Do startu gotowi... HSIL- CIN 3 / CIS

12 lat temu
dzien dobry !!! z okazji dnia kobiet odebrałam wynik czerwony cytologii ''stwierdza się nieprawidłowe komórki nabłonkowe. komórki nabłonka HSIL - Zmiany śródnabłonkowe stopnia wysokiego cin 3/ cis''... i tyle...kolposkopia będzie za kilka dni, podczas tego badania pobiorą też wycinki do histopatu... 11 miesięcy temu cytologia była idealna- zero infekcji...będę miała zabieg chyba, a co pozniej - nie wiem...mam dwuletnie dziecko, 29 lat...czy histopatologia może dać taki wynik, że nie będzie nawet zabiegu ? czy jeśli cytologia ujawniła HSIL to już ''pozamiatane''? pomóżcie kobietki...
10924 odpowiedzi:
  • Wczoraj odebralam. Cytologia LBC wynik ujemny. Obraz cytologiczny w granicach normy. Nie ma nawet nic o stanie zapalnym, ciesze sie ogromnie.

    Czy wy tez tak macie przy odbieraniu wyników, ze cisnienie skacze, a nerwy nie do okielznania? Ja jak widze ze sa wyniki to malo serce mi nie wyskoczy...

    Bardzo dziękuję Wam za slowa otuchy. :-*

  • 5 lat temu

    Zania bardzo się cieszę, nasze kciuki pomogły !!!   Ja miałam tak, że przed odbiorem wyników a nawet przed obowiązkowymi badaniami mówiłam sobie, że to teraz najważniejsze a cała reszta to pikuś, ze wszystkim innym przecież sobie można poradzić a ciśnienie mi podskakiwało i w ogóle emocje były bardzo duże, mój mąż to samo, wszyscy najbliżsi, sama wiesz. TAK - to jest wielkie szczęście jak wyniki odbieramy dobre. Naprawdę nie ma nic cudowniejszego. Dobrze idzie Zania, oby tak dalej, nawet nie dopuszczaj teraz do siebie czarnych myśli bo nie masz powodu !!

  • agnieszka76 Twoje słowa wciąż tkwią w mojej głowie...juz dawno nic tak dobrze do mnie nie dotarlo. Bardzo Ci za to dziekuje.

    I wam wszystkim ze trzymalyscie kciuki ;-)

    Wpis edytowany dnia 27-10-2018 16:35 przez Zania1313
  • 5 lat temu

    Dziewczyny - piję właśnie NASZE ZDROWIE !  

  • 5 lat temu

    Witam,jestem tu nowa.Prosze o wsparcie.W maju mialam cytologie,lekarz mowil ze gr2 ale z szyjka trzeba cos zrobic ale dopiero na jesien.Mysle,ok,ale nie dawalo mi to spokoju i jeszcze w maju zrobilam u innego lekarza cytologie.Wyszlo ze nie wykluczone hsil,zalamka.Poszlam na kolposkopie,lekarz na podstawie badania nie umial nic powiedziec i skierowal mnie na wycinki.Czekam na wyniki.Po wycinkach na wypisie IIIB.Macie jakies doswiadczenia,prosze napiszcie cos.

  • 5 lat temu

    Pomylka,nie w maju a w sierpniu

  • witaj pella, no dziwne,nawet bardzo ze cytologia wyszla gr.2. Czym lekarz pobierał cytologie? Patyczkiem czy szczoteczka? To byla zwykla cytologia czy plynna? Dlaczego lekarz kazal Ci "zrobic cos z szyjka ale dopiero na jesieni"? Coś bylo nie tak? Nie chce mówić na 100% ale III b.to chyna HSIL. Czyli dysplazja duzego stopnia, jeżeli sie mylę to poprawcie mnie dziewczyny. Zapewne konizacja bedzie w twoim przypadku zalecana. W większości przypadkow zabieg jest wystarczajacy. Czy robiłaś moze test na HPV? Ile masz lat?

  • witaj pella, no dziwne,nawet bardzo ze cytologia wyszla gr.2. Czym lekarz pobierał cytologie? Patyczkiem czy szczoteczka? To byla zwykla cytologia czy plynna? Dlaczego lekarz kazal Ci "zrobic cos z szyjka ale dopiero na jesieni"? Coś bylo nie tak? Nie chce mówić na 100% ale III b.to chyna HSIL. Czyli dysplazja duzego stopnia, jeżeli sie mylę to poprawcie mnie dziewczyny. Zapewne konizacja bedzie w twoim przypadku zalecana. W większości przypadkow zabieg jest wystarczajacy. Czy robiłaś moze test na HPV? Ile masz lat?

  • 5 lat temu

    Mam 45 lat,nie mialam badan na hpv,na cytologi nic nie pisze i na kolposkopi rowniez.bylam u niby mega dobrego ginekologa,nie pytalam czym pobiera wymaz,zaufalam mu.Powiedzial mi ze nadaje sie szyjka do konizacji ale takie zabiegi nie latem.powiedzial to przed cyto i po jak byla juz na papierku to 2gr.czym sie kierowal?niewiem.w sierpniu poszlam na cyto do innego lekarza i sie zaczelo.ten pierwszy pracuje mega dlugo w szpitalu,mega dobre opinie.

  • to powiem Ci,ze dziwna sprawa. Skoro naocznie widzial ze cos jest nie tak a cytologia wyszla dobrze to albo zle pobral np.wacikiem albo nie wiem...

    No teraz to pewnie konizacja. Ale nie martw sie, to zabieg leczniczy



Zaloguj się lub Zarejestruj, żeby odpowiedzieć lub dodać nowy temat