Do startu gotowi... HSIL- CIN 3 / CIS

12 lat temu
dzien dobry !!! z okazji dnia kobiet odebrałam wynik czerwony cytologii ''stwierdza się nieprawidłowe komórki nabłonkowe. komórki nabłonka HSIL - Zmiany śródnabłonkowe stopnia wysokiego cin 3/ cis''... i tyle...kolposkopia będzie za kilka dni, podczas tego badania pobiorą też wycinki do histopatu... 11 miesięcy temu cytologia była idealna- zero infekcji...będę miała zabieg chyba, a co pozniej - nie wiem...mam dwuletnie dziecko, 29 lat...czy histopatologia może dać taki wynik, że nie będzie nawet zabiegu ? czy jeśli cytologia ujawniła HSIL to już ''pozamiatane''? pomóżcie kobietki...
10924 odpowiedzi:
  • 5 lat temu

    Agatta trzymam kciuki za pozytywny wynik badania, ale myślę, że to tylko formalność :) Trzymaj się :*

  • 5 lat temu

    Agnieszka, Aparat - Dziękuje

    W środę miałam operacje, dziś już mnie wypisali, bo oprócz bólu i osłabienia nic się takiego nie dzieje i co ważne rana ładnie się goi. Zatem czekam aż dolegliwości bólowe odpuszczą.. i będzie już dobrze.

  • 5 lat temu

    Agatta, przykro mi że tak cierpisz, ale dobrze, że już w domku, to zawsze bardziej komfortowo we własnych czterech ścianach dochodzić do siebie :) 

  • Nefri, ja z Warszawy. LEEP nie bolał, wszystko w znieczuleniu ogólnym, które też dobrze zniosłam. Wyniki miały być w pt, ale nie było. Kolejne podejście za tydzień...

    Agattta, mam nadzieję że szybko dojdziesz do siebie! 

    Ja niestety ciągle krwawie - 3 tyg od zabiegu - dziewczyny czy ktoras tak długo krwawila?

  • Nie boli, tylko cały czas jak bym miała okres i cały czas tak samo.

    Kate, jednym z zaleceń po zabiegu był zakaz kąpieli, ale nie pamiętam jak długo, min. 2 tyg

  • 5 lat temu

    katexdivision  stany przedrakowe jeśli w porę wykryte i nieprzechodzone dają się usunąć i często można zapomnieć o tym wszystkim. Zapomnij o kąpielach, prysznic i to bez irygacji. 

    Cudny weekend się niestety kończy😎😎  ale nic to bo zapowiadają się następne. 

  • 5 lat temu

    Karolcia, ja też krwawiłam po zabiegu 3 tyg. W ogóle mam wrażenie, ze miesiączki stały się bardziej bolesne a sam okres bardziej "wodnisty", może to się zmieni z czasem. 

  • Aparat, dzięki.  A oszczedzalas się jakoś super bardzo? Bo ja rzeczywiście wróciłam do normalnej aktywności 2 tyg po zabiegu i może to trochę szybko jednak..

    z drugiej strony pamiętam że po samych wycinkach też dość długo krwawilam, więc może tak już mam...

  • Agatta trzymam kciuki za wyniki ! musi być dobrze ! Dużo siły  Tobię życzę ! 

    Kaa co rozumiesz jako stany przedrakowe nieprzechodzone? To są CIN 1 ( infekcja przygodna ) ? A CIN2/3 już jest stanem przechodzonym (infekcja przetrwała) prawda? Zastanawiam się czy jest szansa, ze przy cin 3 i udanej konizacjI można zamknąć temat choroby ? Znacie przypadki, ,ze po CIN3 nie było nawrotu w przeciągu kilkunastu lat?

  • 5 lat temu

    Karolcia, tak ja bardzo szybko wróciłam do aktywności. Potem zaczęłam się znowu oszczędzać, nie chodziłam za dużo, nie piłam zadnego alkoholu, zadnego dźwigania i było troszeczkę lepiej :) 



Zaloguj się lub Zarejestruj, żeby odpowiedzieć lub dodać nowy temat