Do startu gotowi... HSIL- CIN 3 / CIS

12 lat temu
dzien dobry !!! z okazji dnia kobiet odebrałam wynik czerwony cytologii ''stwierdza się nieprawidłowe komórki nabłonkowe. komórki nabłonka HSIL - Zmiany śródnabłonkowe stopnia wysokiego cin 3/ cis''... i tyle...kolposkopia będzie za kilka dni, podczas tego badania pobiorą też wycinki do histopatu... 11 miesięcy temu cytologia była idealna- zero infekcji...będę miała zabieg chyba, a co pozniej - nie wiem...mam dwuletnie dziecko, 29 lat...czy histopatologia może dać taki wynik, że nie będzie nawet zabiegu ? czy jeśli cytologia ujawniła HSIL to już ''pozamiatane''? pomóżcie kobietki...
10924 odpowiedzi:
  • 5 lat temu

    Boże tylko jedna wiadomość  bardziej mnie cieszyła jak po wyburzenia po cięciu cesarskim usłyszałam że synek jest żywy bo tętno znikło podczas akcji porodowej.

    Masz rację teraz rekonwalescencja i do przodu

  • Niki38, gratulacje!!! Poprawiłaś mi dzisiaj humor tą wiadomością. Dużo zdrowia!!!

  • 5 lat temu

    Będę uważała bo nie da się odciąć całkowicie zawsze będzie jakiś strach. 

    Ale diagnoza była dla mnie ciężka nawet lekarze mówili że to będzie taka moja wojna i jeszcze te konsylia i tylko jeden ordynator za operacja zresztą wiecie jak to jest ,pytania a może ta reszta ma racje i nie ciąć. 

    W następnym tyg.jade po wynik i na kontrolę i zamknięcie karty Dilo uff

    Wczoraj wypiłam w domu toast lampką wina chociaż nie pije wogole alkoholu 😉

  • 5 lat temu

    Będę uważała bo nie da się odciąć całkowicie zawsze będzie jakiś strach. 

    Ale diagnoza była dla mnie ciężka nawet lekarze mówili że to będzie taka moja wojna i jeszcze te konsylia i tylko jeden ordynator za operacja zresztą wiecie jak to jest ,pytania a może ta reszta ma racje i nie ciąć. 

    W następnym tyg.jade po wynik i na kontrolę i zamknięcie karty Dilo uff

    Wczoraj wypiłam w domu toast lampką wina chociaż nie pije wogole alkoholu 😉

  • Świetne wiadomości Niki38, gratulacje!

    Mam pytanie do kobietek po konizacji, które miały dysplazję, czy poza kontrolną cytologią robicie też kontrolnie kolposkopię?

  • 5 lat temu

    U mnie cytologie wszystkie wychodziły bardzo dobrze nawet tydz.przed łyzeczkowaniem robiłam płynna cytologię + hpv i też wyszła dobra także nie zawsze cytologia wykryje

  • Niki38 no to teraz nie rozumiem..to skoro cytologie wychodziły Ci bardzo dobrze to jakim cudem lekarze pobrali Ci wycinek? Dlaczego chodzilas od lekarza do lekarza(poprzednie,pierwsze posty)? Cos musialo Cie niepokoic. To nie jest tak ze cytologia nie jest potrzebna. Nie obraz sie,ale z Twojego postu wynika ze nie warto robic cytologii... a warto.

    Co prawda ja nie mialam konozacji bo z mojego cin1 zrobila sie piękna stara grupa II. Ale kontroluje sie co pol roku. Teraz tylko plynna.

    Cytologia w polaczeniu z kolposkopia daja ogromny obraz calej sprawy. 

  • 5 lat temu

    Nie no jestem za cytologią ale w moim przypadku coś zawiodło. U mnie objawy były dziwne od 3 lat. Bóle po prawej stronie pod łopatką (mówili że może nerka) ale zrobiłam prywatnie wszystkie badania i nie nerka. Objawy jakbym przechodziła menopalze napady gorąca poty drżenie zawroty problemy z pulsem. Ale i nagle bo w ciągu 2 miesięcy pojawiły się guzy na tarczycy i zespołu poniekąd na to. Do gin.chodzilam co pół roku min.az w styczniu podczas stosunku zauważyłam krwawienie i cały czas problemy z pecherzem. Zmieniłam gin.w lipcu i to on zobaczył dopiero guz. Chociaż ten mój w lutym podczas cytologii nic nie widział A guz w lipcu miał 3.5cm. Więc szybko skierowane na łyzeczkowanie i oto przyszedł wynik rak gruczolowy

  • jak zobaczył? Przy badaniu ginekologicznym? Czy usg?

  • 5 lat temu

     Zania1313 jak trafilam do drugiego gin.a minęło 4 miesiące od kontroli po cytologii w marcu to miałam kalafiorowate zmiany i ten odrazu skierował mnie na zabieg. Ale był zdziwiony że ja jednak systematycznie chodzę do lekarza. Później stwierdził że pierwszy raz się spotkał z taka sytuacja bo przy pobraniu cytologii w lutym to gin. musiał to widzieć Więc nie wie dlaczego nie zareagował 



Zaloguj się lub Zarejestruj, żeby odpowiedzieć lub dodać nowy temat