczynku zaczynają drętwieć mi dłonie i jestem ciekawa jak dł.może sie to utrzymywać ,kiedy mi to przejdzie.Jestem po chemioterapii i radioterapii,żadnych innych leków nie brałam ponieważ miałam raka zminusowanego i nie wolno mi brać hormonów ,wiec leczenie zakończyłam po radio. Ale bóle mam teraz i dr.powiedział,że to dl.proces zanim dojdę do siebie. Pozdrawiam i tez 100 lat zyczę :)))))
  • Maszka , to co opisujesz to sa klasyczne objawy pochemijne, z czasem to przejdzie , choc musze przyznac , ze choc jestem juz rok po chemi , to nadal mam dretwienia rak i mrowienia, ale to da sie przezyc , najwazniejsze , ze pogonilas dziada ;)
  • 11 lat temu
    O to dobrze niech przejdą bóle ,bo tak mnie to irytuje,że mam nieraz dość.Włosy rosną ,bóle miną i można zapomnieć ale czy się uda ? chyba nigdy nie da się zapomnieć. O ja mam jeszcze nieraz bardzo sucho w ustach i jezyk też robi sie jeszcze taki suchy,ale nie jest to tak uciążliwe.Dzieki za odp. bo już sie martwiłam o co chodzi z tymi bólami, ja jestem dopiero 3 miesiąc po leczeniu.Pozdrawiam serdecznie :))))))
  • Kochana , zapomnisz o chorobie , a przynajmniej nie bedziesz juz tak uporczywie o niej myslec jak teraz , moze teraz wydaje Ci sie to nieprawdopodobne , ale zobaczysz tak bedzie , a wiec zyj normalnie , jak przed choroba , a nawet jeszcze lepiej i pelniej i nie martw sie niczym na zapas , dobre nastawienie psychiczne to polowa sukcesu.
  • 11 lat temu
    maszka

    ja mialam troche inne leczenie - wiec nie chce zabardzo sie wypowiadac na ten temat - chociaz powiem Ci ze mialam ogromne bole - czasami lezalam calymi dniami tak mnie wszystko bolalo - a sprawdzalas moze swoja witaminke D ? moja lekarz przepisala mi witaminke D i pojakis 2 miesiacach od jej brania bole minely - dodam ze mialan na recepre bo byla to wieksza dawka - duzo ludzi po leczeniu raka ma takie bole spowodowane niedoborem witaminki D - u mnie w sumie nie wiem czym to bylo spowodowane - moze leczniem a moze wlasnie tym niedoborem - ale powiem Ci kochana ze meczylam sie z tym bolem pare dobrych miesiecy :/

    tak czy siak jestem pewna ze Twoje bole za jakis czas mina - chociaz powiem Ci ze na to trzeba czasu

    mam kolezanke ktora jest po raku piersi juz 6 lat - tez miala bardzo duze problemy z bolem kosci i zreszta nie tylko - teraz jest duzo lepiej :) ogolnie ma teraz slabe kosci ale to glownie dlatego ze w czasie i po leczeniu nie zucila palenia :/ lekarz powiedziala ze jakby zucila kosci by sie wznocnily po leczeniu - no ale cuz ja jej nie zmusze
  • 11 lat temu
    tak jak pisza dziewczyny - da sie zapomniec o chorobie :) ja jestem 3 latka po i powiem Ci ze na codzien wogole o niej nie mysle :) ale na to tez trzeba czasu - ja przez rok od diagnozy bylam zalamana :/ ciagle tylko plakalam niedalo sie zemna normalnie pogadac - dzisiaj zyje normalnie :) i jestem pewna ze wszystko bedzie ok :)

    zapomnialam dodac ze takie dretwienia moga byc spowodowane niedoborem wapnia po leczeniu - tez to przechodzilam :/ bardzo niemile uczucie takie mrowienie lub dretwienie - moja lekarz tez przepisala mi wapno po ktory wszystko ustapilo

    jestes swiezo po leczeniu - zobaczysz wszysko minie - ale tak jak pisalam sprawdz sobie wapno i witaminke D :)
  • 11 lat temu
    Witam! mam pytanko dostałam ostatnio na wizycie lek Zoladex co to za lek? chodzi mi o to że pani doktor powiedziała mi że przestanę mieć owulację tzn że nie mogę już zajść w ciążę nigdy? nie pytałam lekarki bo byłam gdzieś taka zamotana i po prostu zapomniałam.pozdrawiam nowe panie!


Zaloguj się lub Zarejestruj, żeby odpowiedzieć lub dodać nowy temat