Do startu gotowi... HSIL- CIN 3 / CIS

12 lat temu
dzien dobry !!! z okazji dnia kobiet odebrałam wynik czerwony cytologii ''stwierdza się nieprawidłowe komórki nabłonkowe. komórki nabłonka HSIL - Zmiany śródnabłonkowe stopnia wysokiego cin 3/ cis''... i tyle...kolposkopia będzie za kilka dni, podczas tego badania pobiorą też wycinki do histopatu... 11 miesięcy temu cytologia była idealna- zero infekcji...będę miała zabieg chyba, a co pozniej - nie wiem...mam dwuletnie dziecko, 29 lat...czy histopatologia może dać taki wynik, że nie będzie nawet zabiegu ? czy jeśli cytologia ujawniła HSIL to już ''pozamiatane''? pomóżcie kobietki...
10924 odpowiedzi:
  • Gratuluję sukcesów ja nadal czekam na zabieg ale będzie wynik histopat to może się coś jeszcze dowiem czy tam coś jest z tej dysplazji 

  • 6 lat temu

    Mówi się o sporcie i wcale niekoniecznie wyczynowym czy innym podobnym ale trzeba się ruszać choćby nawet dla endorfin czy po lepsze samopoczucie. Ja niestety mam problem z tą cholerną przyśpieszoną menopauzą i muszę coś robić bo mój metabolizm ciągle na wakacjach.... 

    Pozdrawiam wszystkie dziewczyny 

    Wpis edytowany dnia 03-02-2018 17:10 przez kaa
  • 6 lat temu

    czipsowa  szczęście w nieszczęściu,że jesteś w szpitalu i zrobią tam Tobie wszystkie niezbędne badania,bez umawiania się i czekania. Tak czy inaczej i tak najważniejszy jest wynik. 

  • kaa wiesz co nie wiem cy czytalas wczesniejsz posty le pobrali mi 3 wycinki z tarczy o srednicy lacznej 0,7 cm i wyszkobiny z szyjki 0,2 cm i te wycinki bez cech dysplastycznych wynik p16 i k 67 ujemny cyli na poziomie komorkowym zero zmian wiec nie wiem co mam o tym myslec ale dzis w szpitlu pani powiedziala ze rownie dobrze moglbyc stan zapalny dlatego tak wyszlo ??

  • 6 lat temu

    czipsowa zastanawiasz się teraz o przyczynie poronienia czy o cytologii? Zła cytologia może mieć wiele przyczyn podobnie jak poronienie na tak wczesnym etapie.Wiem z własnego doświadczenia,że nie można zamknąć tematu i iść do przodu tak po prostu ale rozmyślając o powodach i czy to nasza wina bo można się zapętlić i  powoli wariować albo zwariować. Ty musisz teraz dość do siebie, pewnie to samo mówią lekarze. Trzymaj się!

    Wpis edytowany dnia 04-02-2018 07:36 przez kaa
  • 6 lat temu

    DZIŚ JEST DZIEŃ WALKI Z RAKIEM. PRZEGOŃMY GO I OBY NIGDY PRZENIGDY NIE CHCIAŁ WRACAĆ.

  • kaa ja juz nie wiem o czym w sumie mam myslec czy o tych wynikach ktore sa dobre czy zle cos zrobilam ze poroniam jak sie okaze ze nie bedzie dysplazji w kolejnych wynikach tak jak w wycinkach to sie bedziemy starac o kolejne bo uz sie nastawilam na bycie mama :( ale jeszcze pare mieiecy musze poczekac ....

  • 6 lat temu

    Twoje nastawienie jest bardzo dobre, idealne wręcz. Lekarz do którego trafiłam już jak nie było wyczuwalne tętno dziecka (ja urodziłam martwe dziecko w 6miesiącu ciąży)  powiedział potem, żebyśmy nie wnikali....bo zwariujemy. Ja pamiętam, ze bardzo byłam ale to bardzo przeziębiona jakoś tak na 2 tygodnie przed tą tragedią. Nie wiem, nie wiemy. Mieliśmy starszego synka wtedy miał jakieś 2 latka i na Nim się skupiliśmy, był zdrowym chłopczykiem więc doszło do nas, że możemy starać się o braciszka dla Niego bo przecież mamy już dziecko. Wy jesteście młodzi, poronienia się zdarzają i w zasadzie coraz częściej, nie wnikajcie. Czasami działa sama natura choć brzmi to niesłychanie okrutnie. Teraz sobie odpoczywaj, nie zadręczaj się.

  • zaraz zwymiotuje chyba teraz zaczelam czytac o tym badaniu p16 i ki67 i jestem ciekawa czy wymaz sprzed 2 miesiecy nie byl za stary do tego badania czy pobrali tkanki z wycinkow bo zas musze czekac teraz a nie chce niczego przegapic bo jak bylam teraz tez w szpitalu to ci lekarze sie dziwili ze taki wynik cyto i taki wynik z hist jedna mi nawet powiedziala ze moglbyc to stan zapalny ja chyba musze neta sobie odlaczyć bo zwariuje z czytania o tym

  • 6 lat temu

    czipsowa  daj sobie czas, daj sobie spokój, niech lekarze Ciebie pokierują, sama wiesz jak jest z każdej strony ktoś coś powie i doradzi ale doradzi z własnego punktu widzenia, jesteś pod opieką a to akurat dobrze, wyłącz ten komputer i naprawdę dobrze radzę  uspokój się..



Zaloguj się lub Zarejestruj, żeby odpowiedzieć lub dodać nowy temat