Do startu gotowi... HSIL- CIN 3 / CIS

12 lat temu
dzien dobry !!! z okazji dnia kobiet odebrałam wynik czerwony cytologii ''stwierdza się nieprawidłowe komórki nabłonkowe. komórki nabłonka HSIL - Zmiany śródnabłonkowe stopnia wysokiego cin 3/ cis''... i tyle...kolposkopia będzie za kilka dni, podczas tego badania pobiorą też wycinki do histopatu... 11 miesięcy temu cytologia była idealna- zero infekcji...będę miała zabieg chyba, a co pozniej - nie wiem...mam dwuletnie dziecko, 29 lat...czy histopatologia może dać taki wynik, że nie będzie nawet zabiegu ? czy jeśli cytologia ujawniła HSIL to już ''pozamiatane''? pomóżcie kobietki...
10924 odpowiedzi:
  • Nefri, ja tym razem  zostawiłam mleko odciągnięte, ale jak byłam na wycinkach, na co też pół dnia poświęciłam, mąż spacerowal z mała wokół szpitala, a ja wychodziłam żeby ja nakarmić. Także jest sporo opcji 🙂

  • I Nefri, odnośnie karmienia, to w mojej poradni laktacyjnej zalecają jeść wszystko 🙂

  • 5 lat temu

    Karibu,tak dwie.Pierwsza leep,druga juz nozem ze szwami.

  • Cały czas czekam na wyniki wycinków z kolposkopii... to czekanie mnie dobija. A dziewczyny jak to jest- mam ektopie i cała ta strefa transformacji jest na zewnątrz (na tarczy). To zbielenie jest na tarczy i tylko z tego były pobrane wycinki. A z kanału nic. Czy tak można? A co jeśli coś siedzi w kanale? A wycinki miałam na żywca:/ trochę bolało, ale przeżyłam.

  • Karibu u mnie wycinki były pobrane w ten sam sposób, tez w gabinecie bez znieczulenia ale to dlatego ze to miejsce nie jest prawie unerwione. Tez czułam lekki ból i dyskomfort przy ich pobieraniu. Jeśli wycinki trzeba pobrać z pozostałych miejsc - wtedy wchodzi w grę znieczulenie, szpital itp.

    Tez się zastanawiam czy to co pobrali wystarczy i czy nie powinni pobrać ich z pozostałych miejsc tak jak u innych dziewczyn ‍♀️ Będę pytać o to lekarza jak wreszcie zadzwoni z wynikami, a czekam już ponad 3 tyg i dalej zero informacji. 

  • 5 lat temu

    Karibu,tez mialam ektopie,a zmiany na tarczy na tyle rozlegle,ze wchodzily w kanal,dlatego tez mialam wyskrobiny z kanalu.Ostatnia konizacje mialam w grudniu.Cytologie pierwsza w lutym a druga w maju,obydwie prawidlowe.

  • Karolcia 82 mąż pewnie pojedzie ze mną żebym mogła w razie czego mała nakarmic bo mały skubaniec nie chce pić z butli :) spróbuje odciągnąć swoje mleko i może wtedy zacznie. Dziś idę na konsultacje do profesora Rechbergera. Leczyła się któraś z Was u niego? Zobaczymy co powie.  Pogadam żeby wyjść tego samego dnia. Dziewczyny a jak tam wasze wyniki? Karolcia 82 jeszcze czekasz ? A co do jedzenia wszystkiego podczas laktacji to trochę się boję ale wprowadzam nowości i małej nic nie jest ale truskawek jednak nie mogę :( 

  • Nefri, tak, w piątek odbieram wyniki. Skąd jesteś? 

  • Karolcia 82 jestem z Pionek jeśli wiesz gdzie to jest a Ty? Dziś byłam na wizycie i jestem spokojniejsza. Zapisałam sobie na kartce pytania i ani jednego nie zadałam Profesor sam wszystko wytłumaczył i jak usłyszał że karmię piersią to od razu powiedział elektrokonizacja ufff żeby wyjść tego samego dnia ze szpitala .Dał skierowanie do szpitala i mam czekać na telefon od jego asystenta . A powiedz mi czy ten zabieg boli? Czy może odczuwa się tylko lekki dyskomfort ?

  • 5 lat temu

    Katexdivision ja w temacie wyników nie pomoge. Może któraś z dziewczyn zna się na rzeczy. Albo skonsultuj to z jakimś lekarzem, który z pewnością Cię uspokoi.

    Dziewczynki

    Ja w środę miałam operacje, wycięcie macicy, szyjki i jajowodów, pierwsza doba ciężka, z każdym dniem pomalutku pomalutku lepiej..

    Za 14dni wyniki z histo ale profesor już wspomniał, ze będzie dobrze z wynikiem.

    Ściskam Was, życzę dużo siły i pozytywnego nastawienia!



Zaloguj się lub Zarejestruj, żeby odpowiedzieć lub dodać nowy temat