Rak piersi

14 lat temu
Jestem po mastektomii dwa lata i nie mogę jeszcze dojść do równowagi ,nie mam żadnego wsparcia borykam się z nim sama ,czasami mam wszystkiego dosyć.Proszę o jakieś rady bo nie mam nawet z kim o tym porozmawiać .
3346 odpowiedzi:
  • 11 lat temu
    hej to znów ja!Nie mam chemii ale przyjmuję Tamoxifen ale to tez cholerstwo na razie czuje się oki!!!pozdrawiam pa!moje kobitki!!!
  • 11 lat temu
    nie martw sie tamoxifenem
    ja biore ponad rok i nie narzekam:)))
    a najwazniejsze, ze taki lagodny rak ci sie trafil:)))
  • 11 lat temu
    Goya tamoxifen jest ok !
  • 11 lat temu
    No ale lepiej nie brać bez potrzeby.
  • 11 lat temu
    Witam.Ja pierwszy raz na forum .Mam 43 lata. Jestem po operacji oszczędzającej piersi chociaż miałam zajęte 2 węzły (i tym najbardziej się martwię) .Usadowił się skubaniec prawie pod pachą Mam hormonozależnego. HER - (T1N1).Miałam 4 chemie czerwone i radioterapie. Wiem już, że wszystko da się przecierpieć aby żyć. Chemię przeszłam całkiem dobrze. Miłam ją w piątki i jak wracałam do domu to mówiłam rodzince ,że pochoruję 2 dni i będzie ok. I tak było.Radio to też do przejścia.
    Aktualnie też biorę Tamoxifen. W badaniach gen nie stwierdzono mutacji i to dało mi trochę nadziei tym bardziej ,że mam 2 córki.
    Grunt to być dobrej myśli i nie pozwolić aby cała rodzina wraz ze mną się smuciła. Wręcz odwrotnie . Carpe diem.
  • 11 lat temu
    Fionka nie martw się tym że miałaś zabieg oszczędzający przy dodatkowej radio i chemii daje ten sam efekt .Tak się teraz leczy na świecie.
  • 11 lat temu
    ja jestem ze swiata - Belgia - i potwierdzam
    mialam oszczedzajaca
    i jeden wezel zajety
  • 11 lat temu
    Podobno jest wiele badań klinicznych potwierdzających że efekt jest taki sam. No i dobrze że jesteśmy Europą :)
  • 11 lat temu
    baaardzooo dobrze!!!!
  • 11 lat temu
    Rybeńko a jak dawno miałaś ten zabieg oszczędzający? Czy ten węzeł był wartownikiem? Ja oczywiście zdaję sobie sprawę ,że zabiegi oszczędzające są już standardem. Mnie nawet nie proponowano usunąć całej piersi. Lekarze stwierdzili ,że w moim przypadku bardzo dobre miejsce na oszczędzającą (dolny lewy kwadrant). Troche się podłamałam tymi węzami ale teraz do następnych badań nie zamierzam się tym zamartwiać, bo przecież jest piękna pogoda, dzieci mają wakacje i w ogóle kto może zamartwiać się cały czas?


Zaloguj się lub Zarejestruj, żeby odpowiedzieć lub dodać nowy temat